Úvod Správy Mládež Prehľad výsledkov belasej mládeže

Prehľad výsledkov belasej mládeže

Ako sa darilo belasej mládeži?

Prinášame vám prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa a víkendu. K jednotlivým výsledkom ponúkame aj štatistický prehľad a pri každom zápase aj hodnotenia trénerov jednotlivých kategórií.

Počas víkendu boli v akcii naši starší dorastenci, ktorí zvíťazili v Košiciach po dramatickom priebehu 3:2. Dva góly dal Martin Mišovič, jeden pridal Artur Záhon. Zverenci Michala Suchomela sú v tabuľke na piatom mieste a v bezprostrednom kontakte s lídrom. Naši starší dorastenci už v piatok o 12:00 privítajú na Akadémii ŠK Slovan Banskú Bystricu.

Keďže žiaci sa mali stretnúť so Senicou, ktorá odstúpila zo súťaží, zahrali si naši mladší žiaci (U13 doplnení o viacerých hráčov z U12) v rámci druhej bratislavskej ligy so Stupavou. Naša U13 v tejto súťaži vyzvala výber Stupavy do 15 rokov, a dokázala zvíťaziť 2:1. Ďalší hráči z výberu do 13 rokov doplnení o siedmich futbalistov z tímu U12 v druhom zápase zdolali Stupavu vysoko 13:0.

9. kolo

FC Košice – ŠK Slovan Bratislava 2:3 (1:1) – Mišovič 2, Záhon

Zostava Slovana: Mikoláš – Homola, Kozák, D. Murár, R. Slovák, Benko (58. Maroš), Marko, Mišovič (87. Lendel), N. Marcelli (87. Nemeškürti), Záhon (58. Schmidt), Ivanics (79. Balko)

Michal Suchomel, tréner U19: „V zápase proti kvalitnému súperovi sme odohrali zápas dvoch úplne rozličných polčasov. V prvom polčase sme boli veľmi nervózni, viazla nám kombinačná hra, mali sme zle riešenia v oboch fázach hry. Paradoxne súper nás okrem jedného streleného gólu nedokázal viac potrestať. Impulzom bol Záhonov gól do šatne z priameho kopu na polčasových 1:1. V druhom polčase sme predviedli oveľa lepší prístup začali vyhrávať viac osobných súbojov, a po premenenom pokutovom kope súpera dobre reagovať v závere zápasu, keď sme dvomi gólmi Mišoviča získali veľmi cenné tri body.“

Slovan U13 – II. liga starších žiakov (U15) BFZ

10. kolo

ŠK Slovan U13 – FKM Stupava U15 2:1 (1:0) – Humolli, Sobolovský

Zostava Slovana: Bôžik - Bálint, Katriak, Körner, Lukáč - Čahoj, Ďurčo, Riečanský - Lembakoali K, Sobolovský, Humolli / Bagi, Barczi, Grožaj, Havel, Somolány, Šmida, Košlík

Marek Tvrdý, tréner U13: „V prvom polčase dominancia bez efektivity využívania šancí, čím sme súpera držali v zápase. Otvoriť skóre sa nám podarilo až v 28. min po finálnej prihrávke Lukáča a zakončení Humolliho. V 2. polčase sme vystriedali 7 hráčov, obraz hry sa výrazne nezmenil pričom sa nám podarilo hneď po polčas zvýšiť gólom Sobolovského. Po góle na 2:0 sme mali slabšiu pasáž kde súper vycítil svoju šancu a v 43. min znížil na 2:1 po centrovanej lopte ktorá padla do brány. Po góle na 2:1 fyzicky vyspelejší súper začali dohrávať súboje čo vyústilo do zranenia Bálinta v 55. min po ktorom sme dohrávali len v 10. Napriek početnej a vekovej prevahe súpera sme zápas dokázali bezpečne dohrať za čo  patrí chlapcom pochvala. Naopak negatívom je efektivita v gólových situáciách, keď fyzicky vyspelejších súperov zbytočne držíme v zápase.“

Slovan U13 – I. liga mladších žiakov (U13) BFZ

10. kolo

ŠK Slovan U13 – FKM Stupava U13 13:0 (5:0) - Miškay 4, Macháček 4, Halanda 3, Tittel, Zicho

Zostava Slovana: Kaprinay, Macháček, Tittel, Halanda, Miškay, Hutta, Hrazdílek, Zicho, Bečka, Novosad

Marek Tvrdý, tréner U13: „Mužstvo U 13 doplnené o 7 hráčov U 12 zvládlo zápas výkonovo aj výsledkovo.“

Elektronické vydanie bulletinu na dnešný zápas.
Belasí v sobotu o 18:00 vyzvú MŠK Žilina.
Zajtra nás čaká špeciálny zápas, ktorým oslávime dnešné 105. klubové narodeniny!