Úvod Správy Juniori Juniorka naďalej úspešnejšia vonku než doma

Juniorka naďalej úspešnejšia vonku než doma

Belasí doma podľahli Humennému.

Belasá juniorka v 14. kole II. ligy privítala na Pasienkoch Humenné. Slovanisti nedokázali nadviazať na cenné víťazstvo z Košíc a súperovi z východného Slovenska doma podľahli 0:1. Naďalej tak platí, že v inak úspešnej sezóne sa im darí viac vonku než doma.

V hmlistom počasí sa dlho hralo bez väčších šancí. Futbal sa viac rozbehol po prestávke, keď najprv Kušnír peknou strelou natiahol brankára hostí Piroščáka. Aj Humenné, povzbudené pohárovým triumfom nad Dunajskou Stredou, chcelo tri body. Postupne si tiež vytváralo šance, no obrana s brankárom Hrdinom dlho odolávala. Platilo to až do 76. minúty, keď sa Jančo prudkou strelou rozvlnil sieť – 0:1. Belasí sa v závere snažili o vyrovnanie, no nedostali sa do výraznejšieho tlaku, a tak si doma pripísali tesnú prehru.

Naša juniorka je napriek tejto prehre v tabuľke na veľmi solídnom šiestom mieste so ziskom 20 bodov. Zaujímavé je, že zverenci Vladimíra Gálu nazbierali viac bodov na ihriskách súperov (13) než doma (7). Najbližšie sa o bodový zisk pokúsia v Šamoríne, kde sa bude hrať v sobotu 29. októbra o 14:30.

„Nenadviazali sme na výborný výkon z Košíc, čo ma mrzí. Ťažko sme sa presadzovali v strede poľa, nedostávali sme sa do finálnych priestorov, odkiaľ by sme mohli ohroziť bránu. Dnes to bol viac boj. Aj napriek tomu, že zápasu by viac svedčala remíza, tak Humenné využilo svoju šancu na rozhodujúci gól. Nám chýbala väčšia emócia a najmä kvalita v zakončení,“ povedal tréner belasej juniorky Vladimír Gála.

ŠK Slovan Bratislava ´B´ - FK Humenné 0:1 (0:0)

Gól: 76. Jančo

Žlté karty: 51. Zlacký, 77. Sedláček (obaja Humenné)

Rozhodovali: Libiak – Čajka, Dobrík

Návšteva: 110 divákov

Slovan: Hrdina – Mičák (80. Radulovič – Veličkovič), Križan, Habodasz, Tóth – Agbo – Kušnír, Hornyák (80. Čiernik), Koseček (67. Schlossár), Nikitin (51. Baláž) – Medved

Humenné: Piroščák – Zlacký, Kuc, C. Vasiľ, Diamé (90. Harvila), Dzurík, Streňo, Jančo, Vaľovčin (69. Komjatý), Maťaš (88. Sv. Jurčišin), Sedláček

Pozrite si vyjadrenia trénerov po včerajšom derby.