Úvod Správy Mládež Prehľad mládeže: V akcii všetky dorastenecké i žiacke výbery

Prehľad mládeže: V akcii všetky dorastenecké i žiacke výbery

Prehľad výsledkov mládeže.

Prinášame vám prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa a víkendu. Po asociačnom termíne boli opäť v akcii všetky naše dorastenecké i žiacke tímy.

Dorastencov čakali mládežnícke derby so Spartakom Trnava. Starší dorast (U19) si z Trnavy odviezol cenný bod po tom, ako Richard Slovák v 75. minúte vyrovnal na konečných 1:1. Zverenci Michala Suchomela sa nachádzajú na deviatej priečke, tabuľka je však mimoriadne nahustená, veď strata belasých na prvé miesto je len štvorbodová.

Mladší dorastenci pre zmenu vyzvali Spartak na svojom domácom ihrisku. Belasá U17 využila domácu pôdu naplno a po presných zásahoch Adama Meliša a Tomáša Husarčíka zvíťazila 2:0. Zverenci Mariána Bochnoviča sú v priebežnom poradí štvrtí. Naša U16 so Spartakom dlho prehrávala, no v závere dokázal Marko Bachna vyrovnať a zaistiť slovanistom cenný bod. Belasí sú v tabuľke na piatej priečke.

Žiacke výbery si zmerali sily s Dunajskou Stredou. Belasá U15 po vyrovnávajúcom góle Timoteja Toplanského zo záveru stretnutia remizovala doma 1:1 a v tabuľke sa drží hneď za Dunajskostredčanmi na druhom mieste. Naša U14 zdolala DAC vysoko 6:1 a v priebežnom poradí je na piatej priečke.

Naši mladší žiaci zaznamenali s DAC dva odlišné výsledky – výber U13 podľahol DAC 1:5, naša U12 zvíťazila 23:3.

Prehľad výsledkov belasej mládeže

6. kolo

FC Spartak – ŠK Slovan 1:1 (0:0) – gól Slovana R. Slovák

Zostava Slovana: Mikoláš – Homola, Kozák, D. Murár, R. Slovák, Nemeškürti (63. Balko), Marko, Maroš (63. Záhon), Mišovič, N. Marcelli, Ivanics (63. Benko)

Michal Suchomel, tréner U19: „V dobrom dorasteneckom zápase sa zrodila remíza 1:1. V prvom polčase sme sa nedokázali presadiť proti dobre organizovanej obrane súpera, a tak naše náznaky šancí zostali nevyužité. V úvode druhého polčasu sme inkasovali veľmi lacný gól, no podarilo sa nám po rohovom kope vyrovnať Slovákom. Záver zápasu bol veľmi živelný z oboch strán tak ako sa na derby patrí, no napriek viacerým šanciam oboch mužstiev už ďalší gól nepadol.“

6. kolo

ŠK Slovan – FC Spartak 2:0 (1:0) – Meliš, Husarčík

Zostava Slovana: Spišák – Arnold, Meliš, Spišiak, Polakovič (87. Fronko), Husarčík (75. Šaulič), Denko, S. Murár (87. Kozyk), Gašpar, Rusnák (75. S. Dornai), J. Slovák (63. Jurišta)

Marián Bochnovič, tréner U17: „Do zápasu sme vstúpili zle. V obrane sme hrali príliš nervózne a s chybami. Súperovi sme vytvorili dve gólové príležitosti, ktoré Trnava nepremenila aj vďaka výborne chytajúcemu Spišákovi. Potom sme si vytvorili gólovú príležitosť my, keď po centri z pravej strany zblízka hlavou nedal gól Rusnák. Čo sa nepodarilo Rusnákovi, napravil Murár po centri Meliša z ľavej strany, keď gólovo zakončil hlavou. V prvom polčase nám nešla medzihra a prechodová fáza cez našich stredových hráčov, čo sme si v polčase povedali, že musíme zlepšiť. Druhý polčas sme viac kombinovali, spresnili sme hru a prechod do útoku. Druhý gól sme dali po peknej strele spoza šestnástky, keď Husarčík krásnou strelou rozvlnil sieť. V závere sme mali viacero šancí, ktoré sme nedotiahli do gólového efektu. Súper sa dostával do šancí len po našich hrubých chybách v obrane, ktorých sa musíme v ďalších zápasoch vyvarovať. Hráčov musím pochváliť za disciplinovaný kolektívny výkon.“

6. kolo

ŠK Slovan – FC Spartak 1:1 (0:1) - Bachna

Zostava Slovana: Dáv. Balog – Lengyel (77. Lužák), Bachna, Červenka, Švec, Kuchar, Kireth (59. Kodhaj), Holocsy, Németh, Rúsek (80. Lembak), P. Horváth

