Úvod Správy Fortuna liga Hrnčár na čele poradia strelcov: Ani nenachádzam slov

Hrnčár na čele poradia strelcov: Ani nenachádzam slov

David Hrnčár prispel k víťazstvu nad Liptovským Mikulášom dvomi gólmi.

Belasí si v piatom kole Fortuna ligy udržali líderské postavenie. Potvrdili svoju vysokú gólovú produktivitu, v novom ligovom ročníku máme po včerajšku priemer 3,4 streleného gólu na zápas. V nedeľu večer sme Liptovskému Mikulášu v Poprade nadelili päť presných zásahov.

Podobne ako v minulej sezóne, aj teraz sme sa rozbehli v druhom polčase. V predchádzajúcom ročníku sme sedem z ôsmich gólov do siete Liptovského Mikuláša strelili po prestávke. Aj teraz bol po prvom dejstve nerozhodný stav 1:1.

„Po prestávke sme zlepšili pohyb a po fyzickej stránke sme súpera prevýšili. Vďaka tomu sme mali navrch, viac sme behali, prišlo viac šancí. Dokázali sme ich premeniť, čo je vždy kľúč k úspechu,“ povedal David Hrnčár v pozápasovej mix-zóne.

Nad Popradom sa tesne pred výkopom prehnala prietrž mračien, ktorá až navodzovala otázniky, či sa duel vôbec odohrá. Ihrisko bolo v úvode podmáčané, no inak vo veľmi dobrom stave, keď umožňovalo kombinačnú hru. „Počasiu sme nevenovali prehnanú pozornosť. Riešime len veci, ktoré dokážeme sami na ihrisku ovplyvniť. Hracia plocha bola v dobrom stave, dalo sa hrať kombinačne, čo nám vyhovovalo,“ pokračoval 24-ročný Bratislavčan.  

Belasí sa držia na čele ligovej tabuľky s jednobodovým náskokom pred Dunajskou Stredou. Žilina a Ružomberok sú na treťom, resp. štvrtom mieste s trojbodovým odstupom. „Tešíme sa z víťazstva. Osobne vnímam každý zápas ako rovnako dôležitý. Európu by sme predsa bez ligy nehrali. Verím, že budeme úspešní aj vo štvrtok v európskom zápase.“

David Hrnčár sa v novej sezóne rozstrieľal. V nedeľu strelil ďalšie dva góly, keď najprv skóroval po peknej narážačke s Alenom Mustafičom, a potom bol na konci krásnej akcie na jeden dotyk s asistenciou Lucasa Lovata.

Náš odchovanec má na konte 5 ligových gólov, vďaka ktorým sa osamostatnil na čele rebríčka kanonierov. Dunajskostredský Nikola Krstovič je druhý so štyrmi presnými zásahmi.

„Začalo sa to celkom solídne, snáď to tak bude aj pokračovať (úsmev). Päť zápasov a päť gólov. Ani nenachádzam slov. Aj v minulosti sa mi darilo strieľať góly, či už v juniorke v Slovane alebo v Zlatých Moravciach, kde som mal aj dosť asistencií. Verím, že budem ďalej pre mužstvo platný či už gólmi alebo asistenciami,“ poznamenal súčasný najlepší strelec našej ligy, ktorý čelil novinárskej otázke, či túži na tejto priečke zotrvať. „Pravý obranca asi na prvom mieste medzi strelcami ešte nebol (úsmev). Každý hráč by také niečo chcel, to je normálne, nie som výnimkou. Bodaj by sa mi takto darilo naďalej, no samozrejme, na prvom mieste je tím a to, aby som bol preň platný a prospešný.“  

David Hrnčár nastúpil proti Liptovskému Mikulášu o pozíciu vyššie na pravom krídle. „Bola to pre mňa zmena, častejšie už hrávam na pravom kraji obrany. Na krídle som mal viac ofenzívnych povinností než defenzívnych, hralo sa mi dobre. Oba posty sú však pre mňa podobné, pretože kto ma pozná, vie, že mi nerobí problém ísť hore-dole a venovať sa aj bráneniu. Akurát na krídle som bližšie k súperovej šestnástke,“ uzavrel člen širšieho kádra slovenskej reprezentácie.

Foto: Timotej Šteffek

Slovan TV
Aktuálne novinky
Aleksandar Čavrič po zápase so Zlatými Moravcami.
Všetko začalo založením v roku 2007 a odvtedy sa z 11teamsports stal jeden z najväčších futbalových online obchodov pre jednotlivcov i celé tímy v Európe.
Pozrite si zostrih a ohlasy po stretnutí s ViOnom.

Neprehliadnite

Guram Kašia po prehre v Žiline.
Čo nás čaká ďalej v Európe?

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.