Úvod Správy Prípravné zápasy Belasí v sobotu s Riedom, priamy prenos uvidíte na Slovan TV

Belasí v sobotu s Riedom, priamy prenos uvidíte na Slovan TV

Belasí v prvom prípravnom zápase vyzvú SV Ried.

Sústredenie v Rakúsku vyvrcholí úvodným meraním síl počas letnej prípravy. Belasí v sobotu o 17:30 vyzvú SV Ried, finalistu poslednej edície Rakúskeho pohára. Prostredníctvom Slovan TV vám ponúkneme priamy prenos.

Belasí sa vo Windischgarstene nachádzajú od minulého piatka. K tímu sa v stredu pripojil Filip Lichý, ktorý mal počas júna reprezentačné povinnosti v slovenskej 21-ke, rovnako ako Matúš Vojtko. Ďalší reprezentanti sa pripoja po sústredení, keďže viacerí z nich odohrali v priebehu asociačného termínu tri či štyri zápasy v krátkom časovom rozmedzí.

V Rakúsku sú aj hráči, ktorým po skončení sezóny vypršali hosťovania v iných kluboch a začali s belasými prípravu. S A-mužstvom podobne ako na jar trénuje stredopoliar Martin Schlossár a novicom je ofenzívny hráč Kirill Nikitin z Akadémie. „V sobotu budú hrať všetci, ktorí sú tu k dispozícii. Chceme ich dať hrať polčas/polčas, aby dostali šancu sa mi ukázať. Zatiaľ sú všetci zdraví s výnimkou Lucasa Lovata, ktorý mal po poslednom zápase problémy s bočným väzom. Pripravuje sa s fyzioterapeutom a potom sa pripojí k tímu,“ skonštatoval hlavný tréner Vladimír Weiss st. v rozhovore pre Slovan TV.

Do prvého zápasu pôjde naše mužstvo prakticky z plného tréningu. „Prestávka je kratšia než počas zimy. Myslím si, že aj napriek tomu máme časový priestor, aby sa nám podarilo zlepšiť veci, ktoré potrebujeme,“ povedal kondičný špecialista Roman Švantner, ktorý má spoločne so Štefanom Pánikom pod palcom kondičnú stránku.

„Trénovali sme dvojfázovo. V prvej časti sme sa venovali silovým schopnostiam a rozvoju či už vrchnej alebo spodnej časti tela, prípadne svalov trupu. Druhá časť zahŕňala dlhšie, tzv. extenzívne intervaly, alebo kratšie, tzv. intenzívne intervaly. Boli to buď čisto bežecké časti, alebo kombinácia s futbalovým tréningom. Nachádzame sa prakticky na vrchole prípravy, ladíme ju tak, aby bolo mužstvo dobre pripravené a naštartované na úvodný zápas kvalifikácie Ligy majstrov. Chceme, aby mali hráči v zápase s Riedom také zaťaženie, vďaka ktorému budú môcť v nedeľu normálne pokračovať v tréningovom procese,“ doplnil Roman Švantner.

Predstavenie súpera

SV Ried patrí k tradičným rakúskym klubom, jeho vznik sa datuje už do roku 1912. Prezentuje sa charakteristickou zeleno-čiernou farebnou kombináciou dresov. Najväčšími úspechmi sú dve víťazstvá v Rakúskom pohári v sezónach 1997/98 a 2010/11. Ried v posledných dvoch ročníkoch úspešne bojoval o záchranu v Bundeslige. V uplynulej sezóne popri úspešných záchranárskych prácach zažil úspešnú cestu Rakúskym pohárom, v ktorom sa prebojoval do finále. V ňom už Ried nestačil na rakúskeho suveréna a účastníka jarnej vyraďovacej fázy Ligy majstrov Red Bull Salzburg.

Aj pre Ried je to úvodný letný prípravný duel. Hlavným trénerom je Christian Heinle, v kádri sa nachádzajú vo väčšine Rakúšania, doplnení o niekoľkých zahraničných hráčov.

Dôležité informácie

Prípravný zápas SV Ried – ŠK Slovan Bratislava sa odohrá v sobotu 18. júna o 17:30 v Greiskirchene. Prostredníctvom Slovan TV vám ponúkneme priamy prenos.

 

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Ponúkame exkluzívny zážitok pre vaše deti.
V rozmedzí troch dní nás čakajú dva domáce zápasy.
Milan Borjan po víťazstve v Trenčíne.

Neprehliadnite

ŠK Slovan Bratislava si pripravil pre fanúšikov exkluzívne novinky z kolekcie adidas 2024.
Na čo sa môžeme tešiť vo štvrtok večer?
Unikátne kódy ste obdržali prostredníctvom newslettra.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.