Úvod Správy Niké liga Cení si šancu

Cení si šancu

Adam Hrdina po víťazstve nad Liptovským Mikulášom.

Stále len 18-ročný Adam Hrdina v nedeľu odchytal svoj tretí súťažný zápas za A-tím najúspešnejšieho slovenského klubu. Aj v treťom štarte si rovnako v predošlých dvoch pripísal čisté konto. Niet divu, že po zápase prevládal na jeho tvári široký úsmev.

Adam prispel k nášmu triumfu nad Liptovským Mikulášom, vďaka ktorému sme na čele tabuľky odskočili Trnave. My, Spartak i DAC máme ešte jednu novembrovú dohrávku k dobru, pričom pred druhým DAC máme 6-bodový náskok a pred treťou Trnavou 7-bodový náskok.

„Dosiahli sme veľmi dôležité víťazstvo, takže spokojnosť. Chalani zvládli náročný duel, zabojovali, a vďaka tímovému výkonu zostali tri body v Bratislave. Každé víťazstvo je cenné a na konci sa bude počítať,“ povedal Adam Hrdina.

Náš mladý brankár v prvom polčase dobre vybehol proti prenikajúceho krídelníkovi hostí Gažimu, následne kryl hlavičku Geráta k žrdi, a po prestávke zasiahol pri nepríjemnom strieľanom centri Popoviča. V takýchto dueloch, ktoré sú pre brankára náročné, ustál všetky situácie a pripísal si čisté konto.

„V bráne som sa cítil veľmi dobre. Vážim si šancu od trénera. Tá situácia pri šanci Gažiho, keď som najprv zasiahol a potom sme sa zrazili, bola nepríjemná, nachvíľu som ostal otrasený. Rýchlo som sa však dal dokopy a vyriešil som aj ďalšie situácie,“ pokračuje slovenský mládežnícky reprezentant.

Adam Hrdina pôsobí v belasom od leta 2019, keď prišiel z Nitry. Postupne zbiera skúsenosti a rastie vďaka každodenným tréningom s naším A-mužstvom. Nášmu mladému brankárovi pomohli aj fanúšikovia, ktorí v nedeľu viackrát skandovali jeho meno.

„Veľmi pekne im ďakujem a chcem ich touto cestou pozdraviť. Vážim si spätnú väzbu od fanúšikov, nabili ma neskutočnou energiou a verím, že to zažijem aj v budúcnosti. Vnímal som ich podporu,“ reagoval Adam na fanúšikov.

Belasí už oddnes dopoludnia preladili na tréningu všetky myšlienky na duel vo Vilniuse. „Potrebovali sme sa dobre naladiť tromi bodmi. Teraz sa už koncentrujeme na štvrtkový zápas, všetci vieme, o čo v ňom pôjde,“ uzavrel náš brankár.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan získal druhú letnú posilu.
Naša prípravka zdolala aj Bayern Mníchov.
Belasí v stredu absolvovali komplexné fyzické testovanie.

Neprehliadnite

Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.
ŠK Slovan získal výraznú posilu do ofenzívy.
Aktuálna edícia dresov zaznamenala veľký úspech u fanúšikov

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.