Úvod Správy Fanúšikovia Za čo sme boli potrestaní od UEFA po zápasoch s Ferencvárosom?

Za čo sme boli potrestaní od UEFA po zápasoch s Ferencvárosom?

Vysvetlenie trestov za posledné európske zápasy.

ŠK Slovan Bratislava bol potrestaný za správanie fanúšikov na oboch zápasoch s Ferencvárosom. Klub bol potrestaný finančnou pokutou, uzavretím C-sektora na domáce duely s Olympiakosom i Mostarom, a podmienečným uzavretím sektora hostí na našich vonkajších európskych dueloch. Je mimoriadne dôležité vysvetliť, za čo boli tresty udelené, aby sme sa im do budúcna vedeli vyhnúť.

Zápas Ferencváros – Slovan

Slovan bol potrestaný nasledovne:

  • Pokuta 40 000 € a uzavretie C-sektora na najbližší domáci zápas za rasistické, resp. diskriminačné správanie
  • Podmienečný zákaz predaja vstupeniek do sektora hostí na najbližší európsky zápas s podmienečným odkladom na dva roky
  • Pokuta 25 000 € za vhadzovanie predmetov na hraciu plochu
  • Pokuta 13 000 € za použitie pyrotechniky

Dôvodom trestu za rasistické správanie bolo vyvesenie nasledovnej vlajky v sektore hostí (viď. foto nižšie). Podľa rozhodnutia príslušných orgánov UEFA je vlajka inšpirovaná vojnovou zástavou Nemecka počas nacistického režimu a druhej svetovej vojny, čím došlo k porušeniu článku 14 Disciplinárneho poriadku UEFA „Rasizmus a iné diskriminačné správanie“.

Žiadame fanúšikov, aby do budúcna túto vlajku nevnášali na žiaden z našich zápasov. Klub ako organizátor zápasov bude v tomto smere samozrejme tiež podnikať konkrétne kroky, aby sa nič podobné neopakovalo.

Zápas Slovan - Ferencváros

Slovan bol potrestaný nasledovne:

  • Pokuta 30 000 € a uzavretie C-sektora na najbližší domáci zápas za rasistické, resp. diskriminačné správanie
  • Pokuta 16 375 € za vhadzovanie predmetov na hraciu plochu
  • Pokuta 8 000 € za blokovanie schodísk

Veľa fanúšikov nás kontaktovalo s otázkou, za čo presne bol Slovan potrestaný po domácej odvete s Ferencvárosom. Je totiž skutočne pravda, že naši fanúšikovia sa počas celého zápasu venovali podpore svojho tímu a z hľadiska nezazneli žiadne národnostné urážky na stranu súpera. Aj spätne vám všetkým ďakujeme za výbornú a korektnú atmosféru.

Pokuta za rasistické správanie opäť spočíva vo vyvesení vlajky v C-sektore. Tentoraz sa jedná o nasledovnú vlajku (viď. foto nižšie). Bol na nej vyobrazený symbol, ktorý zástupcovia UEFA vyhodnotili ako tzv. ´Totenkopf´(symbol jednotiek SS počas druhej svetovej vojny) a slogan ´Mojou cťou je vernosť´, ktorý bol taktiež používaný jednotkami SS počas druhej svetovej vojny. Z tohto dôvodu bola vlajka príčinou postihu klubu podľa článku 14 Disciplinárneho poriadku UEFA. Aj v tomto prípade žiadame fanúšikov, aby do budúcna túto vlajku nevnášali na žiaden z našich zápasov. Klub ako organizátor zápasov bude v tomto smere samozrejme tiež podnikať konkrétne kroky, aby sa nič podobné neopakovalo.

Prečo je to dôležité?

Ceníme si, ako ste zareagovali na naše výzvy pred zápasom s Ferencvárosom či Olympiakosom, a že ste sa naozaj za akéhokoľvek stavu venovali len podpore nášho mužstva. Je preto kľúčové vedieť, za čo sme boli potrestaní, aby sme sa do budúcna vyhli ďalším disciplinárnym postihom. Ako sami vidíte, opäť sme boli potrestaní aj za vhadzovanie predmetov na hraciu plochu a taktiež za blokovanie schodísk a únikových východov. Za blokovanie schodísk sme boli naviac potrestaní aj za domáci duel s Olympiakosom (pokuta 8000 €).

Chceme vás preto do budúcna vyzvať, aby ste sa zdržali vhadzovania predmetov či blokovania únikových schodísk, nakoľko nám v prípade opakovania hrozia ďalšie pokuty. Vopred vám ďakujeme.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí práve prišli do Celje. Takto vidí zajtrajší zápas Robo Mak.
Mladý stredopoliar bude hosťovať v najvyššej českej lige.
Naše mužstvo nabralo smer Celje.

Neprehliadnite

Pozrite si to najdôležitejšie z dnešnej predzápasovej tlačovej konferencie v Slovinsku.
Belasí práve prišli do Celje. Takto vidí zajtrajší zápas Robo Mak.
Po roku a pol je "Musta" späť v belasom a na interview si trúfol hneď po slovensky :)

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.