Úvod Správy Niké liga Ukázali sme silu mužstva

Ukázali sme silu mužstva

Juraj Kucka po zápase s Ružomberkom.

Belasí v predposlednom jesennom zápase dosiahli dôležité víťazstvo. Nad vždy nepríjemným Ružomberkom zvíťazili doma 2:0 a na čele súťaže si udržali trojbodový náskok pred Dunajskou Stredou.

Belasí mali dobré šance už v prvom polčase, keď sa kombinačne dokázali presadiť do sformovanej obrany Ružomberka. Prvý kľúčový okamih prišiel krátko po prestávke. Juraj Kucka sa šikovne zbavil protihráča a z úrovne bránkovej čiary prihral Ericovi Ramirezovi, ktorý loptu upratal do siete.

„Hodnotím to veľmi dobre. Vyhrali sme, udržali sme sa hore s trojbodovým náskokom. Myslím si, že sme ukázali silu mužstva. Podali sme zodpovedný výkon, takže spokojnosť,“ skonštatoval slovenský reprezentant.

Slovan je prvým tímom s matematickou istotou účasti v hornej šestke, ktorá si zahrá o titul. Po včerajšku sme veľmi blízko aj k jesennému prvenstvu, ktoré môžeme potvrdiť v dohrávke so Zlatými Moravcami (štvrtok 24. novembra o 18:30 na Tehelnom poli).

„Čaká nás ešte jeden zápas, chceme vyhrať aj ten. Nepozeráme sa na tých za nami, pozeráme sa len na seba a naďalej pôjdeme za splnením nášho cieľa,“ zdôraznil Juraj Kucka.

Belasí okrem pekných kombinačných akcií ponúkli kompaktný výkon v defenzíve, keď Ružomberčanov nepustili do vyloženej šance. Účinne eliminovali silné stránky súpera a pripísali si cenné čisté konto. „Pripravovali sme sa na nich. Chceli sme hrať zodpovedne vzadu, odkiaľ sme sa snažili vyrážať do postupného útoku alebo rýchlych brejkov. Toto sme naplnili a pretavili sme to do dvoch gólov. Mali sme aj ďalšie príležitosti, škoda, že sme ich nepremenili,“ pokračoval bývalý hráč AC Miláno či FC Janov.  

Belasí natiahli zaujímavú sériu. S Ružomberkom sme doma v lige neprehrali už 15-krát v rade. Táto šnúra trvá od leta 2014. „Už v prvom polčase sme si vypracovali nejaké šance. Niekedy je potrebná trpezlivosť, veril som, že góly prídu. Tešíme sa, že sme tento zápas zvládli, a že tri body zostali doma,“ uzavrel Juraj Kucka.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Kemp sa uskutoční 1. – 5. júla 2024 vo futbalovom areáli Akadémie ŠK Slovan Bratislava.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.
Na otvorení sa zúčastnili ôsmi naši hráči i funkcionári.

Neprehliadnite

Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.
Pozývame vás na Tehelné pole.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.