Úvod Správy Juniori Belasá juniorka nadelila Šamorínu štyri góly

Belasá juniorka nadelila Šamorínu štyri góly

FC ŠTK 1914 Šamorín – ŠK Slovan Bratislava ´B´ 2:4.

Belasá juniorka v 15. kole II. ligy potvrdila, že sa jej v tejto sezóne darí na ihriskách súperov. Nadviazala na víťazstvá z Košíc, Považskej Bystrice, Myjavy či Žiliny, a zvíťazila aj v Šamoríne. Zverenci Vladimíra Gálu strelili štyri góly a poskočili na štvrté miesto tabuľky.

Za juniorku chytal Martin Trnovský, ktorý sa vrátil do brány po zranení zo septembrového zápasu A-tímu v Banskej Bystrici. Naši mladíci mali výborný vstup do stretnutia. Už v 3. minúte šli do vedenia, keď Kušnír centroval z rohu a Križan hlavou zblízka nezaváhal – 0:1. Na vydarený úvod nadviazali belasí krátko po polhodine, keď Tóth centroval na bližšiu žrď, kde dôrazný Hornyák poslal loptu do siete – 0:2. Šamorín na tento gól veľmi rýchlo reagoval, keď lopta po štandardke Mariča-Bjekiča zapadla do brány.

Domáci mali krátko po prestávke šancu na vyrovnanie, no Trnovský bol na svojom mieste. A tak sa diali veci na opačnej strane. Len 17-ročný Nino Marcelli dal doslova nádherný gól, keď si zbehol po ľavej strane, zasekol loptu do stredu a krásnou strelou vymietol ľavú šibenicu – 1:3. Šamorín sa nevzdával, Trnovský sa zaskvel pri ďalšej vyloženej príležitosti. Belasí v 83. minúte znovu udreli po spolupráci striedajúcich hráčov. Chobot centroval zo štandardky, Antálek si našiel loptu a hlavičkou skóroval – 1:4. Naša juniorka pevným krokom kráčala k ďalšiemu víťazstvu na ihriskách súperov, konečné skóre ešte v závere upravil Marič-Bjekič.

Slovanisti tak poskočili na štvrté miesto II. ligy so ziskom 23 bodov. Belasí sa naposledy predstavia v bratislavskom derby v Petržalke, kde sa bude hrať v sobotu 5. novembra o 13:30.

„Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu, hneď v úvode sme sa po výborne zahratom rohu ujali vedenia. Chceli sme vychádzať zo zabezpečenej obrany, vedeli sme, že Šamorín je silný smerom dopredu a má dobrých, behavých hráčov. Snažili sme sa eliminovať krajné vertiákály, čo sa nám darilo, a odtiaľ sme aj vyrážali do brejkov. Práve z protiútoku sme dali druhý gól. Škoda neustráženej štandardky, po ktorej Šamorín hneď znížil. Ešte predtým nás však podržal brankár Martin Trnovský, keď chytil šancu za stavu 1:0 v náš prospech. Trnovský sa vrátil po zranení, viackrát nás podržal a veľmi dobre dirigoval hráčov pod sebou, tešíme sa aj z jeho úspešného návratu. Očakávali sme, že súper začne po prestávke tlakom, no nám sa opäť podaril rýchly brejk a Nino Marcelli, ktorý nastúpil prvýkrát od začiatku, dal fantastickou strelou na 3:1. Na ihrisku to bol futbalový boj, zápas bol fyzicky náročný, snažili sme sa zhusťovať stred, kde sme získavali lopty. Po tom, ako Marián Chobot výborne rozohral štandardku, zvýšil Samuel Antálek už na 4:1 pre nás. Som nesmierne rád, že sme zvládli ťažký duel na súperovom ihrisku vo vyhecovanej atmosfére, bolo to také derby, keďže Šamorín je neďaleko od Bratislavy. Som hrdý na hráčov, ako to zvládli. Niekedy to aj bolí, keď sa hrá o body, no tak to má byť. Po výhre v Košiciach to bol ďalší z výborných výkonov celého kolektívu počnúc brankárom cez hráčov v poli,“ povedal tréner belasej juniorky Vladimír Gála.

FC ŠTK 1914 Šamorín – ŠK Slovan Bratislava ´B´ 2:4 (1:2)

Góly: 33. a 89. Marič-Bjekič – 3. Križan, 31. Hornyák, 53. N. Marcelli, 83. Antálek

Žlté karty: 28. Yarosh, 40. P. Nagy, 65. Szolgai, 70. Pančík – 71. Čiernik

Rozhodovali: Benedik – Jekkel, Hrebeňár

Návšteva: 477 divákov

Šamorín: Gyurákovics – Marič-Bjekič, Szolgai (81. Baez), Csóka, Owusu, Bahi, Pančík, P. Nagy, Szabó (81. Badjie), Yarosh (61. Ferleťák), Bögi (61. Dobranskyi)

Slovan B: Trnovský – Mičák, Baláž, Križan, Tóth – Habodasz (79. Antálek), Hornyák (90. Murcko) – Kušnír (62. Chobot), Koseček, N. Marcelli (62. Nikitin) – Čiernik (79. Schlossár)