Úvod Správy Juniori Parádny obrat belasej juniorky v Košiciach

Parádny obrat belasej juniorky v Košiciach

FC Košice – ŠK Slovan Bratislava B 1:2.

Belasej juniorke sa v 13. kole II. ligy podaril doslova husársky kúsok. Zverenci Vladimíra Gálu sa predstavili v Košiciach, ktoré boli pred týmto kolom bok po boku s Prešovom na čele druhej ligy. Belasí predviedli parádny obrat z 0:1 na 2:1, a z druhého najväčšieho slovenského mesta si vezú cenné tri body.

Na nový košický štadión zavítala viac než 2-tisícová návšteva, ktorá bola právom v očakávaní. Veď Košice sú azda najväčším ašpirantom na postup, pričom pred týždňom nedali vonku šancu Púchovu (2:0). Už prvý polčas však naznačil, že belasí budú pre favorita minimálne vyrovnaným súperom. Domáci sa nevedeli presadiť, takže tímy odchádzali do kabín za bezgólového stavu.

Ten sa zmenil krátko po prestávke, keď Sagna po chybe v našej rozohrávke získal loptu a na dvakrát prekonal Ružinského – 1:0. O tri minúty však bolo vyrovnané. Martin Kušnír centroval zo štandardky, Richard Križan si našiel loptu v šestnástke a zblízka nedal Kirovi šancu – 1:1. Ani to však zo strany slovanistov nebolo všetko. V 74. minúte vyšla belasým rýchla akcia, pri ktorej sa lopta doslova pýtala do brány. Hornyákov volej totiž najprv zastavilo brvno, no následná dorážka Nikitina po teči Patrika Čiernika už skončila v sieti – 1:2! Belasí v závere čelili tlaku Košičanov, všetky situácie však ustáli a tak pripravili východniarom poriadne nemilé prekvapenie. Na pôde ašpiranta na postup zvíťazili 2:1 a v tabuľke poskočili s 20 bodmi na piatu priečku.

Najbližšie sa belasá juniorka predstaví v domácom prostredí, keď v nedeľu 23. októbra o 10:30 vyzve na Pasienkoch FK Humenné.

„Myslím si, že sme videli výborný druholigový zápas. Pre našich mladých chlapcov predstavovala možnosť hrať na novom štadióne úžasnú motiváciu. Vedeli sme, v čom sú Košice silné, a akých majú rozdielových hráčov. Vychádzali sme zo zabezpečenej obrany, zhusťovali sme priestor, a to najmä v krajných vertikálach. Pri niektorých prienikoch či šanciach sme mali aj športové šťastie, ktoré však praje pripraveným. Druhý polčas sme začali chybou pri výstavbe útoku. My sme však silní v tom, že dokážeme hrať za akéhokoľvek stavu, čo len ukazuje charakter mužstva. Opäť sme vďaka fantastickým akciám otočili výsledok. Záverečný tlak sme za pomoci všetkých hráčov i brankára Ružinského, ktorý sťahoval centrované lopty, dokázali ustáť. Dnes som hrdý na hráčov, že sa proti takémuto silnému súperovi presvedčili o tom, že môžeme hrať výborné zápasy proti každému. Tri body z Košíc si veľmi ceníme,“ povedal tréner belasých Vladimír Gála.

FC Košice – ŠK Slovan Bratislava B 1:2 (0:0)

Góly: 47. Sagna – 50. Križan, 74. Čiernik

Žlté karty: 69. Pačinda – 79. Čiernik, 90. Habodasz, 90. Ružinský

Rozhodovali: Ochotnický – Jánošík, Poracký

Návšteva: 2011 divákov

Košice: Kira – Majdan (80. Voleský), Gallovič, Pačinda, Turčák, Jakúbek, Golikov, S. Magda (56. Gladiš), Jonec, Liener (75. Gáll), Sagna

Slovan: Ružinský – Mičák, Križan, Habodasz, Tóth – Agbo – Kušnír, Hornyák, Koseček (85. Radulovič – Veličkovič), Nikitin (90. Baláž) – Čiernik (90. Koprna)