Úvod Správy Niké liga Konečne sme si sami spravili ľahší zápas

Konečne sme si sami spravili ľahší zápas

Lukáš Pauschek a jeho slová po zápase v Skalici.

Belasí pripravili svojim fanúšikom, ktorí cestovali osobne na Záhorie alebo sledovali zápas v televízii, pekný piatkový podvečer. V Skalici sa strelecky štyrikrát presadili a zaznamenali hladké víťazstvo. Po stretnutí vládli v našom tíme úsmevy na tvárach

Slovanisti zároveň prikrášlili bilanciu ligových zápasov so Skalicou. V piatom ligovom meraní síl sme zaznamenali naše piate víťazstvo, celkové skóre je po včerajšku 15:2.

„Dosiahli sme pekný výsledok. Škoda konca a inkasovaného gólu, 4:0 a na nulu by bolo krajšie. Nesmieme vypúšťať koniec, ani za takéhoto stavu,“ skonštatoval v mix-zóne Lukáš Pauschek, ktorý sa tešil z našej produktivity. V prvom polčase sme využili naše šance a ešte do prestávky sme prakticky zlomili zápas na našu stranu. „Konečne sme si po prvom polčase spravili zápas ľahším. Aj po prestávke sme v tom chceli pokračovať, nechceli sme poľaviť. Snažili sme sa byť naďalej aktívni a pridali sme aj štvrtý gól, takže super.“

V Skalici sme vyslali deväť striel do priestoru brány, štyri skončili v sieti Igora Šemrinca. Opäť sme sa presadili po štandardnej situácii, podobne ako doma s Bazilejom či v Michalovciach. Fanúšikov musela pri srdci potešiť krásna gólová strela Aleksandara Čavriča či nezištná prihrávka Giorgiho Čakvetadzeho na Tigrana Barseghjana, ktorý si pri štvrtom góle následne vychutnal brankára i obrancu.

„Čo sa týka efektivity, predviedli sme v podstate presný opak ako v Michalovciach. Aj tam sme mali množstvo šancí, no dlho sme sa nevedeli presadiť. V Skalici sme z väčšiny príležitostí skórovali. Povedzme si pravdu, že nie vždy sme efektívni, o to som radšej, že sme sa opäť rozstrieľali, zvlášť pred dôležitým pohárovým zápasom s Pjunikom,“ pokračoval náš odchovanec.

Do konca jesennej časti nás čakajú už len štyri ligové zápasy, pričom po piatkovej predohrávke sme odskočili druhej Trnave na 7 bodov. Spartak však hrá dnes popoludní v Žiline, a zajtra je na programe súboj Dunajskej Stredy s Podbrezovou, čiže tretieho so štvrtým.

V každom prípade, určite je príjemné začínať víkend s víťazným pocitom a faktom, že si po tomto kole prinajmenšom určite zachováme 4-bodový náskok na čele. Netreba zabúdať, že voči Trnave máme ešte dohrávku so Zlatými Moravcami k dobru.

Na Záhorí prišlo na Slovan 3000 divákov, čo je maximum kapacity štadióna. Svoj sektor zaplnili aj naši priaznivci, ktorých bolo počuť. Po stretnutí nechýbala ďakovačka. „Ďakujeme fanúšikom, že prišli za nami aj do Skalice. Bolo ich počuť a cítili sme ich podporu. Veríme, že sa v čo najväčšom počte uvidíme na Tehelnom poli aj vo štvrtok na Pjuniku,“ vyhlásil Lukáš Pauschek. Vstupenky na Pjunik sú v predaji online na Ticketmedia.sk.

Čo sa týka čísiel, tak Vladimír Weiss ml. si pripísal presný zásah i dve asistencie, a Juraj Kucka sa gólovo presadil v treťom zápase po sebe. Kuco po štandardke prudkou strelou pod brvno takmer roztrhol sieť. „Veľmi sa z neho teším. Kuca je na ihrisku cítiť, pomohli mi aj góly. Som šťastný aj zaňho,“ uzavrel Lukáš Pauschek.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan získal druhú letnú posilu.
Naša prípravka zdolala aj Bayern Mníchov.
Belasí v stredu absolvovali komplexné fyzické testovanie.

Neprehliadnite

Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.
ŠK Slovan získal výraznú posilu do ofenzívy.
Aktuálna edícia dresov zaznamenala veľký úspech u fanúšikov

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.