Úvod Správy Európska liga Výborný zápas, škoda inkasovaného gólu

Výborný zápas, škoda inkasovaného gólu

Hodnotenie hlavného trénera Vladimíra Weissa st. po prvom zápase 3. kola kvalifikácie Európskej ligy Olympiakos FC – ŠK Slovan (1:1).

Vladimír Weiss st.: „Myslím si, že sme odohrali dosiaľ najlepší zápas pod mojím vedením. Hrali sme výborne. Po záverečnom hvizde som bol sklamaný z toho, že sme dostali takýto gól. Tri dni sme sa totiž pripravovali na štandardné situácie Valbuenu. Nemôžeme spraviť takúto chybu pri otvorenom rohu. Otvorili sme priestor a El-Arabi tam zostal voľný. Jedna pozičná chyba nás stála víťazstvo. Inak však musím hráčov pochváliť za výkon, taktickú disciplínu, výborné individuálne výkony. Škoda toho vyrovnávajúceho gólu. Chceli sme uhrať výsledok, ktorý by nám dával v domácej odvete šancu, čo sa podarilo, no mohlo to byť ešte lepšie.

Vonku hráme s väčšou vášňou, doma nám zodpovednosť akoby zväzovala nohy a súperom sa u nás hralo ľahšie. Veľmi chceme ísť do skupiny, čo nám s Ferencvárosom nevyšlo, no verím, že teraz doma sa to podarí, a zase bude plný štadión, za dnešný výkon si to hráči a klub zaslúžia. Sú to ťažké zápasy, Olympiakos je veľký tím s históriou a výbornými hráčmi. Bolo vidno, že chcú, no majú takú mini-krízu a boli pod psychickým tlakom, rovnako ako my po Ferencvárosi v lige, čo sa prejavilo v prvom polčase s Michalovcami.

V nedeľu máme doma ligu so Skalicou, potom sa pripravíme na odvetu. Myslím si, že Olympiakosu takisto príde kvalita do zostavy, či už sa vrátia Manalos a Vrsaljko, možno nastúpia od začiatku El-Arabi a Valbuena. Majú kvalitný tím, to treba rešpektovať. Verím, že na emóciách a pri dobrom výkone ako dnes máme šancu. Ešte musíme popracovať na rozhodujúcich momentoch vo veľkých zápasoch. Eric Ramirez chcel skórovať, no nevyužil čistú šancu. Veľké zápasy sú práve o takýchto momentoch, keď treba dať gól. Na tom ešte musíme pracovať.“

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Kemp sa uskutoční 1. – 5. júla 2024 vo futbalovom areáli Akadémie ŠK Slovan Bratislava.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.
Na otvorení sa zúčastnili ôsmi naši hráči i funkcionári.

Neprehliadnite

Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.
Pozývame vás na Tehelné pole.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.