Úvod Správy Cíti sa výborne

Cíti sa výborne

Kamil Kopúnek po svojom piatom zápase v drese Slovana: "Naša hra začína mať hlavu a pätu. Ak to takto pôjde ďalej, bude to super."

Kamil Kopúnek nevynechal zatiaľ ani jeden z piatich zápasov Slovana v zimnej príprave. Po odchode Karima Guédého do Freiburgu sa práve od neho očakáva, že zaplní vzniknutú medzeru na poste defenzívneho stredopoliara a v doterajších dueloch sa tejto úlohy zhostil nad očakávanie.

„Cítim sa výborne. Dobre sa mi behá aj hrá. V Taliansku bola veľmi krátka zimná prestávka, takže som mal len päť dní voľna na Vianoce a prakticky som vôbec nevypadol zo záťaže. Potom som už myslel na prestup do Slovana, ale ďalej som sa pripravoval. Navyše som prišiel do výbornej partie. S viacerými chalanmi sa poznám už dlhšie. Sadli sme si na ihrisku aj mimo neho. Verím, že nám to takto pôjde aj v lige,“ povedal Kamil Kopúnek po víťaznom dueli s FC Šanghaj Šenhua. Práve 27-ročný stredopoliar bol v tomto stretnutí na začiatku najkrajšej akcie, ktorá vyústila do gólu Ondřeja Smetanu. „Odohrali sme vynikajúci zápas. Dali sme tri góly a mali sme aj ďalšie šance. Dobre sme sa presúvali a bránili. Aj smerom dopredu to bolo výborné. Naša hra už začína mať hlavu a pätu. Ak to takto pôjde ďalej, bude to super,“ pochvaľuje si 15-násobný slovenský reprezentant, ktorý debutoval v národnom tíme 1. marca 2006 pri prekvapujúcom víťazstve 2:1 nad Francúzskom na parížskom Stade de France. Aj vtedy, aj teraz neďaleko Valencie bol na opačnej strane slávny útočník Nicolas Anelka. „Na prvý zápas v reprezentácii mi, samozrejme, zostali krásne spomienky, ale pri tejto príležitosti som na to veľmi nemyslel. Anelka je stále výborný futbalista. Aj dnes to párkrát potvrdil. Nesústredili sme sa však len naňho. Šanghaj mal viacero šikovných hráčov a celkovo to bol dobrý súper,“ myslí si nová posila Slovana naposledy pôsobiaca v talianskom Bari.

Po náročnom „pracovnom“ týždni sa počas víkendu tempo belasých aspoň trochu zvoľní. V sobotu majú po dopoludňajšom tréningu v pláne návštevu Valencie, v nedeľu si od futbalu tiež odpočinú. „Na víkend sa tešíme. Odohrali sme dva náročné zápasy v priebehu troch dní a telo si potrebuje oddýchnuť. Tréner tiež hrával futbal a je to veľký profesionál, takže dobre vie, čo je pre nás najlepšie. Počas týchto dvoch dní sa trochu uvoľníme a v pondelok ideme zase na to,“ dodal Kamil Kopúnek.

Slovan TV
Aktuálne novinky
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Prinášame zápasový bulletin na duel s Lincolnom.
Venujte prosím pozornosť dôležitým informáciám.

Neprehliadnite

Na Majstrovstvách Slovenska v elektronických športoch majú belasí najsilnejšie zastúpenie.
Slovan TV pripravil počas reprezentačnej prestávky profilový rozhovor s Jaromírom Zmrhalom, v ktorom prezradil zaujímavosti zo zákulisia z pôsobenia v Slavii Praha, ale aj mimofutbalové nepríjemnosti v Taliansku.
Najväčšie slovenské derby sa nezadržateľne blíži. Už v nedeľu 17.10. o 17.00 h sa stretnú momentálne tabuľkovo dve najlepšie mužstvá ligy.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.