Attila Illés, tréner U16: „Myslím si, že zápas bol vyrovnaný. Prvý polčas nás súper zatlačil a mal viac z hry. Z protiútokov sme si vytvorili dostatok šancí na skórovanie, no žiaľ, neboli sme efektívni. V druhom polčase sme dominovali v hre a dostávali sme sa do sľubných príležitostí. V 78. minúte sa nám podarilo skórovať a vyrovnali sme. S výkonmi z druhého polčasu som spokojný, mrzí ma efektivita pri zakončení.“

Slovan U15 – I. liga starších žiakov

6. kolo

ŠK Slovan – DAC Dunajská Streda 1:1 (0:1) - Toplanský

Zostava Slovana: Gramblička – Richter, Barnáš, Víg, Danchuk, Jenčuš, Mateáš, Rajčan, Novák (53. L. Šalkovič), Toplanský, Lukáček (63. Treplan)

Patrik Lipnický, tréner U15: "Proti lídrovi tabuľky sme odohrali veľmi dobrý zápas. V podstate celý čas sme mali značnú hernú prevahu, súpera sme prevyšovali vo viacerých aspektoch hry. V prvom polčase nás trocha pribrzdil zbytočne inkasovaný gól, naďalej sme však pokračovali v aktívnej hre a náš tlak sme dokázali stupňovať celý druhý polčas. Bohužiaľ pri množstve vyložených šancí a nebezpečných útokov sme zlyhávali vo finálnej fáze a samotnom zakončení. Niekedy to bolo spôsobené slabšou kvalitou zakončenia, niekedy nám chýbalo aj kúsok šťastia. Hráčom patrí poďakovanie za túžbu s akou hrali do konca zápasu, a ktorá nám priniesla aspoň vyrovnávajúci gól."

Slovan U14 – I. liga starších žiakov

6. kolo

ŠK Slovan – DAC Dunajská Streda 6:1 (1:0) – Hofstädter 3, Bachan, Viara, Štepanovský

Zostava Slovana: Fukna – Zavora, Berko, Mich. Hacker, Vrána (53. Horník), T. Marcelli (47. Ricotti), Hofstädter, Štepanovský, Bachan (47. Maderič), Müller (36. Viara), Gjakova (53. Havlík)

Michal Polčic, tréner U14: „Zápas nám vyšiel herne aj výsledkovo. Od začiatku sme mali lepší pohyb ako súper a častejšie sme mali loptu pod kontrolou.  Transferom z tréningov sme si vypracovali dostatok príležitostí, po ktorých padlo dosť gólov. Chalani nás potešili. Veríme, že nasadením a pracovitosťou v tréningu sa budú naši hráči naďalej zlepšovať.“

Slovan U13 – I. liga mladších žiakov

6. kolo

DAC Dunajská Streda – ŠK Slovan 5:1 (1:1) - Ružiak

Zostava Slovana: Bôžik - Bagi, Barczi, Grožaj, Hošek, Čahoj, Ružiak, Šmida, Lembakoali, Sobolovský, Košlík, striedali Ďurčo, Havel, Halanda, Lukáč

Marek Tvrdý, asistent trénera U13: „V zápase sme sa nedokázali súperovi vyrovnať v intenzite hry a agresivite v súbojoch. V prvom polčase sme ešte dokázali odpovedať na inkasovaný gól po rohovom kope Ružiaka. Po prestávke sme pokračovali v bezduchej hre, čo viedlo k druhému inkasovanému gólu. Vypracovali sme si ešte jednu 100% šancu na vyrovnanie po samostatnom nájazde Lembakoaliho, ktorú sme nevyužili. Súper následne pridal ešte 3 góly a zaslúžene vyhral.“

Slovan U12 – I. liga mladších žiakov

6. kolo

DAC Dunajská Streda – ŠK Slovan 3:23

Tomáš Fedák, tréner U12: „Zápas proti DAC sme mali od začiatku pod kontrolou. Dominovali sme v oboch fázach hry a loptu sme mali väčšinu zápasu pod kontrolou. Súpera sme nepustili takmer k ničomu. Teší ma vysoký počet strelených gólov, no musím povedať, že sme zahodili aj množstvo ďalších šancí.“

Zostava Slovana: Maček, Hosso, Bečka, Novosad, Ricotti, Ožvold, Biznár, Priečinský, Marek, Macháček, Stašiniak, Zicho, Hutta, Hrazdílek, Gregor, Grega, Bednár, Kapusta