Úvod Správy Juniori Cenný bod po zlepšení v druhom polčase

Cenný bod po zlepšení v druhom polčase

FK Pohronie – ŠK Slovan Bratislava B 2:2.

Belasá juniorka sa v 11. kole II. ligy predstavila na ihrisku ex-fortunaligového Pohronia v Žiari nad Hronom. Zverenci Vladimíra Gálu po nevydarenom prvom polčase predviedli výborný návrat do zápasu a odviezli si cenný bod za remízu 2:2.

Za našu juniorku tentoraz nastúpili aj niektorí hráči z kádra A-tímu. Prvý polčas však belasým vôbec nevyšiel, keď inkasovali z kopačky Mateusa a v samom závere aj po penalte Blahúta. Vladimír Gála reagoval cez prestávku dvojnásobným striedaním. V druhom dejstve sa belasí chytili rýchlym kontaktným gólom Mariána Chobota. Snaha slovanistov bola odmenená v 83. minúte, keď po centri Jakuba Baláža zakončil Žan Medved do siete a vyrovnal na konečných 2:2.

Belasá juniorka sa v tabuľke nachádza na siedmom mieste so ziskom 16 bodov. Najbližšie na Pasienkoch privíta KFC Komárno, hrať sa bude už v piatok 7. októbra o 15:00.

„Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. Začali sme nekoncentrovane, keď sme Pohronie ľahkovážne pustili do dobrej pozície v šestnástke, z čoho rezultoval prvý gól. Na ťažkom a podmáčanom ihrisku sa nám ťažšie kombinovalo, no v ďalšom priebehu sme mali hernú prevahu. Naše náznaky šancí však zostali nevyužité, pričom po ďalšej chybe v závere polčasu sme inkasovali z penalty. Druhý polčas bol po prestriedaniach plne v našej réžii. Veľmi nám pomohol rýchly kontaktný gól, súpera sme do ničoho nepúšťali a vytvorili sme si veľký tlak i šance. V závere nám strelecky disponovaný Medved pomohol získať bod, ktorý si veľmi ceníme. Čo ma však teší je fakt, že aj po vyrovnávajúcom góle sa chalani veľmi snažili o ďalší gól a chceli strhnúť víťazstvo na našu stranu. Vzhľadom na priebeh je však remíza spravodlivá,“ zhodnotil tréner belasej juniorky Vladimír Gála.

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa – ŠK Slovan Bratislava ´B´ 2:2 (2:0)

Góly: 12. Mateus, 45. Blahút (z 11 m) – 47. Chobot, 83. Medved

Žlté karty: 79. Abrahám, 90. Tatar – 23. Radulovič – Veličkovič, 90. Križan

Rozhodovali: Micheľ – Weiss, Špivák

Návšteva: 347 divákov

Pohronie: Slančík – Klabník, Puškarov, Barbora, Blahút, Brodziansky, Ožvolda (89. Berisha), Mateus (75. Urgela), Steinhübel (72. Abrahám), Laktionov, Tatar

Slovan: Ružinský – Radulovič – Veličkovič (46. Koprna), Križan, Voet, Tóth – Habodasz, Hornyák (46. Koseček) – Kušnír, Čiernik (61. Nikitin), Chobot (82. Baláž) – Medved