Úvod Správy Transfery Slovan podpísal s Jurajom Kuckom dvojročný kontrakt

Slovan podpísal s Jurajom Kuckom dvojročný kontrakt

ŠK Slovan oficiálne predstavil Juraja Kucku.

Najúspešnejší slovenský klub na dnešnej tlačovej konferencii oficiálne predstavil prvú letnú posilu. Fanúšikovia sa môžu tešiť na slovenského reprezentanta Juraja Kucku, s ktorým klub podpísal dvojročný kontrakt. Kuco sa na Slovensko vracia po 13 rokoch.

Slovan získava po Vladimírovi Weissovi ml. ďalšieho hráča z úspešnej generácie slovenskej reprezentácie. Juraj Kucka sa podobne ako Weiss predstavil na všetkých troch šampionátoch v érach samostatnosti – MS 2010, ME 2016 i ME 2020.

„Naša prvá letná posila bez pochýb odzrkadľuje naše plány a ciele na novú sezónu. Som nesmierne rád, že Juraja Kucku uvidíme v nadchádzajúcich dvoch ročníkoch v belasom drese. Teším sa, že sa nám tento príchod podarilo dotiahnuť. Veľakrát som v minulosti spomínal, že som si vedel Juraja predstaviť v našom drese. Som presvedčený, že je ten správny líder, ktorý môže pomôcť mužstvu posunúť sa o krok vyššie. Verím, že budeme úspešní a spoločne prinesieme na Slovensko európsky futbal, aby si to mohli vychutnať aj fanúšikovia na štadióne a vidieť takého hráča, akým Juraj Kucka je. Spolu s Vladimírom Weissom ml. by mali by byť tým správnym lákadlom, aby sa ľudia vrátili na štadión a povzbudzovali Slovan tak ako v minulosti,“ povedal generálny riaditeľ Ivan Kmotrík ml. na dnešnej tlačovej konferencii.

Generálny riaditeľ priblížil priebeh rokovaní s Jurajom Kuckom. „Každé rokovanie je ťažké, toto nevynímajúc. O Juraja bol záujem, je to futbalista z Premier League. Som veľmi rád, že sa to podarilo dotiahnuť a uvidíme ho v belasom na Tehelnom poli. Verím, že prispeje k tomu, aby fanúšikovia začali opäť zapĺňať štadión vo väčšom počte,“ pokračoval Ivan Kmotrík ml., ktorý reagoval aj na otázky o prípadných ďalších letných pohyboch v kádri. „Máme v pláne priviesť ešte nejakých hráčov, no nerád by som teraz predbiehal alebo konkretizoval, kto to bude. Určite sa chceme v nasledujúcich dňoch posilniť, aby sme boli čo najlepšie pripravení na výzvu v kvalifikácii Ligy majstrov. Môžete očakávať, že v najbližších dňoch ešte niekto príde, no nerád by som viac konkretizoval.“

Kucka: Teším sa z návratu na Slovensko

Juraj Kucka dnes na Tehelnom poli spečatil svoju belasú budúcnosť. Následne odpovedal na otázky novinárov. „Aj pre mňa je veľmi pekný pocit vrátiť sa na Slovensko, kde to všetko začalo. Veľmi sa teším na túto spoluprácu a ďakujem za ponúknutú príležitosť. Verím, že všetko v našej spolupráci bude fungovať a dosiahneme tie najvyššie ciele, ktoré máme,“ odpovedal Juraj Kucka na úvodnú otázku. Vo videu na Instagrame ŠK Slovan si môžete pozrieť, ako pozdravil belasých priaznivcov a pozval ich na prvý domáci zápas sezóny, ktorý odohráme 6. júla o 20:30 s Dinamo Batumi

Práve kvalifikácia Ligy majstrov je našou prvou výzvou v novom ročníku. „Budem sa snažiť, no nie som na to sám. Celý tím musí na ihrisku odovzdať všetko za tento klub. Určite sa o to budeme snažiť a verím, že nám to vyjde,“ vyhlásil 93-násobný slovenský reprezentant.

Belasí priaznivci mu určite privítajú parádne privítanie. Prichádza jedna z osobností novodobej histórie slovenskej reprezentácie. „Hráme pre ľudí, aby ich chodilo čo najviac. My ich musíme prilákať výkonmi, a to opäť nehovorím o sebe či jednotlivcoch, ale o nás ako tíme. Ak to na ihrisku dokážeme, tak ich prilákame a bude ich baviť pozerať sa na našu hru. Verím, že prilákame čo najviac fanúšikov.“

Kuco prichádza do Slovana po sezóne v drese Watfordu v Premier League. „Myšlienkou bolo pokračovať bližšie Slovenska, no nemal som určené, že kde to bude. Nejaké veci boli rozrobené, ale nebolo to asi to, čo som hľadal, resp. chcel. Keď rokovania so Slovanom zašli do určitého štádia, tak som čím ďalej tým viac mal v sebe pocit, že toto chcem. A že Slovan je tá správna cesta,“ vyhlásil bývalý hráč AC Miláno, FC Janov či Parmy.

V belasom sa obnoví úspešné spojenie z MS 2010. Vladimír Weiss st. vtedy do nominácie na záverečný turnaj „vytiahol“ Juraja Kucku, ktorý nastúpil v troch dueloch. „Tréner Weiss mi dal ako prvý šancu v slovenskej reprezentácii. Zažili sme spolu pár rokov, poznáme sa. Viem, aký je človek, a aký je profesionál. Vidím v ňom len to najlepšie. Teším sa na spoluprácu s ním a myslím si, že to môže byť veľmi dobrá sezóna.“

Kariéra Juraja Kucku je prepojená so špičkovými európskymi ligami i klubmi. Získal počas nej jeden český titul a jeden taliansky Superpohár. V posledných rokoch s Parmou či Watfordom zvádzal ťažké boje o záchranu. „Samozrejme, bolo by pekné získať teraz so Slovanom titul. Vždy je príjemnejšie hrať o titul než o záchranu. Máme dobrý tím a sme dostatočne silní, aby sa nám to podarilo,“ doplnil Juraj Kucka, ktorý bude v belasom nosiť číslo 33.

Ďalšie vyjadrenia Kuca z dnešnej tlačovej konferencii vám ešte prinesieme v samostatnom rozhovore.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Aleksandar Čavrič po zápase so Zlatými Moravcami.
Všetko začalo založením v roku 2007 a odvtedy sa z 11teamsports stal jeden z najväčších futbalových online obchodov pre jednotlivcov i celé tímy v Európe.
Pozrite si zostrih a ohlasy po stretnutí s ViOnom.

Neprehliadnite

Guram Kašia po prehre v Žiline.
Čo nás čaká ďalej v Európe?

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.