Úvod Správy Európska liga Veľká dráma na Tehelnom poli s remízovým vyústením

Veľká dráma na Tehelnom poli s remízovým vyústením

ŠK Slovan Bratislava – FC Bazilej 1893 3:3.

ŠK Slovan v štvrtom zápase skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy UEFA remizoval s FC Bazilej po dramatickom priebehu 3:3. V tabuľke H-skupiny sme tretí so ziskom 5 bodov. Druhý Pjunik Jerevan má 6 bodov a prvý Bazilej 7 bodov. V najbližšom európskom zápase privítame práve Pjunik Jerevan, hrať sa bude vo štvrtok 27. októbra o 21:00 na Tehelnom poli.

Belasí nastúpili oproti zápasu v Bazileji s dvomi zmenami, v základnej zostave začali Myenty Abena a Tigran Barseghjan. V elektrizujúcej atmosfére sa na Tehelnom poli začalo opatrne. Prvú strelu vyslali belasí v 8. min, Čavričov pokus z uhla si brankár Salvi postrážil. Zaujímavú situáciu pred bránou súpera sme mali v 25. min, Lovat sa snažil hlavičkovať na zadnej žrdi, obrana hostí odolala. O chvíľu udrelo na opačnej strane. Po kontakte Abenu s Finkom ukázal rozhodca na biely bod a Males premenil nariadenú penaltu – 0:1. V 34. min sme prežili šancu hostí, to keď Fink z otočky nebezpečne vystrelil a Chovan výborne zareagoval. Belasí sa otriasli a záver polčasu patril im. Čakvetadze krásne vystrelil spoza šestnástky a lopta padala k ľavej žrdi, no Salvi vyrazil na roh. Už v nadstavenom čase prenikal Kucka do šestnástky, kde ho Millar zrazil na trávnik. Weiss z nariadenej penalty aj napriek dotyku brankára skóroval a rozjasal štadión – 1:1.

Skutočná eufória dorazila na začiatku druhého polčasu. V 49. min totiž Čakvetadze z rohu centroval na bližšiu žrď a Kucka hlavičkoval parádne do siete, brankár nemal nárok – 2:1. O štyri minúty sme viedli už o dva góly. Barseghjan kolmicou vysunul Čavriča, ten šiel sám na Salviho, ktorého pekne prehodil – 3:1. Bazilej sa však nevzdával. Millarovu strelu do stredu Chovan vyrazil a následne sa náš brankár zaskvel pri priamom kope Xhaku, keď lopta smerovala do ľavého horného rohu. V 65. min sme však už inkasovali po tom, ako Diouf po skrumáži hlavou prekonal Chovana – 3:2. Žiaľ, v 72. min sa začínalo od nuly, to keď po akcii z pravej strany skóroval Zeqiri – 3:3. Remízový stav sa už do konca nezmenil a na Tehelnom poli sa tak body delili.

ŠK Slovan Bratislava – FC Bazilej 1893 3:3 (1:1)

Góly: 45. Weiss (z 11 m), 49. Kucka, 53. Čavrič - 29. Males (z 11 m), 65. Diouf, 72. Zeqiri

Žlté karty: 60. Kankava - 30. Fink, 44. Burger, 67. Lang, 78. Zeqiri

Rozhodovali: Bojko – Matyash, Kutsev (všetci Ukrajina)

Návšteva: 20 233 divákov (max. možná kapacita)

Slovan: Chovan – Pauschek (86. Medveděv), Kašia, Abena, Lovat – Kankava, Kucka – Barseghjan (70. Mustafič), Weiss (70. Green), Čakvetadze – Čavrič (83. Ramirez)

Bazilej: Salvi – Lang, Comas, Pelmard, Calafiori (78. Katterbach) – T. Xhaka (64. Amdouni) – Males (42. Millar), F. Frei, Burger (64. Diouf), Ndoye – Fink (64. Zeqiri)

Belasých reprezentuje stredný obranca Robert Tománek.
Aktuálna informácia o končiacich zmluvách hráčov.
V sobotu oslávime 105. narodeniny ŠK Slovan Bratislava! Naším súperom bude Žilina. Ktorý gól proti MŠK, na novom Tehelnom poli, bol doposiaľ najkrajší? Napíšte do komentára.