Úvod Správy Niké liga PREVIEW: ŠK Slovan Bratislava - MFK Tatran Liptovský Mikuláš

PREVIEW: ŠK Slovan Bratislava - MFK Tatran Liptovský Mikuláš

Belasí v nedeľu o 15:00 privítajú Liptovský Mikuláš.

Jesenná časť Fortuna ligy vstupuje do finále, pred nami sú záverečné tri kolá a dohrávka so Zlatými Moravcami. V ´dušičkovom´ 16. kole v nedeľu o 15:00 privítame na Tehelnom poli MFK Tatran Liptovský Mikuláš. Cieľ belasých je jasný.

Vstupenky na zápas s Liptovským Mikulášom sú v predaji od 8 eur online na https://ticketmedia.sk/performance/1024/SK-SLOVAN-BRATISLAVA-vs-MFK-TATRAN-LIPTOVSKY-MIKULAS

Krátko po emotívnom štvrtkovom zápase s Pjunikom sa na Tehelnom poli stretneme opäť. Na čele našej ligy máme 4-bodový náskok pred Trnavou a 6-bodový pred Dunajskou Stredou. Liptovský Mikuláš sa s ôsmimi bodmi nachádza na dvanástej priečke, pričom Skalica i Zlaté Moravce sa mu po svojich víťazstvách z piatka, resp. soboty, opäť vzdialili.

Naše mužstvo dáva najviac gólov v lige (celkom 31) a najmenej inkasuje (13). Liptovský Mikuláš má jedenástu najproduktívnejšiu ofenzívu (13 strelených gólov) a najpriepustnejšiu obranu, keď inkasoval 28-krát.

„Pripravovali sa v klasickom režime nasledujúcom po štvrtkových európskych zápasoch. V piatok sme trénovali so skupinou hráčov, ktorá nebola taká vyťažená. Skupina, ktorá hrala, absolvovala regeneračný program. Dnes sme absolvovali predzápasový tréning, aby sme so zostavou, s ktorou chceme v nedeľu vyjsť, prešli aj veci z pohľadu taktickej prípravy,“ povedal asistent trénera Boris Kitka.

Belasí sa predstavia doma v lige po mesačnej odmlke. Posledné tri ligové duely sme totiž odohrali vonku, z tejto mini-série sme získali šesť bodov. Liptovský Mikuláš sa síce nachádza na dne ligovej tabuľky, no v poslednej dobe predsa zaznamenal určitý progres. Vyhral v Michalovciach (2:1), remizoval v Ružomberku (1:1) a v pohári postúpil cez Pohronie (1:0). Naposledy však doma nezvládol šesťbodový zápas so Zlatými Moravcami (1:2).

„Liptovský Mikuláš v posledných kolách pozmenil herný systém, hral s tromi strednými obrancami, čo mu prináša zlepšenú hru i výsledky. Čaká nás súper z nižších poschodí tabuľky a určite, očakáva sa od nás len víťazstvo. Veľakrát bývajú takéto zápasy ťažké, no my si to nechceme sťažiť. Urobíme všetko pre to, aby sme sa čo najlepšie pripravili a herne i výsledkovo potvrdili úlohu favorita,“ pokračoval Boris Kitka, ktorý objasnil aj zdravotný stav tímu pred nedeľňajším duelom.

„Čaká nás tridsiaty súťažný zápas v sezóne. Berieme ich tak ako idú v rade a aj k tomuto bude dôležité pristúpiť tak ako naposledy v Skalici. Štvrtkový duel bol fyzicky aj emočne náročný. Nechceme nič podceniť, vychádzame z toho, aby hráči boli stopercentne fit. Po štvrtku tam ako po každom zápase boli nejaké nakopnutia, no zatiaľ nič také, čo by niekoho s určitosťou vyradilo z hry. Určite sa objavia v zostave aj tí hráči, ktorí vo štvrtok nehrali. Zmeny sú v týchto prípadoch bežné a nepredstavujú nič nové. Chceme tento zápas zvládnuť a získať doma tri body,“ uzavrel Boris Kitka.

Vzájomné zápasy

S Liptovským Mikulášom sme sa v najvyššej súťaži stretli trikrát, všetky tri zápasy sme vyhrali. V predošlej sezóne sme na ihrisku Tatrana v Poprade zvíťazili 4:1 (góly Krčík vl., Lichý, Abena, Ratao) a doma 4:0 (Henty 2, Rabiu, Dražič). Úspešní sme boli aj v prvom meraní síl v prebiehajúcom ročníku, v Poprade sme v auguste Liptákov zdolali 5:1 (Hrnčár 2, Čavrič, Šaponjič, Kucka).

S Liptovským Mikulášom sme sa v nedávnej minulosti dvakrát stretli aj v domácom pohári – v osemfinále pohára 2020/21 sme na neutrálnej pôde v Senci zvíťazili 1:0 (Ožbolt) a vo štvrťfinále v sezóne 2017/18 sme na Pasienkoch postúpili po dramatickom priebehu a výsledku 4:3 (Vittek 2, Savičevič, Šporar).

Dôležité informácie

Zápas 16. kola Fortuna ligy 2022/23 ŠK Slovan Bratislava – MFK Tatran Liptovský Mikuláš sa začína v nedeľu 30. októbra o 15:00. Povedie ho rozhodcovská trojica Kišš – Jánošík, Čajka.

Vstupenky na zápas s Liptovským Mikulášom sú v predaji od 8 eur online na https://ticketmedia.sk/performance/1024/SK-SLOVAN-BRATISLAVA-vs-MFK-TATRAN-LIPTOVSKY-MIKULAS

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan získal druhú letnú posilu.
Naša prípravka zdolala aj Bayern Mníchov.
Belasí v stredu absolvovali komplexné fyzické testovanie.

Neprehliadnite

Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.
ŠK Slovan získal výraznú posilu do ofenzívy.
Aktuálna edícia dresov zaznamenala veľký úspech u fanúšikov

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.