Úvod Správy Fortuna liga Schlossár: Vážim si príležitosť

Schlossár: Vážim si príležitosť

Martin Schlossár absolvoval ligový debut v belasom.

Martin Schlossár, ktorý počas tejto sezóny nastupoval za našu juniorku v II. lige, sa už dlhšie pripravuje s A-mužstvom. Dvadsaťtriročný stredopoliar zažil v poslednom zápase so Sereďou ligový debut, keď na záverečných približne 10 minút nahradil Alena Mustafiča.

„Je to skvelý pocit. Každý futbalista chce odmalička hrať ligový futbal, k tomu smeruje celé snaženie. Vážim si príležitosť a dôveru od hlavného trénera i celého realizačného tímu. Debut som si v dobrom slova zmysle užil. Snažil som sa ukázať v dobrom svete a verím, že sa mi to aj podarilo,“ povedal Martin Schlossár.

Na tlačovej konferencii po stretnutí so Sereďou sa Vladimír Weiss st. vyjadril, že Schlossár ho v zápasoch našej U21 upútal svojou futbalovosťou a prístupom. Prednosťou nášho mladého hráča je univerzálnosť, v belasom už nastúpil na viacerých postoch.

„Vždy som hrával v strede, kde ste v častom kontakte s loptou a veľa s ňou musíte pracovať. V U21 som plnil úlohy defenzívneho stredopoliara, čiže tzv. šestky, alebo som bol o niečo vyššie na osmičke. Vyskytla sa situácia, keď nám chýbal hrotový útočník. Niekoľko zápasov som teda odohral aj na hrote útoku (úsmev). Najlepšie sa cítim či už na pozícii osmičky, alebo ešte vyššie ako desiatka, kde môžem tvoriť a často sa dostávam do kontaktu s loptou.“

Martin Schlossár sa cez Prievidzu a Opavu dostal v roku 2018 do rezervného tímu Slovana. S našou juniorkou, resp. U21, zažil postup do II. ligy, a v prebiehajúcom ročníku sa pozrel aj do kabíny A-tímu. „Ku každému tréningu som sa snažil pristupovať zodpovedne a chcel som sa neustále zlepšovať po všetkých stránkach. Šancu ukázať sa v A-tíme vnímam ako určitú odmenu, a predovšetkým veľkú motiváciu do ďalšej práce,“ hovorí 23-ročný stredopoliar, ktorý je ďalším príkladom pre našich mladých hráčov, ktorí pôsobia v tíme U21, prípadne ešte v mladších kategóriách. „Poznám príbehy Davida Hrnčára či Filipa Lichého, ktorí si tiež prešli Akadémiou a dostali sa do prvého mužstva. Pre chalanov v U21 je to tiež motivácia. Je to o každom mladom hráčovi, ako si to nastaví a ako bude pristupovať k svojim povinnostiam. Máme to vo svojich rukách.“

Belasí sa počas tohto týždňa pripravujú na posledný zápas sezóny so Žilinou (sobota o 17:00), po ktorom budú nasledovať majstrovské oslavy. „Na každý zápas sa teším. Celý týždeň tým žijete a pripravujete sa na to, čo príde cez víkend. Pripravujem sa s mužstvom a budem plne rešpektovať akékoľvek rozhodnutie trénera. Ak by som dostal opäť príležitosť, tak by bolo krásne nastúpiť aj na Tehelnom poli, najkrajšom štadióne na Slovensku pred belasými fanúšikmi. Verím, že príde čo najviac ľudí,“ uzavrel Martin Schlossár.

Vstupenky na zápas so Žilinou sú v predaji od 8 eur online na Ticketmedia.sk.

Slovan TV
Aktuálne novinky
David Hrnčár prispel k víťazstvu nad Liptovským Mikulášom dvomi gólmi.
Názory trénerov po zápase 5. kola Fortuna ligy 2022/23 MFK Tatran Liptovský Mikuláš – ŠK Slovan Bratislava (1:5).
MFK Tatran Liptovský Mikuláš – ŠK Slovan Bratislava 1:5.

Neprehliadnite

Cena vstupenky je 10 eur.
Vychutnajte si elektrizujúcu atmosféru na Tehelnom poli počas zápasu 3. predkola Európskej ligy medzi ŠK Slovan Bratislava a Olympiakos FC.
ŠK Slovan Bratislava prehral s gréckym majstrom Olympiakosom Pireus v jedenástkovom rozostrele po remíze 2:2 v odvetnom zápase 3. predkola Európskej ligy. V play-off o skupinu Konferenčnej ligy si zmeriame sily s majstrom Bosny a Hercegoviny Zrinjski Mostar.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.