Úvod Správy Slovnaft Cup PREVIEW: MŠK Tesla Stropkov – ŠK Slovan Bratislava

PREVIEW: MŠK Tesla Stropkov – ŠK Slovan Bratislava

Belasí sa v stredu o 13:00 predstavia v Stropkove.

V závere jesennej časti nás opäť čaká domáci pohár. Belasí sa v rámci dohrávky 4. kola Slovnaft Cupu predstavia na ihrisku MŠK Tesla Stropkov. Úvodný výkop je v stredu o 13:00.

Priamy prenos zo stretnutia odvysiela platforma Niké TV.

Belasí si zmerajú sily s aktuálne siedmym tímom III. ligy východ. Stropkov sa do štvrtého kola dostal po tom, ako hladko vyradil troch súperov z východu Slovenska. Belasí v úvodných kolách prešli cez Branč (2:0) a Malú Maču (7:0).

Naše mužstvo po nedeľňajšom zápase v Žiline necestovalo späť do Bratislavy. Zverenci Vladimíra Weissa st. naopak zamierili smerom na východ. „Už dlhšie sme plánovali, že by sme po zápase v Žiline zostali niekde bližšie k Stropkovu. Zostali sme v Tatrách, v pondelok sme absolvovali regeneračný tréning. Dnes sme štandardne trénovali a pripravovali sa na pohárový duel,“ povedal asistent trénera Boris Kitka.

Belasých čaká v Stropkove s najvyššou pravdepodobnosťou vypredaný štadión a motivovaný súper. Trénerom Stropkova je bývalý ligový útočník Ľuboš Reiter, viacerí hráči v kádri majú taktiež skúsenosti z vyšších súťaží. Napríklad - obranca Miroslav Keresteš hrával za Prešov a v Česku za Brno či Mladú Boleslav, Adrián Leško pôsobil v Michalovciach, mladík Erik Hurný ešte nedávno nosil dres Petržalky.

„Pripravujeme sa na maximálnu bojovnosť zo strany domácich a ich úsilie urobiť všetko pre to, aby čo najdlhšie zotrval pre nich priaznivý stav. Mužstvá z nižších súťaží prirodzene čo najdlhšie bojujú, pokiaľ je výsledok ešte otvorený. Hráčov sme pripravovali s cieľom nič nepodceniť. Sme favoritom, čo musíme potvrdiť víťazstvom a postupom, to bude náš jediný cieľ. Veríme, že nás čaká prostredie, ktoré bude žičlivé futbalu, a my podáme výkon, vďaka ktorému bez nejakých problémov či komplikácií postúpime ďalej,“ skonštatoval Boris Kitka, ktorý ozrejmil zdravotný stav nášho mužstva. „Boli tam menšie nakopnutia u Lukáša Pauscheka a Juraja Kucku, no nie je to nič vážne. Dnes sme už trénovali kompletní a všetci hráči, ktorí sú tu s nami, budú k dispozícii.“

Ako postupovali

1. kolo:

Chminianska Nová Ves – Stropkov 0:6 (góly Voitiuk 3, Jovanovič, Hurný, Varga)

2. kolo

Branč – ŠK Slovan 0:2 (Mustafič, Šaponjič)

Veľký Šariš – Stropkov 0:4 (Matkobiš, Etim, Varga, Voitiuk)

3. kolo

Malá Mača – ŠK Slovan 0:7 (Hrnčár 2, Čavrič 2, Ramirez, Zmrhal, Kankava)

Stará Ľubovňa – Stropkov 1:5 (Varga 2, Zummer 2, Matkobiš)

Dôležité informácie

Dohrávka 4. kola Slovnaft Cupu 2022/23 MŠK Tesla Stropkov – ŠK Slovan Bratislava sa začína v stredu 9. novembra o 13:00. Duel povedie rozhodcovská trojica Kišš – Košecký, Weiss.

Priamy prenos zo stretnutia odvysiela platforma Niké TV.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Zažite aj v novej sezóne neopakovateľné chvíle a zážitky na našom Tehelnom poli s novou permanentkou na sezónu 2023/2024. Predaj permanentiek spúšťame v pondelok 12. júna.
Slovinský útočník sa sťahuje na východ republiky.
Belasé srdce o.z. poslalo darčeky ku Dňu detí do Detského kardiocentra NÚSCH a.s. pre malých pacientov, ktorým sme sa snažili aspoň trošku spríjemniť pobyt v nemocnici.

Neprehliadnite

Zapojením do dražby podporíte dobrú vec.
Zabezpečená obrana je veľakrát to, čo rozhoduje o úspechu alebo neúspechu v dôležitých zápasoch.
Zažite aj v novej sezóne neopakovateľné chvíle a zážitky na našom Tehelnom poli s novou permanentkou na sezónu 2023/2024. Predaj permanentiek spúšťame v pondelok 12. júna.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.