Úvod Správy Európska liga PREVIEW: HŠK Zrinjski Mostar - ŠK Slovan Bratislava

PREVIEW: HŠK Zrinjski Mostar - ŠK Slovan Bratislava

Belasí sa vo štvrtok o 20:00 predstavia v Mostare.

Začína sa play-off Európskej konferenčnej ligy. So šampiónom Bosny a Hercegoviny si to rozdáme o miestenku v skupinovej fáze, do ktorej chceme postúpiť druhý rok po sebe. Prvý duel na pôde HŠK Zrinjski Mostar odohrajú belasí vo štvrtok o 20:00.

Priamy prenos odvysiela RTVS Šport, resp. www.rtvs.sk.

Belasí sa dnes krátko po obede letecky presunuli priamo do Mostaru. Po približne hodinovom lete ich privítalo horúce počasie, teploty sú ešte o málo vyššie než v Bratislave. V čase výkopu zajtrajšieho zápasu sa však predsa len trochu ochladilo, teplotu pocitovo znížil aj vietor.

Slovanisti dnes absolvovali oficiálnu tlačovú konferenciu, na ktorej sa zúčastnili len štyria slovenskí novinári z Denníka Šport a TASR, ktorí merali dlhú cestu do Bosny a Hercegoviny. Následne si naše mužstvo zatrénovalo na miestnom štadióne.

„Odohrali sme dobré zápasy s Olympiakosom či Ferencvárosom, do tohto duelu chceme preniesť najmä bojovnosť a disciplínu. Zrinjski sa dostal do play-off, má svoju kvalitu, v taktickom boji prešiel cez Tobol. Videli sme viacero jeho zápasov z domácej ligy i s Tobolom. Pre nich i pre nás je to veľká šanca, každý chce skupinu. Mostar si bude chcieť doma vytvoriť dobrú pozíciu pre odvetou, my rovnako. Musíme hrať rozumne, pretože je veľké teplo. Zostava musí byť pripravená tak, aby sme vládali a boli vyrovnaní hlavne kondične. Domáci hrajú doma nátlakovo, budú nás chcieť zatlačiť, s čím počítame. Naopak, musíme byť aj aktívni vpredu. Určite nebudeme hrať na remízu. Vynasnažíme sa hrať na víťazstvo,“ povedal Vladimír Weiss st. na tlačovej konferencii.

K maródom pribudli dvaja ´vykartovaní´ hráči. „Pre karty nemôžu hrať Myenty Abena a Juraj Kucka. Zranený je Vlado (Vladimír Weiss ml.), Dávid Holman vypadol na polroka. Ibrahim Rabiu začne približne o dva týždne trénovať v kolektívne. Týchto päť hráčov chýba, ostatní musia byť pripravení. Máme dosť široký káder, aby sme takéto straty nahradili. Síce sa hovorí, že každý je nahraditeľný, no niekedy to tak nie je,“ skonštatoval šéf realizačného tímu na margo zdravotného stavu.

Vo štvrtok by malo byť ešte teplejšie než dnes, meteorológovia avizujú denné maximum 38 stupňov. „Podobné podmienky boli napríklad aj naposledy v Aténach, nemáme sa na čo vyhovárať. Je veľmi teplo, no večer to klesá na 28-29 stupňov. O tomto nemôže byť reč,“ reagoval Vladimír Weiss st. na otázku počasia.

Belasí sa chcú dostať do skupiny druhý rok po sebe. Zrinjski je zase takto blízko k skupinovej fáze prvýkrát v histórii. „Budú mať životnú motiváciu, no nemyslím si, že budú premotivovaní. Rešpektujeme každého súpera. Tieto krajiny majú talentovaných hráčov, vždy mali veľké talenty, silné na lopte. Aj ich reprezentácia má veľké mená ako Edin Džeko a ďalší. Aj v Mostare vyrástli dobrí futbalisti. Súper určite pôjde na doraz, na 120 percent. Očakávame emotívny boj z ich strany, s tým sa musíme vyrovnať. Máme natoľko skúsené mužstvo, že by sme toto mali zvládnuť. Ak budeme behať a budeme disciplinovaní, nemám obavy, ak to tak nebude, tak môžeme mať problémy.“

Mostaru bude pre tri žlté karty chýbať 20-ročný Chorvát Niko Jankovič, autor dvoch gólov z kvalifikačných kôl, ktorý je na hosťovaní z Dinama Záhreb. „Je to výborný mladý Chorvát, ktorý rozohráva štandardné situácie. Na druhej strane, posilnil ich Abdul Zubairu a získali ľavého obrancu. Snáď prvýkrát, teda možno okrem Batumi, sme na papieri trochu v pozícii favorita. Proti Ferencvárosu a Olympiakosu sme ním neboli. Teraz na papieri možno áno, no hrá sa na dva zápasy, je to 50:50. Naši hráči ukázali, že keď idú na doraz, sú dobrí tak ako Ferencváros či Olympiakos. Toto musíme zajtra ukázať a získať taký výsledok, ktorý nám dá doma šancu pobiť sa o postup,“ uzavrel Vladimír Weiss st.

Vernon: Veľká šanca

Hráčsku kabínu zastupoval na tlačovej konferencii Vernon De Marco, ktorý belasých v predošlých dueloch pri neúčasti Vladimíra Weissa ml. viedol s kapitánskou páskou na rukáve. „Cesta bola fajn, let trval približne hodinu. Hneď po príchode sme cítili, že je tu o niečo teplejšie než doma. Mne sa osobne teplo páči, takže prvé dojmy sú len pozitívne,“ skonštatoval rodený Argentínčan so slovenským pasom.

Vernon vníma význam štvrtkového duelu. „Zrinjski je historicky prvýkrát v play-off, bude to pre nich emotívny zápas. Na toto musíme byť pripravení. Ako tím sme na dobrej ceste, no musíme bojovať až do konca. Čaká nás posledný dvojzápas kvalifikačných kôl, je tu pre nás veľká šanca. Chceme sa jej chopiť,“ doplnil Vernon.

Dôležité informácie

Prvý zápas play-off Európskej konferenčnej ligy UEFA HŠK Zrinjski Mostar – ŠK Slovan Bratislava sa začína vo štvrtok 18. augusta o 20:00. Duel povedie rakúska rozhodcovská trojica Weinberger – M. Weiss, Obritzberger. Priamy prenos odvysiela RTVS Šport.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Na Tehelnom poli sa počas víkendu uskutočnil premiérový ročník Noci na Tehelku - pozrite si, ako to vyzeralo.
Poznáme okruh súperov pre prvé kvalifikačné kolo Ligy majstrov.
Naši mladíci oslávili prvenstvo doma na Tehelnom poli.

Neprehliadnite

Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.
Pozývame vás na Tehelné pole.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.