Úvod Správy Niké liga Štvorgólové predstavenie belasých v Skalici

Štvorgólové predstavenie belasých v Skalici

MFK Skalica – ŠK Slovan Bratislava 1:4.

ŠK Slovan v 15. kole Fortuna ligy zvíťazil v Skalici 4:1. Belasí si po tomto kole zachovajú prinajmenšom 4-bodový náskok na čele súťaže. Ak by naši najbližší konkurenti cez víkend nebodovali naplno, môže byť náš náskok ešte výraznejší. Najbližšie nás vo štvrtok o 21:00 na Tehelnom poli čaká zápas Európskej konferenčnej ligy UEFA s Pjunikom Jerevan.

V Skalici sa začalo svižne. Domáci v úvode vyslali dva nepresné strelecké pokusy, belasí ustáli aj skrumáž po štandardke. Hneď nasledovali naše chvíle. V 10. min sa Pauschek presadil na pravej strane a posielal loptu Weissovi, ktorého v šestnástke zrazil Nagy. Sám faulovaný Weiss penaltu s prehľadom premenil – 0:1. Zakrátko nám vyšiel pekný brejk, Čakvetadze dával krížnu loptu Pauschekovi, ktorý zblízka tesne minul. Chovan si prvý zákrok pripísal v 24. min, keď pokryl strelu Vlaska. Čakvetadze kontroval prekvapujúcou strelou spoza šestnástky, ktorá narobila Šemrincovi problémy. Nasledoval ho Barseghjan, ktorý pekne mieril k pravej žrdi, no Šemrinec vyrazil. Skaličania sa nevzdávali a snažili sa aj smerom dopredu, Haša i Blažek po sóle mierili nad. V závere polčasu belasí definitívne strhli opraty duelu na svoju stranu. Weiss zo štandardky od autovej čiary poslal loptu cez celú šestnástku a voľný Kucka ju na zadnej žrdi namieril prudko pod brvno do siete – 0:2. Prakticky hneď po rozohrávke získal Kankava loptu, dal ju napravo Weissovi, ten prihral pod seba Čavričovi, ktorý z prvej krásne trafil k ľavej žrdi – 0:3.

Po prestávke sme si priebeh duelu kontrolovali. V 50. min si Skaličania takmer dali vlastný gól po našom centri z rohu, Šemrinec zachraňoval na čiare. Domáci sa ešte pripomenuli v 53. min, keď Haša mieril nad. O tri minúty Kucka hlavičkoval po rohu na bližšej žrdi, Šemrinec zasiahol. V 58. min však už Čakvetadze pekne vysunul Barseghjana, ktorý si zasekol brankára a skóroval do odkrytej brány – 0:4. Vladimír Weiss st. následne trikrát striedal, do hry prišli Medved, Green i Mustafič. Naša prevaha pokračovala, v 71. min to skúsil Vernon, jeho tečovaný pokus Šemrinec pokryl. V 79. min zblízka zakončil striedajúci Medved, Šemrinec podržal domácich. Na opačnej strane Chovan boxoval skrytú strelu Mášika spoza hráča. Skalica sa v závere dočkala gólu, Fábry trafil k ľavej žrdi - 1:4. Nič to však nezmenilo na konštatovaní, že belasí si zo Záhoria odviezli tri body.

MFK Skalica – ŠK Slovan Bratislava 1:4 (0:3)

Góly: 87. A. Fábry - 11. Weiss (z 11 m), 44. Kucka, 45. Čavrič, 59. Barseghjan

Žlté karty: 11. Hollý, 14. Vlasko – 37. Weiss, 60. Kašia

Rozhodovali: Kráľovič – Hancko, Jekkel

Návšteva: 3000 divákov (vypredané)

Skalica: Šemrinec – Čögley, Blažek, Podhorin, Černek – M. Nagy (77. Šebesta), Hollý (46. Potoma) – Baumgartner (63. Mihalík), Vlasko (63. A. Fábry), Yao – Haša (63. Mášik)

Slovan: Chovan – Pauschek (82. Hrnčár), Kašia, Voet, Vernon – Kucka (63. Mustafič), Kankava, Čakvetadze (82. Rabiu) – Barseghjan, Čavrič (63. Medved), Weiss (63. Green)