Úvod Správy Mládež Prehľad výsledkov belasej mládeže

Prehľad výsledkov belasej mládeže

Výsledkový servis mládeže.

Prinášame vám prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa a víkendu. K jednotlivým výsledkom ponúkame aj štatistický prehľad a pri každom zápase aj hodnotenia trénerov jednotlivých kategórií.

Slovan U19 – I. liga staršieho dorastu

10. kolo

ŠK Slovan – Dukla Banská Bystrica 1:0 (0:0) – Mišovič

Zostava Slovana: Mikoláš – Homola, Kozák, D. Murár, R. Slovák, Benko (59. J. Šalkovič), Marko, Mišovič (89. Nemeškürti), Balko (59. Záhon), Maroš (73. Schmidt), Ivanics (89. Lendel)

Michal Suchomel, tréner U19: „V tomto zápase sme zvíťazili gólom Mišoviča v závere zápasu 1:0. Napriek náznakom príležitosti proti dobre organizovanému súperovi sme volili nesprávne riešenia vo finálnej fáze a v závere prvého polčasu sme nepremenili pokutový kop.“

Slovan U17 – I. liga mladšieho dorastu

10. kolo

Dukla Banská Bystrica – ŠK Slovan 0:1 (0:0) - Flannery

Zostava Slovana: Spišák – Fronko, Arnold, Spišiak, Meliš, Denko (43. Kozyk), Husarčík, S. Murár (83. Želipský), Gašpar (83. Šaulič), Rusnák (65. Flannery), S. Dornai (65. J. Slovák)

Marián Bochnovič, tréner U17: „V prvom polčase sa nám úvodných 20 minút nedaril prechod cez stredovú zónu, ktorú súper koncentrovane bránil. Chýbala rýchlejšia cirkulácia lopty a niekedy rýchlejší a priamočiarejší prechod do útoku. Strácali sme ľahké lopty v strede ihriska. V osobných súbojoch sme boli neskoro a nechali sme priveľa priestoru domácim hráčom. Neskoro sme reagovali na odrazené lopty. Potom sme začali preberať iniciatívu. Zlepšil sa prechod do útoku, spresnili sme hru a viac sme kombinovali, no do vyloženej šance sme sa nedostali. Súper nebol vpredu nebezpečný, čakal na naše chyby v rozohrávke. V druhom polčase sme mali dobrý vstup. Vysunuli sme zónu napádania a snažili sa dostať súpera pod tlak už pri rozohrávke. Vytvorili sme si viacero dobrých príležitostí. Stupňovali sme tlak a odmenou bola gólová akcia po osi Husarčík-Gašpar-Meliš, po centri posledne menovaného si krásne na zadnú žrď nabehol striedajúci Flannery a hlavou nedal brankárovi šancu. Za zlepšený výkon v druhom polčase zaslúžené víťazstvo. Z individuálnych výkonov zaujali najmä Meliš, Murár, Arnold, Fronko a Flannery.“

Slovan U16 – I. liga mladšieho dorastu

10. kolo

Dukla Banská Bystrica – ŠK Slovan 4:1 (2:1) – P. Horváth

Zostava Slovana: Malovec – Lembak (67. Hrica), Bachna, Lengyel (41. L. Horváth), Polakovič, Kodhaj, Kireth (62. Canolli), Holocsy (67. Jarošinec), Németh, Rúsek, P. Horváth

Attila Illés, tréner U16: „Výsledok veľmi krutý pre nás. Priebeh vôbec nenasvedčoval, že prehráme 1:4. V prvom polčase sme si vypracovali dosť šancí, ale boli sme neefektívni pri zakončení. Do druhého polčasu sme vstúpili celkom dobre, len chýbal nám väčší dôraz v pokutovom území a finálne prihrávky boli nepresné. V 60. minúte sme urobili zbytočný faul a super skóroval z priameho kopu. Potom sme už riskovali a dostali sme aj štvrtý gól.  V takýchto zápasoch rozhodujú detaily a my sme urobili veľa zbytočných chýb, čo súper potrestal.“

Slovan U15 – I. liga starších žiakov

10. kolo

ŠK Slovan – FK Dubnica nad Váhom 11:0 (5:0) – Mateáš 4, Novák 2, Halla 2, Rajčan, Toplanský, L. Šalkovič

Zostava Slovana: Gramblička – Richter, Víg (62. Halla), Botka, Danchuk (50. Lukáček), Barnáš, Mateáš, Rajčan (50. L. Šalkovič), Novák (62. Šimlovič), Jakubec (50. Féder), Toplanský

Patrik Lipnický, tréner U15: „V zápase sme podali celkom dobrý výkon, súpera sme dostávali pod neustály tlak a vypracovali si veľa nebezpečných útokov. Dôležité bolo, že sme boli dostatočne efektívni pri realizácii finálnej fázy, dokázali sme držať intenzitu a kvalitu hry až do konca zápasu. Samozrejme nie všetko bolo úplne ideálne, potrebujeme sa ešte lepšie rozhodovať pri riešení herných situácii a neustále zlepšovať po technickej aj taktickej stránke.“

