Úvod Správy Niké liga Belasí v závere zlomili Podbrezovú a odskočili na čele

Belasí v závere zlomili Podbrezovú a odskočili na čele

ŠK Slovan Bratislava – FK Železiarne Podbrezová 3:1.

ŠK Slovan v 12. kole Fortuna ligy zvíťazil nad Podbrezovou 3:1 a náskok na čele tabuľky zvýšil na štyri body. Najbližšie sa belasí predstavia vo štvrtok 6. októbra o 21:00 v zápase Európskej konferenčnej ligy UEFA v Bazileji.

Do zostavy belasých sa vrátil kapitán Vladimír Weiss ml., ktorý v lige nastúpil od začiatku prvýkrát po zranení. Belasí začali aktívne. Už v 2. min zakončoval Ramirez z pravej strany, no nemieril presne. O minútu slovanistom vyšiel signál z rohu, keď Zmrhal trafil loptu z prvej a Ludha ju s námahou vytlačil spod brvna. Podbrezová kontrovala rýchlou akciou s centrom na zadnú žrď, Kuzma nezakončil dôrazne. Belasí mali v 17. min prvú veľkú šancu. Čakvetadze centroval pred bránu a Kankava hlavičkoval, Ludha bravúrne vyrazil pri svojej ľavej žrdi. Hra sa postupne presunula viac do stredu poľa, obe mužstvá si boli vzájomne vedomé svojich kvalít. Až záver polčasu priniesol rušnejšie chvíle. Weissovu strelu z otočky Ludha chytil, a Kukoľov center z uhla skončil na hornej strane brvna.

Vladimír Weiss st. cez polčas dvakrát striedal, do hry prišli Barseghjan s Hrnčárom. Práve Barseghjan bol blízko k úvodnému gólu, no strelu Ramireza nedorazil do siete. Na opačnej strane trafil Ďatko zblízka brvno. V 52. min vysunul Weiss kolmicou Hrnčára, ten išiel zoči-voči na Ludhu, ktorý, žiaľ, v tomto mini-súboji uspel a vyrazil loptu na roh. Radosť prišla v 58. min, keď Barseghjan získal loptu pri pressingu. Prešiel do šestnástky a na zadnej žrdi našiel Weissa, ktorý skóroval – 1:0. Podbrezová sa nevzdávala a v 66. min vyrovnala. Grendelovu strelu spoza šestnástky tečoval Godál do protipohybu Chovana – 1:1. Takmer okamžite sme mohli opäť viesť, no Ramirez zblízka tesne minul. Zakrátko Barseghjanov oblúčik vytesnil Ludha na roh. V 74. min poslal hosťujúci Cobnan loptu do siete, čomu však predchádzal ofsajd, takže gól neplatil. Kritický moment sme prežili v 79. min po tom, ako Parajovu hlavičku vytlačil Chovan na žrď, odkiaľ sa odrazila do hry. Rozhodujúceho okamihu sme sa dočkali v 88. min, Hrnčárov center z rohu si našiel Kašia a hlavičkou poslal loptu k ľavej žrdi - 2:1! V nadstavenom čase sme ešte prikrášlili náš triumf, keď Vernon poslal odrazenú loptu z rohu do siete - 3:1.

ŠK Slovan Bratislava – FK Železiarne Podbrezová 3:1 (0:0)

Góly: 58. Weiss, 88. Kašia, 90. Vernon – 66. Godál

Žltá karta: 84. Paraj (Podbrezová)

Rozhodovali: Kráľovič – Štrbo, Poláček

Návšteva: 3715 divákov

Slovan: Chovan – Medveděv, Kašia, Abena (36. Vernon), Zmrhal (85. Rabiu) – Kucka, Kankava – Čavrič (46. Barseghjan), Čakvetadze (46. Hrnčár), Weiss (73. Šaponjič) - Ramirez

Podbrezová: Ludha – Bartoš, Godál, Grešák – Kukoľ (62. Vasiľ), Bakaľa (62. Grendel), Paraj, Ďatko (90. Masaryk) – Cobnan (82. Breznaník), Kuzma, D. Pavúk

Pozrite si vyjadrenia trénerov po včerajšom derby.