Úvod Správy Európska liga Zápasy v Mostare mali vždy šťavu

Zápasy v Mostare mali vždy šťavu

Alen Mustafič po prílete do Mostaru.

Pre Alena Mustafiča bude konfrontácia so Zrinjski Mostar špecifická. Náš mladý stredopoliar totiž pochádza z Bosny a Hercegoviny, a je odchovancom FK Sarajevo, ktoré patrí medzi rivalov nášho pohárového súpera. 

Na štadióne, ktorého oficiálny názov znie ´Stadion pod Bijelim Brijegom´, už Alen Mustafič hral. Celková kapacita domovského stánku Zrinjski je podľa oficiálnej stránky klubu až 25 000 divákov, tá je však výrazne znížená. Otvorené bude len spodné poschodie hlavnej tribúny s kapacitou 5 000 divákov. 

„Štadión je starší, využíva sa len jedna tribúna, no atmosféra je veľmi búrlivá. Domáci fanúšikovia vždy podporovali svoj tím počas celých 90 minút bez ohľadu na výsledok. Celkovo mám na Mostar dobré spomienky. Nikdy sa tu nehralo ľahko, no zápasy mali správnu šťavu. Môj predošlý klub, FK Sarajevo, a Zrinjski, sú rivali, vždy to teda bolo derby,“ povedal Alen Mustafič.

Je príznačné, že niekdajší mládežnícky reprezentant Bosny a Hercegoviny sa do Mostaru vracia na ďalší veľký zápas. Kým v prípade Sarajeva to boli duely o čelo domácej ligy a zároveň derby, teraz si to Slovan a Zrinjski rozdajú o miestenku v Európskej konferenčnej lige UEFA.

„Pre Zrinjski je to historický zápas, ešte nebol takto blízko k skupine. Už prvý zápas bude veľmi dôležitý. Chceme dosiahnuť dobrý výsledok a vytvoriť si priaznivú pozíciu do odvety,“ pokračoval Alen Mustafič, ktorý sa teší z návratu do rodnej krajiny. „Je vždy dobrý pocit cestovať na európsky zápas von a zároveň akoby domov. V prvom rade však ide o futbal. Verím, že zajtra budeme úspešní.“

Ako si Alen spomína na Zrinjski ešte zo svojho pôsobenia v miestnej najvyššej súťaži? „Sú technickí, no zároveň bojovní a agresívni. V pamäti mi utkvel ich útočník Nemanja Bilbija, skvelý strelec a jeden z ich kľúčových hráčov.“

Vo štvrtok večer to môže byť poriadne horúce, či už na ihrisku alebo aj doslova. V Mostare hlási predpoveď na štvrtok až 38 stupňov celzia. „Mostar je najhorúcejším mestom v Bosne a Hercegovine. Štvrtok má byť najhorúcejší čo sa týka počasia, a dá sa očakávať, že aj z pohľadu celkovej atmosféry. Zvládli sme však vypredané štadióny v Batumi a Budapešti, i búrlivú kulisu na Olympiakose. Myslím si, že sa s tým dokážeme vyrovnať.  Nečaká nás tu nič ľahké, no urobíme maximum, aby sme to zvládli,“ hovorí Alen Mustafič, ktorý si v nedeľu v lige s Liptovským Mikulášom pripísal dve gólové asistencie. „Som veľmi rád, že sa mi začína v zápasoch lepšie dariť. Verím, že si to udržím a budem ešte lepší,“ uzavrel.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Aleksandar Čavrič po zápase so Zlatými Moravcami.
Všetko začalo založením v roku 2007 a odvtedy sa z 11teamsports stal jeden z najväčších futbalových online obchodov pre jednotlivcov i celé tímy v Európe.
Pozrite si zostrih a ohlasy po stretnutí s ViOnom.

Neprehliadnite

Guram Kašia po prehre v Žiline.
Čo nás čaká ďalej v Európe?

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.