Úvod Správy Niké liga PREVIEW: MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava

PREVIEW: MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava

Belasí sa v nedeľu o 17:30 predstavia v Žiline.

Krátko po krásnom a emotívnom postupe do osemfinále Európskej konferenčnej ligy nás čaká ďalší dôležitý zápas v našej najvyššej súťaži. Zverenci Vladimíra Weissa st. sa v nedeľu o 17:30 predstavia na štadióne MŠK Žilina.

Vstupenky do sektora slovanistov si budete môcť zakúpiť priamo pred sektorom hostí od 16:30. Cena vstupenky je 10 eur. Viac informácií TU.

Priamy prenos odvysiela televízia Dajto, resp. streamovacia platforma VOYO.

Belasí zažili vo štvrtok po triumfe 2:1 vo Vilniuse silnú emóciu z prvého miesta v H-skupine Európskej konferenčnej ligy. Rýchlo však musia preladiť na ligu. V piatok napoludnie naša výprava pristála na bratislavskom letisku. Mužstvo hneď popoludní absolvovalo tréning a samozrejme, belasí trénovali aj dnes.

V Žiline nás krátko po Vilniuse čaká ďalší zápas na umelej tráve. „Vo štvrtok sme ukázali, že ak sa popri mentálnej príprave nachystáme aj na odlišný typ povrchu, sme schopní na ňom hrať dobre dopredu i smerom do obrany. Žilina je mladé a ofenzívne vedené mužstvo, do útočnej fázy sa zapája veľký počet hráčov. My sa musíme rovnako ako vo štvrtok pripraviť aj na rýchly povrch. Ak nadviažeme na pohyb, ktorý sme mali veľmi dobrý aj bez lopty, tak môžeme uspieť aj v Žiline,“ povedal asistent trénera Boris Kitka.

Súboj Slovana so Žilinou je zároveň duelom najúspešnejšieho slovenského klubu vôbec s druhým najúspešnejším klubom novodobej histórie slovenského futbalu. Čo sa týka tabuľky, tak líder súťaže cestuje k ôsmemu tímu. Žilina po sobotňajších výsledkoch spadla na ôsmu priečku a od prvej šestky, v ktorej nechýbala ani raz od zavedenia súčasného hracieho formátu, ju delí len bod.

Slovan a Žilinu v tabuľke delí 16 bodov. Belasí sú lídrami aj v počte nastrieľaných gólov (32) a v najmenšom počte inkasovaných gólov (13). Žilina má piatu najproduktívnejšiu ofenzívu (22) a desiatu najpevnejšiu obranu (25).

Pre nás to bude 32. súťažný zápas v sezóne, pričom vstupujeme do jesenného ligového finišu, v ktorom nás po Žiline čakajú už len dve stretnutia. „Počas celej jesene mužstvo odbojovalo ťažké zápasy, v ktorých sme vyhrávali náročné osobné súboje a aj ofenzívni hráči pomáhali obrane. Aj v záverečnom mesiaci roka bude veľmi dôležité, aby sme z tohto neustúpili. Čakajú nás posledné tri kolá a pohár, verím, že si do nich prenesieme tímový duch, ktorý nás zdobil a doviedol nás k peknému úspechu. Nemeníme nič na nastavení, pri ktorom sa pozeráme len na najbližší zápas a nie na to, čo bude o tri-štyri týždne. Aj na Žilinu sa preto veľmi zodpovedne pripravujeme,“ pokračoval Boris Kitka, ktorý sa vyjadril aj k zdravotnému stavu mužstva. „Máme jeden-dva otázniky. Budeme chcieť použiť čo najviac hráčov aj zo štvrtkového zápasu, uvidíme, v akom fyzickom stave budú. Na druhej strane, myslím si, že na niektorých pozíciách príde k určitým zmenám. Dobré je, že zo štvrtka nemáme zatiaľ hlásené také zdravotné ťažkosti, ktoré by niekoho s určitosťou vyradili z hry na Žilinu.“

Stretávajú sa dva tímy v odlišnom rozpoložení. Belasí popri Európe ťahajú v lige trojzápasovú víťaznú šnúru. Žilina naopak zažila nevydarený október. Bodovala len v jeho úvode pri domácej remíze 1:1 s Trenčínom, odvtedy štyrikrát prehrala a vypadla aj zo Slovenského pohára. Naposledy nestačila na Zlaté Moravce, kde prehrala 0:4.

Pre Žilinčanov je duel s belasými domácou jesennou bodkou a ako vždy, budú maximálne motivovaní. V ich mladom kádri sa nachádza viacero zaujímavých individualít – veľa dobrých zákrokov predviedol brankár Ľubomír Belko, v obrane je slovenský reprezentant Matúš Rusnák, v strede poľa tvorí Patrik Myslovič a vpredu je šesťgólový David Ďuriš, či veľmi talentovaný Adrián Kaprálik. Trénerom je 47-ročný Čech Jaroslav Hynek.

„Vieme, čo nás v Žiline čaká – odlišný povrch, domáce prostredie pre súpera a zápas, ktorý bol medzi nami vždy aj o určitej rivalite. Opäť sa chceme koncentrovať na svoj výkon. Ak znovu ukážeme správny prístup a pridáme kvalitu, môžeme byť úspešní. A samozrejme, my chceme dosiahnuť úspešný výsledok a získať ďalšie body,“ uzavrel Boris Kitka.

Vzájomné zápasy

So Žilinou ťaháme sériu 19 súťažných zápasov bez prehry, ktorú sme odštartovali v máji 2018 domácim triumfom 3:2.

Práve výsledkom 3:2 sme dosiahli všetky nasledujúce víťazstvá nad Žilinou až na to posledné z augusta tohto roka, keď sme po vynikajúcom úvode doma triumfovali 3:1. Aleksandar Čavrič vtedy dal dva góly v priebehu úvodných štyroch minút, tretí gól pridal Jaromír Zmrhal po elegantnom zakončení.

V predošlej sezóne sme v základnej časti remizovali doma 2:2 (Nemčík vl., Mráz) a v Žiline 1:1 (Mráz). Na začiatku nadstavby o titul sme po veľkej dráme vyhrali v Žiline 3:2 (Weiss 2, Mráz) a v poslednom zápase ročníka sa na Tehelnom poli zrodila remíza 2:2 (Barseghjan, Green).

Dôležité informácie

Zápas 17. kola Fortuna ligy MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava sa začína v nedeľu 6. novembra o 17:30. Povedie ho rozhodcovská trojica Ziemba – Poláček, Jekkel.

Vstupenky do sektora slovanistov si budete môcť zakúpiť priamo pred sektorom hostí od 16:30. Cena vstupenky je 10 eur. Viac informácií TU.

Priamy prenos odvysiela televízia Dajto, resp. streamovacia platforma VOYO.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Názory trénerov po prvom zápase 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA 2024/25 ŠK Slovan Bratislava – FC Struga (4:2).
Dvojgólový hrdina Kuco bol, po zápase, pri mikrofóne.

Neprehliadnite

Druhý zápas na Tehelnom poli pre Roba = druhý gól.
Dvojgólový hrdina Kuco bol, po zápase, pri mikrofóne.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.