Úvod Správy Pauschek pocítil dôležitosť zimnej prípravy

Pauschek pocítil dôležitosť zimnej prípravy

Nikto ju nemá rád, no jej dôležitosť sa vždy prejaví naplno - zimná príprava

Zimná príprava sa dá odštartovať viacerými spôsobmi. Ako si talentovaný Slovanista Lukáš Pauschek vyskúšal, môže to byť i medzištátny zápas s Portugalskom.

Slovenská reprezentácia do 21 rokov podala v Portugalsku sympatický výkon. Po remíze 1:1 z prvého merania síl s rovnakým súperom boli očakávania vysoké. Aj napriek prehre 1:2 nemožno slovenských mladíkov haniť.

„Mám zmiešané pocity. Bol to veľmi ťažký zápas, pretože väčšina z nás s prípravou ešte ani poriadne nezačala. Možno jeden, alebo dvaja chalani z celého reprezentačného výberu už mali zimnú prípravu za sebou,“ začal s opisom náročného súboja devätnásťročný mladík a pokračoval: „Myslím si, že aj napriek tomu sme zápasy odohrali veľmi dobre. V prvom stretnutí s Portugalskom sme podali mimoriadne kvalitný výkon, čomu zodpovedá i výsledok. V druhom dueli sme v závere stratili koncentráciu a súper to dokázal využiť na zvrátenie stavu.“

Hoci bez výhry, no Slováci môžu byť na predvedené výkony hrdí. Obstáli v súboji s veľmi kvalitným rivalom, veď Portugalsko je vicemajster sveta v kategórii do dvadsať rokov. „Nemáme sa za čo hanbiť. Podľa mňa podal každý na ihrisku veľmi dobrý výkon, či už hráči zo základnej zostavy, alebo striedajúci. Myslím si, že sme mohli odísť zo vztýčenou hlavou,“ povedal Pauschek.

Slovan s prípravou ešte iba začína. Aj tento fakt momentálne výrazne ovplyvňuje výkony hráčov. Lukáš Pauschek to v súboji so zdatným protivníkom pocítil naplno.

„Cítil som, že to nebolo ono. Príprava spraví pre hráča naozaj veľa. Nikto ju síce nemá rád, ale aspoň vidno, aká je potrebná. Nebol som rozbehaný, bol som stuhnutý. Čakal som od seba trošku viac. Je však diskutabilné, čo môže človek predviesť, keď mal mesiac voľna. Individuálne som sa, samozrejme, pripravoval. Ako sa ukázalo, nestačí to. Treba na sebe makať a ono sa to dostaví,“ nezúfa talentovaná nádej belasých.

Na Slovan čaká na jar druhá polovica sezóny. Klub má vo svojich ambíciách jasno, rovnako i Lukáš Pauschek . „Moje ciele sú vždy tie najvyššie. Chcel by som opäť zažiť pocit zo zisku majstrovského titulu a dosiahnuť aspoň to, čo v uplynulej sezóne,“ zakončil nadaný reprezentant.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Guram Kašia po prípravnom zápase v Salzburgu.
Pozrite si zostrih z prípravného zápasu.
Hodnotenie asistenta trénera Borisa Kitku po prípravnom zápase FC Red Bull Salzburg – ŠK Slovan Bratislava (1:0).

Neprehliadnite

Využite možnosť podporiť Akadémiu ŠK Slovan.
Na Tehelnom poli sa začalo s výmenou trávnika.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.