Slovan U14 – I. liga starších žiakov

10. kolo

ŠK Slovan – FK Dubnica nad Váhom 1:0 (0:0) – S. Vician

Zostava Slovana: Fukna – Zavora, Berko, Havlík, Horník (46. Zajarný), T. Marcelli (46. Ricotti), Hofstädter, Štepanovský (53. Gjakova), Bachan (46. Maderič), Viara (36. Müller), S. Vician

Slovan U13 – I. liga mladších žiakov

10. kolo

FK Dubnica nad Váhom – ŠK Slovan 1:2 (1:0) – Humolli, Košlik

Zostava Slovana: Bôžik, Bálint, Grožaj, Korner, Lukáč, Bagi, Čahoj, Havel, Ďurčo, Lembakoali, Halanda, Košlík, Hummoli, Sobolovský, Žofčák, Miškay

Marek Tvrdý, tréner U13: „V 1. polčase sme si síce väčším držaniu lopty vytvorili len 2 gólové príležitosti, čo vychádzalo z našej pomalšej hry a slabej aktivite v útočnej tretine. Súper vychádzal zo stredového pressingu, pričom po zisku prechádzal prevažne do rýchlych brejkov, ktoré sme dokázali prevažne dobre ubrániť, i keď často za cenu rohového kopu. Po jednom z rohov súper otvoril v 9. min skóre. V 2. polčase sa naša hra zlepšila, zvýšili sme nasadenie na intenzitu, čo vyústilo do gólov Humolliho v 52. min a Košlika v 65. min. Krátko po góle na 2:1 sme mohli zvýšiť na 3:1 po samostatnom nájazde Košlika, no súper v poslednej chvíli vykopol loptu z čiary. Táto situácia sa mohla ukázať ako kľúčová nakoľko nás súper dokázal na záver zápasu pritlačiť a vytvoril si jednu gólovú šancu a sériu rohových kopov. Pozitívne hodnotím, že sme dokázali dvakrát po sebe otočiť nepriaznivý výsledok. Naopak negatívne hodnotím výkon mužstva v 1. polčase.

Slovan U13 – II. liga starších žiakov (U15) BFZ

11. kolo

FKP Bratislava U15 – ŠK Slovan U13 5:1 (3:1) – Miškay

Zostava Slovana: Fukna / Bálint, Grožaj, Barczi, Katriak/ Somolány, Havel, Riečanský / Ďurčo, Miškay, Sobolovský

Marek Tvrdý, tréner U13: „Zápas sa hral na podmočenom malom ihrisku, čo bolo výhodou pre fyzicky vyspelejšieho súpera. V celom zápase nám robila fyzickosť a agresivita súpera na malom ihrisku problém, nedokázali sme konštruktívne zakladať a viesť útok a veľa lôpt sme strácali už na vlastnej polovici čo súper okamžite využíval na riešenie rýchleho protiútoku. Ku konci 1. polčasu sa nám síce podarilo dať kontaktný gól po umiestnenej strele Miškaya, no obraz hry sa nezmenil a súper pridal ešte 3 góly. V 2. polčase sme si vytvorili ešte niekoľko dobrých príležitostí na gól, no nevyužili sme žiadnu. Vzhľadom na priebeh zápasu je prehra zaslúžená no v kontexte fyzickej výhody súpera nemám hráčom čo vyčítať.“

Slovan U12/U13 – II. liga mladších žiakov (U13) BFZ

11. kolo

FKP Bratislava – ŠK Slovan 0:10 (0:5) - Zicho 4, Rakai 2, Hošek 2, Macháček, Stašiniak

Zostava Slovana: Bôžik, Kaprinay, Macháček, Novosad, Zicho, Hutta, Hošek, Ožvold, Stašiniak, Ricotti, Rákai

Marek Tvrdý, tréner U13: „Zostava U12 doplnená o Hošeka z U13 zápas zvládla herne aj výsledkovo.“

Slovan U12 – I. liga mladších žiakov

10. kolo

FK Dubnica nad Váhom – ŠK Slovan 2:19 (1:11) – Macháček 5, Zicho 3, Gregor 3, Hutta 3, Bečka, Ožvold, Grega, Hrazdílek, Marek

Zostava Slovana: Maček, Kaprinay, Bečka, Ricotti, Ožvold, Novosad, Hutta, Macháček, Marek, Rákai, Biznár, Bučurič, Stašiniak, Grega, Zicho, Gregor, Hrazdílek, Priečinský

Elektronické vydanie bulletinu na dnešný zápas.
Belasí v sobotu o 18:00 vyzvú MŠK Žilina.
Zajtra nás čaká špeciálny zápas, ktorým oslávime dnešné 105. klubové narodeniny!