Úvod Správy Liga Majstrov Nebude to ľahké, no veríme v postup

Nebude to ľahké, no veríme v postup

Belasí sa v stredu o 19:00 predstavia v Batumi.

V stredu večer čaká belasých odveta 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov s gruzínskym šampiónom Dinamo Batumi. Po remíze 0:0 v Bratislave je všetko otvorené. Úvodný výkop je v stredu o 19:00 SELČ (v Gruzínsku sú o dve hodiny viac). Priamy prenos vysiela RTVS Šport.

Belasí dnes absolvovali tlačovú konferenciu a oficiálny tréning. Tlačová konferencia vyvolala veľký záujem miestnych médií. Novinári sa tešili na Vladimíra Weissa st., ktorý zanechal v reprezentácii Gruzínska výraznú stopu, i na súčasného kapitána gruzínskeho národného tímu Gurama Kašiu, ktorý zastupoval hráčsku kabínu.

„Som veľmi rád, že som opäť tu. Gruzínsko považujem po päťročnom pôsobení za svoj druhý domov. Mrzí ma akurát záver, bolo to nešťastné pre mňa i gruzínsky futbal, no to už je história. Gruzínsku prajem v hĺbke srdca všetko dobré. Teraz som prišiel s mojím tímom Slovanom Bratislava ako súper, no nie ako nepriateľ, pretože je to pre mňa veľmi emotívne,“ povedal Vladimír Weiss st. na úvod gruzínskym novinárom.

Šéf realizačného tímu belasých má k dispozícii kompletný káder. Brankársky triumvirát popri Adriánovi Chovanovi a Martinovi Trnovskom doplnil mladý brankár Branislav Chudík z Akadémie. „Všetci, ktorí cestovali, čiže 21 hráčov a traja brankári, sú zdraví. Prakticky celý káder je pripravený nastúpiť,“ skonštatoval Vladimír Weiss st., ktorý naznačil, čo by mohlo byť v odvete rozhodujúce. „Nemôžeme sa prispôsobiť domácim, vieme, čo nás čaká. Musíme hrať lepšie a viac behať bez lopty. Potom môžeme byť úspešní.“

V Batumi bolo prakticky počas celého dňa zamračené s teplotou približne 24 stupňov a vysokou vlhkosťou. Aj počas tréningu sa nad štadiónom prehnala dažďová prehánka. Podobné podmienky avizujú meteorológovia aj na stredu.

Miestna Adjarabet Arena je už dávnejšie vypredaná, domácich poženie 20-tisícové hľadisko. Dnes si belasí vyskúšali miestny trávnik. Možno si na ňom ešte všimnete netradičné značenie. Len pred dvomi dňami sa totiž v Batumi hral zápas v rugby, v ktorom Gruzínsko zdolalo Taliansko.

„Batumi je len v dobrom slova zmysle úplne iné ako keď som sem prvýkrát prišiel pred šiestimi rokmi. Klub odviedol za posledné roky skvelú prácu, z druhej ligy sa prepracoval k titulu a pred rokom hral veľmi dobre v Európe. Verím, že nás čaká výborný futbal pred fantastickým publikom. Nebude to ľahké, no verím v náš úspech. Neodohrali sme dobrý prvý zápas, musíme hrať lepšie. Je to aj o hernej praxi, gruzínska liga je v strede, kým my len začíname. Zajtra sa však o tom nebude nikto baviť. Každý sa bude rozprávať o výsledku, ktorý bude najpodstatnejší,“ uzavrel Vladimír Weiss st.

Kašia: Koncentrujeme sa len na postup

Hráčsku kabínu zastupoval kapitán miestnej reprezentácie Guram Kašia. Ten už v Batumi hral, pričom Gruzínci práve v Adjarabet Arene zdolali v novembri 2021 v kvalifikačnom zápase Švédov 2:0. „Atmosféra býva v Batumi vždy elektrizujúca, platilo to aj naposledy proti Švédom, ľudia nám pomohli vyhrať. V stredu prichádzam ako súper. V našom tíme je veľa hráčov so skúsenosťami z veľkého futbalu pred plnými štadiónmi. Myslím si, že sa s tým dokážeme vyrovnať, no je fakt, že Batumi má fakt dobrých fanúšikov. Koncentrujeme sa len na postup,“ skonštatoval Guram Kašia.

Dôležité informácie

Odveta 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov 2022/23 FC Dinamo Batumi - ŠK Slovan Bratislava sa začína v stredu 13. júla o 19:00 SELČ (v Gruzínsku je o dve hodiny viac). Duel povedie portugalská rozhodcovská trojica Nobre – Martins, Almeida.

Priamy prenos odvysiela RTVS Šport.

 

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Veľký zážitok v Lige majstrov pre vaše deti.
Predaj na domáci zápas s NK Celje spustený
S kým sa stretneme v treťom kvalifikačnom kole európskych pohárov?

Neprehliadnite

Po roku a pol je "Musta" späť v belasom a na interview si trúfol hneď po slovensky :)
Predaj na domáci zápas s NK Celje spustený
ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.