Úvod Správy Prípravkári Slovana (U7) porazili Petržalku

Prípravkári Slovana (U7) porazili Petržalku

V prípravnom zápase porazili naši prípravkári svojich rovesníkov z Petržalky 6:5.

Naši najmenší prípravkári (U7) zohrali svoj prvý prípravný zápas „vonku“, kde si v sobotu dopoludnia zmerali sily s rovesníkmi FC Petržalka 1898. Hralo sa v  hale na Záporožskej ulici v Bratislave. Naplánovaný hrací čas stretnutia bol 2 x 25 minút, pri základnom rozostavení hráčov 4+1.

Po počiatočnej nervozite belasí chlapci zapli a išli sme prvý krát do vedenia, gólom nášho najmladšieho hráča Janka Kšiňana z 5 minúty zápasu. Napriek arktickému mrazu za oknami petržalskej haly (a žiaľ iba o niečo prijateľnejším podmienkam vo vnútri) sme držali pomerne dobré tempo, hrozili sme najmä z brejkových situácií a postupne sme viedli 3:1 a 5:2. Bolo to predovšetkým vďaka skvelému výkonu strelca Holuba, ktorý zaznamenal svoj prvý hetrik kariéry a tiež spoľahlivého brankára Horváta, ktorý mužstvo viacnásobne podržal pri vyložených šanciach súpera. Vzápätí však prvý útok domácich začal pracovať na vyššie obrátky (najmä takmer nestriedajúci, dobre technicky vybavený útočník domácich, ktorý vsietil väčšinu gólov súpera) a po našich chybách vyrovnal stav duelu na 5:5. Tesne pred koncom dokonca nastrelil prudkou strelou i žrď Horvátovej brány. Rozhodujúci gól mal v poslednej minúte na kopačke opäť mladý Kšiňan, no mieril tesne vedľa. Doslova v posledných sekundách dramatického duelu sa dostal do šance snaživý Jakub Sabo so Sebastiánom Kovácsom, pričom druhý menovaný šikovne využil zaváhanie obrany Petržalky a v skrumáži úspešne dorazil loptu do siete na konečných 6:5, v prospech hostí z Tehelného poľa.
V našej hre bolo ešte pomerne veľa chybičiek, ale chlapcom v belasých dresoch sa nedá uprieť snaha, bojovnosť a kolektívny duch, ktorý predviedli v katastrofálnych podmienkach zastaralej haly. Odvážame si teda domov víťaztvo a tešíme sa spolu s nimi na ďalšie  zápasy.

Slovan TV
Aktuálne novinky
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Prinášame zápasový bulletin na duel s Lincolnom.
Venujte prosím pozornosť dôležitým informáciám.

Neprehliadnite

Na Majstrovstvách Slovenska v elektronických športoch majú belasí najsilnejšie zastúpenie.
Slovan TV pripravil počas reprezentačnej prestávky profilový rozhovor s Jaromírom Zmrhalom, v ktorom prezradil zaujímavosti zo zákulisia z pôsobenia v Slavii Praha, ale aj mimofutbalové nepríjemnosti v Taliansku.
Najväčšie slovenské derby sa nezadržateľne blíži. Už v nedeľu 17.10. o 17.00 h sa stretnú momentálne tabuľkovo dve najlepšie mužstvá ligy.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.