Úvod Správy Liga Majstrov Let ubehol rýchlo

Let ubehol rýchlo

Myenty Abena po prílete do Batumi.

Pre Myentyho Abenu nie sú dlhšie lety či časové posuny ničím výnimočné. Možno aj preto bol po skoršom rannom vstávaní a trojhodinovom lete do Batumi po prílete plný energie. Myenty je pred zajtrajšou odvetou odhodlaný.

„Som zvyknutý na ranné vstávanie, máme dve malé deti, ktoré sa budia naozaj skoro,“ usmieva sa Myenty Abena, ktorého sme sa spýtali, ako si zvykne tráviť čas v lietadle. „Zväčša je to taký mix – spím alebo si pozriem film. Potom sa už len pripravujem na pristátie. Dnešný let do Batumi mi ubehol pomerne rýchlo.“ 

Náš stredný obranca reprezentuje Surinam, takže pri ceste do rodnej krajiny zvykne prekonávať viacero časových pásiem. Aj pri lete do Batumi prekonali belasí časový posun. V Gruzínsku je o dve hodiny viac než na Slovensku. „Dvojhodinový časový posun predstavuje pre organizmus rozdiel, aj keď sa to tak možno na prvý pohľad nejaví. Som naučený zvládať väčšie rozdiely medzi časovými pásmami, no vždy si na to potrebujete zvyknúť. Verím, že dnešok využijeme čo najlepšie aj po tejto stránke a plne sa adaptujeme na prostredie,“ pokračoval 27-ročný obranca.

Belasých dnes o siedmej večer miestneho času čaká oficiálnu tréning. Čo býva z pohľadu hráča na predzápasovom tréningu v predvečer európskeho duelu na pôde súpera najdôležitejšie? „Dôležité je získať pocit z ihriska a štadióna. Rovnako zvyknúť si na teplotu či hraciu plochu. Jednoducho nabrať ten správny ´feeling´ (pocit) z prostredia.“

Pred odvetou je za stavu 0:0 všetko otvorené. „Očakávam, že Batumi sa bude snažiť na nás vybehnúť, plný dom ich bude hnať dopredu. Potrebujeme zvládnuť úvodných 10-15 minút. Nezabúdajme, že doma sme mali vyloženejšie šance než oni. Chýbali góly, no som presvedčený, že prídu,“ hovorí Myenty Abena, ktorý v prvom zápase nastúpil v základnej zostave a aj on prispel k tomu, že sme neinkasovali. „Cítil som sa a cítim sa dobre. Aj na chalanoch v tíme vidím pozitívnu energiu a odhodlanie. Práve to je najdôležitejšie – byť odhodlaní a ostrí. Ideme sa pobiť o postup,“ uzavrel.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí v stredu absolvovali komplexné fyzické testovanie.
Ako prežil dovolenku náš stopér a aký bol včerajší prvý tréningový deň prípravy?

Neprehliadnite

Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.
ŠK Slovan získal výraznú posilu do ofenzívy.
Aktuálna edícia dresov zaznamenala veľký úspech u fanúšikov

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.