Úvod Správy Niké liga Belasí prvýkrát v sezóne v piatkovej televíznej predohrávke

Belasí prvýkrát v sezóne v piatkovej televíznej predohrávke

Belasí sa v piatok o 17:30 predstavia v Skalici.

Belasí uzavrú mini-sériu troch ligových zápasov na ihriskách súperov. V piatok o 17:30 sa predstavia v Skalici, ktorá sa v tejto sezóne po šiestich rokoch vrátila do najvyššej súťaže.

Informácie o vstupenkách pre fanúšikov Slovana nájdete TU.

Priamy prenos zo stretnutia odvysiela Nova Sport 1, resp. streamovacia platforma VOYO.  

Pätnáste kolo Fortuna ligy otvorí súboj lídra s desiatym tímom tabuľky. Slovan a Skalicu delí 17 bodov. Dali sme najviac gólov v súťaži (27) a inkasovali sme najmenší počet gólov (12). Skalica naopak strelila najmenej presných zásahov (10) a má ôsmu najpevnejšiu defenzívu (20 inkasovaných gólov).

Belasí v nedeľu zvíťazili 1:0 v Michalovciach. Po dlhej ceste z východu Slovenska zažili výnimočne týždeň bez pohárového stretnutia. Čas venovali príprave na Skalicu. „Zápas v Michalovciach ukázal, že ak máme dobrý prístup, tak aj výkon je v poriadku. Niečo podobné očakávame aj v piatok v Skalici. Čaká nás disciplinovaný súper, ktorý naposledy dlho trápil Trenčanov, ktorí rozhodli až po hodine hry. Zodpovedne sa pripravujeme,“ povedal asistent trénera Boris Kitka, ktorý ozrejmil, ako belasí využili čas od pondelka do štvrtka. „Mali sme viac-menej o jeden deň naviac, ktorý prišiel z pohľadu prípravy vhod. Jeseň je náročná, čaká nás ešte jeden mesiac. Mužstvo má od júla nesmierne veľa nabehané i odpracované. V tomto trochu netypickom týždni prišiel ten jeden deň vhod, verím, že to bude zajtra vidieť, že budeme oddýchnutejší a najmä hladnejší po troch bodoch. Až potom sa budeme pozerať na pohárový duel, zatiaľ sme myšlienkami v Skalici, aby sme to tam zvládli a zvíťazili.“

V rámci posledných piatich ligových kôl sme získali 10 bodov z 15 možných. Skalicu po dobrej fáze z prelomu augusta a septembra, keď štyri kolá po sebe neprehrala, postretol pokles formy. Záhoráci čakajú na víťazstvo od 30. augusta, keď doma zdolali Žilinu 1:0. Odvtedy šesťkrát po sebe nezvíťazili, a zároveň ťahajú šnúru troch prehier (0:2 v Ružomberku, 0:2 so Zlatými Moravcami a 1:3 v Trenčíne).

Na druhej strane, doma sú Skaličania silní. Okrem víťazstva nad Žilinou bodovali na domácej pôde aj s Trnavou (1:1), Dunajskou Stredou (1:1) i s Podbrezovou (1:1). Z hornej polovice tabuľky vyhral na Záhorí len Ružomberok, a to 2:0 ešte v prvom kole.

„Pamätáme si domáci zápas so Skalicou, v ktorom sme sa v prvom polčase ťažko presadzovali, dlho sme hľadali priestory v zatvorenej obrane. Rozhodli sme až po prestávke. Tréner Juraj Jarábek si vzal hráčov, ktorých poznal ešte zo Serede, či už skúsení Haša, Vlasko alebo Čögley, prípadne Yao na ľavej strane. Skalica je konsolidovaná, nebezpečná v prechodovej fáze,“ pokračoval Boris Kitka.

Prvýkrát v sezóne budeme hrať v piatkovom televíznom termíne. Aktuálne máme na čele tabuľky 4-bodový náskok, pričom naši konkurenti majú svoje stretnutia naplánované až počas víkendu. „Nepozeráme sa za seba, ale pred seba. Ani zajtra sa nebudeme pozerať na to, či môžeme od niekoho odskočiť v tabuľke. Koncentrujeme sa len na náš výkon,“ pokračoval Boris Kitka, ktorý ešte objasnil zdravotný stav tímu pred zápasom v Skalici. „Máme nejaké drobné zranenia. Jaromír Zmrhal ešte možno nebude k dispozícii, Eric Ramirez má nejaké zranenie z tréningu, čakáme na výsledok vyšetrenia u lekára. Naopak, André Green sa postupne pripája k mužstvu. Ako vždy, aj teraz je zdravotný stav prvoradý. Vždy vychádzame z toho, čo majú hráči v zápasoch nabehané, úzko spolupracujeme s kondičnými trénermi. Zostavu ladíme tak, aby boli hráči oddýchnutí i fyzicky pripravení, žiaden duel nechceme podceniť. Naším zámerom je vždy postaviť čo najsilnejšiu zostavu z tých hráčov, ktorí sú fyzicky fit a v dobrej kondícii.“ 

Vzájomné zápasy

So Skalicou sme odohrali štyri ligové zápasy, všetky štyri sme vyhrali pri celkovom skóre 11:1. Trikrát sme sa stretli v sezóne 2015/16 (naše víťazstvá 4:1 na Pasienkoch, 2:0 v Skalici a 2:0 doma), a raz v prebiehajúcom ročníku. Začiatkom augusta sme Záhorákov na Tehelnom poli zdolali 3:0, keď postupne skórovali Jaromír Zmrhal, Ivan Šaponjič a David Hrnčár.

Na Skalicu sme v nedávnej minulosti narazili aj v domácom pohári. Vo finále edície 2016/17 sme ju v Poprade zdolali 3:0 (góly Rundič, Čavrič, Soumah) a získali sme cennú trofej. V Skalici sme sa predstavili aj v 4. kole Slovnaft Cupu 2014/15, zvíťazili sme tam 5:3.

Dôležité informácie

Zápas 15. kola Fortuna ligy 2022/23 MFK Skalica – ŠK Slovan Bratislava sa začína v piatok 21. októbra o 17:30. Povedie ho rozhodcovská trojica Kráľovič – Hancko, Jekkel.

Informácie o vstupenkách pre fanúšikov Slovana nájdete TU.

Priamy prenos zo stretnutia odvysiela Nova Sport 1, resp. streamovacia platforma VOYO.  

 

 

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan získal druhú letnú posilu.
Naša prípravka zdolala aj Bayern Mníchov.
Belasí v stredu absolvovali komplexné fyzické testovanie.

Neprehliadnite

Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.
ŠK Slovan získal výraznú posilu do ofenzívy.
Aktuálna edícia dresov zaznamenala veľký úspech u fanúšikov

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.