Úvod Správy Remíza vo výbornej atmosfére

Remíza vo výbornej atmosfére

ŠK Slovan remizoval v Alicante s Hercules CF 1:1, o gól belasých sa postaral Marko Milinkovič.

ŠK Slovan Bratislava remizoval vo svojom prvom prípravnom zápase na sústredení v Španielsku s druholigovým Herculesom Alicante na jeho štadióne 1:1. Domáci po prvom polčase viedli, ale krátko po zmene strán vyrovnal Marko Milinkovič. V drese belasých nenastúpili pre menšie zdravotné problémy Filip Šebo a Ákos Szarka, ani ďalší dlhšie zranení Marián Had a Erik Čikoš. Ďalší prípravný duel odohrajú zverenci Vladimíra Weissa v piatok o 16.00 h proti čínskemu tímu Šanghaj Šenhua.

Po opatrnom úvode sa ako prví dostali do šancí hráči Slovana. Po rohu v 5. min nedokázal Halenár ľavačkou z prvej usmerniť loptu na bránu, rovnako nepresne zakončoval v dobrej pozícii Grendel po peknej kolmej prihrávke Milinkoviča. Domáci po prvý raz pohrozili v 19. min, keď po rýchlom rozohratí priameho kopu vystrelil kapitán Tote zvnútra šestnástky nad brvno. Peknými nožničkami sa prezentoval Aganzo, ale trafil len dobre postaveného Putnockého. Po polhodine hry prenikol do pokutového územia po pravej strane Sardinero a gólman belasých musel jeho prudký pokus po zemi vykopnúť. Španieli mali v tejto fáze viac z hry, no hosťom sa otváral priestor na brejky. Dvakrát unikol po pravej strane Bagayoko, no jeho prihrávky nenašli adresáta. Dobre k vzdialenejšej žrdi mieril v 33. min Milinkovič a brankár Juan Carlos s námahou vyrazil loptu na roh. Milinkovič bol najčastejšie zakončujúcim hráčom v prvom polčase. V 40. min po rýchlej akcii a prihrávke Grendela spoza šestnástky len tesne prestrelil. Bezgólový stav nezmenili ani center Kopúnka a hlavička Smetanu. Čo nevyšlo im, dokázal v 43. min Tote, ktorý dostal výbornú prihrávku za obranu od Titiho, obišiel Putnockého a zblízka skóroval – 1:0. Domáci mali do prestávky ešte jednu veľkú šancu, ale Sardinerovu strelu Putnocký vyrazil.

Do druhého polčasu vstúpili lepšie domáci, ktorí trikrát v priebehu dvoch minút ohrozili bránu súpera. Slovanisti však vzápätí kontrovali. Halenár ešte trafil do žrde, odrazenej lopty sa však zmocnil Milinkovič a na jeho strelu bol gólman Alicante prikrátky – 1:1. Hostí mohol poslať do vedenia Halenár, ale dvakrát len o centimetre minul pravú žrď. Po prestriedaní viacerých hráčov na oboch stranách sa dlhé minúty hralo zväčša medzi šestnástkami. V 73. min dobre potiahol loptu Žofčák a pred bránou naslepo hľadal nabiehajúceho Halenára, ktorému k lopte chýbali dva kroky. V záverečných desiatich minútach si už ani jedno mužstvo nedokázalo vytvoriť vážnejšiu šancu, a tak sa stretnutie skončilo remízou.

Herules Alicante – ŠK Slovan Bratislava 1:1 (1:0)
Góly: 43: Tote – 49. Milinkovič

ŽK: 79. Felipe – 81. Žofčák

Rozhodoval: Lopez Herrero

Návšteva: 4500 divákov

Zostava Slovana: Putnocký – Bagayoko, Kladrubský, Dosoudil, Pauschek – Kopúnek, Grendel (46. Jánošík) – Meszáros (46. Žofčák), Milinkovič (64. Čermák), Halenár (87. Kolčák) – Smetana (71. Piliev)