Úvod Správy Transfery Prichádza perspektívny belgický stopér Siemen Voet

Prichádza perspektívny belgický stopér Siemen Voet

Predstavujeme druhú letnú posilu.

ŠK Slovan Bratislava získal druhú letnú posilu. Do najúspešnejšieho slovenského klubu prichádza 22-ročný belgický stopér Siemen Voet. Belasí s ním podpísali trojročný kontrakt. Mladý Belgičan sa už zapojil do tréningového procesu.

Siemen Voet je odchovanec 18-násobného belgického majstra Club Bruggy. Prichádza do obrannej formácie ako ľavonohý stredný obranca. Predstavuje perspektívu do budúcna, vo veku 22 rokov je najmladším spomedzi našich stopérov. 

„Siemen Voet je perspektívny hráč, ktorý prešiel akadémiou Club Bruggy. Tešíme sa, že sme úspešne dotiahli jeho príchod a podpísali sme trojročný kontrakt. Prináša so sebou aj perspektívu do budúcna, v mladom futbalovom veku sa môže naďalej zlepšovať. Veríme, že sa mu to v Slovane podarí a rozvinie u nás svoj potenciál, ktorým rozhodne disponuje,“ povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Kariéra Siemena Voeta sa zatiaľ odohrávala najmä v rodnom Belgicku. Prešiel akadémiou Club Bruggy, v ročníku 2018/19 si zahral v mládežníckej Lige majstrov. V nasledujúcej sezóne 2019/20, v jeho prvej na seniorskej úrovni, hosťoval v druholigovom KSV Roeselare. Ročník 2020/21 už strávil v najvyššej belgickej lige, konkrétne v KV Mechelen. Po pôsobení v Belgicku sa v lete 2021 vydal prvýkrát do zahraničia, konkrétne do neďalekého Holandska. Po belgickej prvej lige si vyskúšal aj známu Eredivisie. V drese PEC Zwolle si počas uplynulého ročníka pripísal 17 ligových a 2 pohárové štarty.

Bol súčasťou širších výberov belgických mládežníckych reprezentácií, na konte má po jednom štarte za belgickú reprezentáciu do 17 rokov a jeden v reprezentácii do 21 rokov.

„Som veľmi šťastný a odhodlaný prijať túto novú výzvu. Príchod do Slovana považujem za veľký krok vo svojej kariére. Chcem hrať za tento klub. Prilákali ma sem dva športové aspekty – šanca hrať každý rok o titul a európske súťaže. Popri tom chcem rozvíjať seba samého ako hráča i človeka. Po pôsobení v Belgicku a Holandsku prichádzam do úplne novej krajiny, budem sa učiť nový jazyk. Veľký dojem na mňa urobil aj štadión Tehelné pole, je naozaj krásny. Chcem v Slovane futbalovo i osobnostne rásť, čo najväčšou mierou prispieť k úspechom klubu, a byť platnou súčasťou mužstva," povedal Siemen Voet. 

Voet bude v belasom nosiť na drese číslo 2. 

Vizitka Siemena Voeta

Dátum narodenia: 3. februára 2000

Výška: 1,90 m

Kluby: Club Bruggy (BEL), KSV Roeselare (BEL), KV Mechelen (BEL), PEC Zwolle (NED)

Reprezentácia: Belgicko „21“, Belgicko „17“

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan získal druhú letnú posilu.
Naša prípravka zdolala aj Bayern Mníchov.
Belasí v stredu absolvovali komplexné fyzické testovanie.

Neprehliadnite

Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.
ŠK Slovan získal výraznú posilu do ofenzívy.
Aktuálna edícia dresov zaznamenala veľký úspech u fanúšikov

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.