Úvod Správy Európska liga Bude to náročné, no prijímame výzvu

Bude to náročné, no prijímame výzvu

Myenty Abena pred odvetou s Olympiakosom.

Belasí sa od hneď od pondelka rána začali pripravovať na odvetu s Olympiakosom. V mužstve vládne plná koncentrácia a spoločná túžba pobiť sa s rekordným gréckym šampiónom o postup do play-off. Vstupenky na odvetu sú ešte dostupné online prostredníctvom Ticketmedia.sk.

Z prvého stretnutia v Grécku sme si priniesli sľubnú remízu 1:1. Od 63. minúty sme na štadióne Karaiskakis viedli po góle Andrého Greena, Olympiakos vyrovnal v 86. minúte po hlavičke El-Arabiho, ktorý zužitkoval center Valbuenu z rohového kopu.

Pred odvetou je tak doslova všetko otvorené. „Každý zápas je úplne iný, môže sa v sekunde zmeniť jedným dobrým či zlým rozhodnutím. Čaká nás úplne nový duel, v ktorom začíname prakticky od nuly. Preto si musíme zachovať plnú koncentráciu a vnímať, akému súperovi čelíme,“ povedal Myenty Abena.

Na druhej strane, každý pohárový dvojzápas má svoj vlastný priebeh a vývoj. Na úvod proti Batumi nám lepšie vyšla odveta než prvý zápas, s Ferencvárosom to bolo naopak. Veríme, že teraz zvládneme aj domáci duel. „Je normálne, že analyzujeme prvý zápas, pretože nejaké vzorce z hry sa vždy vrátia. Neopakujú sa doslovne, pretože sa neustále menia, no niečo býva podobné. Musíme sa však pripraviť doslova na všetko a na akékoľvek neočakávané okolnosti. Ako som už spomenul, stať sa môže čokoľvek,“ skonštatoval náš stredný obranca.

V našej hráčskej kabíne vládne zdravé odhodlanie. Všetci si uvedomujeme silu Olympiakosu, no naša túžba postúpiť do play-off druhej najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže je veľká. „Olympiakos má veľmi dobrý tím so zaujímavými a kvalitnými hráčmi, nepríjemné skúsenosti máme z tohto i minulého roka s útočníkom El-Arabim i výborne technicky vybaveným Valbuenom. Pozor si však musíme dať na celé ich mužstvo. Bude to náročné, no prijímame túto výzvu. Na ihrisku sa pobijeme o výsledok, ktorým by sme dosiahli to, po čom túži celý klub vrátane nás a fanúšikov,“ pokračoval surinamský reprezentant.

Hráči sa tešia na atmosféru, v predaji zostáva necelých 2500 vstupeniek. „Pre takéto zápasy hráme futbal. Energiu z hľadiska cítime na ihrisku. Tešíme sa na ľudí, spoločne urobíme všetko pre úspech,“ uzavrel Myenty Abena.

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí sa v stredu o 13:00 predstavia v Dunajskej Strede.
Prehľad výsledkov mládeže.

Neprehliadnite

Guram Kašia po prehre v Žiline.
Čo nás čaká ďalej v Európe?

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.