Úvod Správy Juniori Vydarená vonkajšia séria sa skončila v bratislavskom derby

Vydarená vonkajšia séria sa skončila v bratislavskom derby

FC Petržalka – ŠK Slovan Bratislava B 2:0.

Belasá juniorka v 16. kole II. ligy nepredĺžila vydarenú sériu zápasov na ihriskách súperov. Naši mladíci podľahli Petržalke na štadióne v Ovsišti 0:2.

Zverenci Vladimíra Gálu ťahali šnúru piatich duelov na ihriskách súperov bez prehry, z ktorých naviac štyri vyhrali. V Petržalke však veľmi rýchlo inkasovali, keď sa Harba presadil po štandardnej situácii. Zlomovým momentom bol druhý gól domácich do šatne, keď opäť Harba skóroval v záverečných sekundách prvého polčasu.

Po prestávke sa belasí snažili s nepriaznivým skóre niečo robiť, tréner Gála zasiahol do deja zápasu trojnásobným striedaním. Ani veľká snaha však na zmenu skóre nestačila, slovanisti teda podľahli Petržalke 0:2.

Naša juniorka sa v tabuľke nachádza na šiestom mieste so ziskom 23 bodov. Bodku za jeseňou napíšu naši mladíci v piatok 11. novembra o 13:00, keď na Pasienkoch vyzvú rezervu MŠK Žilina.

„Zápas sme výsledkovo nezvládli, treba však uviesť, že o výsledku rozhodli dva sporné momenty. Mrzí ma najmä zranenie Marcelliho, ktorý si natiahol sval a musel na začiatku striedať. Bol to viac bojovný duel na úkor futbalovej kvality. My sme nemali dobrú prechodovú fázu, nedostávali sme sa do gólových šancí. Aj napriek snahe v druhom polčase sme útočné akcie nedotiahli do konca, čo nás dnes stálo lepší výsledok,“ povedal tréner belasej juniorky Vladimír Gála.

FC Petržalka – ŠK Slovan Bratislava ´B´ 2:0 (2:0)

Góly: 13. a 45. Harba

Žlté karty: 55. Stašík, 68. Lásik – 45. Baláž, 67. Hornyák

Rozhodovali: Čiernik – Mihalík, Lalo

Návšteva: 589 divákov

Petržalka: Ševčuk – Oršula, Privrel, Stašík, Kuník, Lásik (71. Bobrovský), Riznič (81. Štefanec), Piroska, Sliacky, Brigant (67. Danek), Harba (81. Spáčil)

Slovan: Trnovský – Mičák, Križan, Baláž, Tóth – Habodasz (63. Antálek) – Kušnír (63. Chobot), Hornyák, Koseček (63. Schlossár), N. Marcelli (7. Nikitin, 89. Koprna) – Čiernik