Úvod Správy Niké liga Jediný cieľ pre zostávajúce zápasy do konca roka

Jediný cieľ pre zostávajúce zápasy do konca roka

Guram Kašia po prehre v Žiline.

Belasí utrpeli v Žiline tretiu ligovú prehru v ročníku. Nášmu mužstvu vôbec nevyšiel predovšetkým prvý polčas, v ktorom sme až trikrát inkasovali. Guram Kašia adresoval odkaz fanúšikom a zdôrazňuje, že takéto zaváhania sa nemôžu opakovať.

Slovan prehral so Žilinou v súťažnom stretnutí prvýkrát od 11. marca 2018. Skončila sa tak naša 19-zápasová šnúra neporaziteľnosti s týmto súperom. „Dnes to bolo zlé, veľmi zlé. Nie po prvýkrát sme prehrávali už po prvom polčase výraznejším rozdielom. Stalo sa to aj v Trenčíne, čo nie je dobré znamenie. Počas sezóny sa však takéto zápasy môžu občas vyskytnúť. Nám sa to žiaľ stalo už po druhýkrát, pričom si už nič také ako dnes nemôžeme dovoliť,“ povedal Guram Kašia v pozápasovej mix-zóne.

Belasí zostali na čele Fortuna ligy s 35 bodmi, druhá Dunajská Streda sa priblížila na tri body. V Žiline sme sa po prestávke a trojnásobnom striedaní snažili ešte niečo spraviť s nepriaznivým vývojom, no bol z toho len znižujúci gól v podaní Aleksandara Čavriča.

„Po prestávke sme hrali o máličko lepšie než v prvom polčase, no stále to bolo málo. Snažili sme sa niečo urobiť s nepriaznivým priebehom, no nič nezaberalo. Dali sme napokon len jeden gól. Treba dať kredit Žiline za veľmi dobrý výkon a dobrý futbal, ktorý dnes hrala,“ pokračoval kapitán gruzínskej reprezentácie.

Do konca jesene odohráme ešte dva ligové zápasy a pohár v Stropkove. V lige sa najbližšie predstavíme doma budúcu nedeľu, keď vyzveme Ružomberok.

„Myslím si, že naším cieľom nemôže byť nič iné než vyhrať zostávajúce tri zápasy. Ako som povedal, niekedy prídu aj takéto dni, no treba mať hlavy hore a pozerať sa pred seba. Už v stredu nás čaká pohár. Slovan nemôže prehrávať takto vysoko ako v Žiline. Preto sa to aj fanúšikom pokúsime v zostávajúcich dueloch vynahradiť a uzavrieť jesennú časť na prvom mieste,“ pokračoval skúsený stopér.

Aj prehry žiaľ patria k futbalu. Kým vo štvrtok sa celá belasá rodina, Bratislava a snáď aj väčšina Slovenska tešila z nášho postupu v Európskej konferenčnej lige, v nedeľu sme všetci smútili. Aj po prehre však hráči zamierili k našim fanúšikom, ktorí prišli do Žiliny v hojnom počte.

„Mali sme za sebou fakt pekný týždeň, všetci boli šťastní. Za tento výkon sa však musíme fanúšikom jedine ospravedlniť. Stáva sa to, je to futbal, občas prehráš. Nemalo by sa to však diať takýmto vysokým rozdielom. Dnes to žiaľ nestačilo,“ doplnil Guram Kašia.

 

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Názory trénerov po prvom zápase 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA 2024/25 ŠK Slovan Bratislava – FC Struga (4:2).
Dvojgólový hrdina Kuco bol, po zápase, pri mikrofóne.

Neprehliadnite

Druhý zápas na Tehelnom poli pre Roba = druhý gól.
Dvojgólový hrdina Kuco bol, po zápase, pri mikrofóne.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.