Úvod Správy Fortuna liga Sme stále hladní po víťazstvách

Sme stále hladní po víťazstvách

Myenty Abena pred zápasom s Ružomberkom.

Belasí v nedeľu o 17:30 privítajú na Tehelnom poli v predposlednom jesennom zápase MFK Ružomberok. Myenty Abena zdôrazňuje, že belasí sú aj na konci nabitej jesene stále hladní po víťazstvách.

Intenzívna jeseň sa chýli k svojmu záveru. Zápas s Ružomberkom je v lige naším predposledným v roku 2022. „Je pre nás veľmi dôležité ukončiť rok štýlom, akým sa niesla väčšina jesennej časti. Čiže pozitívne. Zvládli sme ťažké zápasy v Európe i v lige. Bolo ich dosť, no stále sme hladní po víťazstvách. Preto aj v nedeľu vybehneme na Tehelné pole s jasným cieľom získať všetky tri body,“ hovorí Myenty Abena.

Počas októbra sme doma v lige hrali len dvakrát, k tomu sme však zažili dva krásne európske večery s Bazilejom a Pjunikom. Na záver roka sa belasí symbolicky vracajú na Tehelné pole. Predstavia sa na ňom po prvýkrát od spečatenia postupu zo skupiny Európskej konferenčnej ligy. „Pozitívna emócia je stále vo vzduchu, no nemôžeme žiť z toho, čo bolo. Ľudia si vždy pamätajú len posledný zápas, preto musíme stále podávať očakávané výkony. Treba skrátka pracovať tak, aby sme spolu získali ďalšie pekné pocity a zážitky. Stále je o čo hrať. Chceme uzavrieť tento rok úspešne, a v nedeľu môžeme urobiť prvý krok,“ pokračoval náš stredný obranca.

Zápasy s Ružomberkom bývajú tesné, veď len jeden z posledných desiatich sa skončil výraznejším rozdielom než o jeden gól. Aj v nedeľu nás čaká tuhá bitka o body. „Myslím si, že kľúčom pre takéto zápasy je dostať sa do pozície, v ktorej diktujeme tempo a rozhodujeme o tom, čo sa na ihrisku bude diať. K tomu treba samozrejme pridať bojovnosť a správne rozhodnutia na lopte. Čelíme dobrému súperovi, no ak splníme všetky spomínané atribúty, môžeme byť úspešní,“ vyhlásil Myenty Abena, ktorý hrá na jeseň v dobrej forme. „Cítim sa fakt dobre, no to podľa mňa platí aj pre ďalších chalanov. Inak by sme nedosiahli také pekné výsledky. Sme dobre naladení a odhodlaní doma vyhrať.“

Myenty Abena dokáže precítiť veľké momenty priamo s fanúšikmi. Jeho radosť v kotli po víťaznom góle proti Pjuniku bola priam neskutočná. Dal voľný priechod emóciám a verí, že naši priaznivci prídu aj na zostávajúce ligové zápasy v tomto kalendárnom roku. „Chcem vás pozvať – príďte a podporte nás tak ako nás podporujete aj v Európe. Pomohli ste nám v ťažkých chvíľach a verte, že to, že fandíte a povzbudzujete, nás naozaj reálne ovplyvňuje. Prineste deti, ujov, sestry či bratov, a stretneme sa spolu v nedeľu na štadióne. Poďme spoločne prispieť k dobrému zápasu a belasému víťazstvu,“ uzavrel Myenty Abena.

Vstupenky na zápas s Ružomberkom sú v predaji online na https://ticketmedia.sk/performance/1025/SK-SLOVAN-BRATISLAVA-vs-MFK-RUZOMBEROK

Slovan TV
Aktuálne novinky
V Banskej Bystrici sa predstavíme v utorok o 16:00.
Zápas bol preložený z dôvodu nepriaznivého počasia.

Neprehliadnite

Už o 16 dní sa opäť stretneme na Tehelnom poli.
Využite možnosť podporiť Akadémiu ŠK Slovan.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.