Úvod Správy Slovnaft Cup Zdolali sme sa sami

Zdolali sme sa sami

Názory trénerov po finále Slovnaft Cupu 2021/22 ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava (1:2 po predĺžení).

Vladimír Weiss st. (tréner Slovana): „V prvom rade gratulujem súperovi k víťazstvu. Keď dal o gól viac ako my, tak musíme skloniť hlavy a rešpektovať to. Vyhralo bojovné a takticky dobre pripravené mužstvo. Prišli prakticky brániť a vyšlo im to, na čo hrali. Dvakrát sa tak stalo po našich hrubých chybách. Viedli sme po peknom góle, o minútu sme zbytočne inkasovali, keď Guram Kašia dával zbytočne krátku loptu na Ibrahima Rabia vo chvíli, keď bolo treba hrať jednoducho. Nehrá sa o fazuľky ani na krásu. Prišla kontra, nepokrytie priestoru a gól. Druhý gól sme si dali prakticky sami. Aďo Chovan podával celý rok dobré výkony, no takýto gól nemôže dostať. Rovnako aj obrana sa po odrazenej lopte len pozerala na Azeveda. Futbal je o chybách, my sme spravili dve, ktoré Trnava okamžite potrestala. Vedel som, že šancí dnes veľa nebude. Vpredu sme žiaľ nemali toľko kvality ako predtým, ešte pred zraneniami Vlada či Jaromíra Zmrhala. Sú po zraneniach, je to cítiť. Riskoval som, keď som dal Vlada do zápasu, no on sám veľmi chcel hrať. Nebol ešte stopercentný, tréning sa nedá nahradiť. Takých hráčov sme mali dvoch-troch, no nemáme tam veľmi na výber. Toto beriem skôr na seba ako svoju chybu, mohol som to eventuálne riešiť inak, no veril som, že vyhráme. Som presvedčený, že máme lepších hráčov a mužstvo, ale pohár sa hrá na góly. Takéto skúsené mužstvo s hráčmi nad 30 rokov si to za stavu 1:0 musí uhrať lepšie, ľahšie. Porazili sme sa sami, keď sme si prakticky sami dali dva góly. Je to naša chyba.

Ešte raz gratulujem Trnave, dala dva góly, my len jeden. Boli sme málo efektívni vpredu. Ďakujem za krásnu kulisu obom táborom, správali sa relatívne slušne, boli výborní. Takto nejako by mal vyzerať futbal s takou kulisou. Žiaľ, nezopakovali sme double spred roka a dvoch, z tohto sme všetci smutní, no život ide ďalej. Uvidíme, čo nám prinesie leto. Chceme ešte so cťou odohrať dva zostávajúce ligové zápasy.  

Skorý odchod Aleksandara Čavriča nás oslabil, pretože mal dobrú formu i obrovskú chuť. Chýbala nám jeho rýchlosť. Tigran Barseghjan či ostatní hráči, ktorí prišli na jeho pozíciu, nesplnili to, čo som očakával, tú kvalitu a dravosť. Zákrok Martina Škrtela na Čavriča bol na hrane. Čavrič má otras mozgu a leží v nemocnici. Keď si to pozriete v spomalenom zábere, tak pri všetkej úcte k Martinovi, bol to hrubý zákrok na hrane agresivity. Hralo sa telo a nie lopta. Martin je tak naučený hrať, to všetko beriem, ale treba si to pozrieť. Je už po zápase, nebudem to viac rozoberať, no povedal by som, že to bol nešportový zákrok."

Michal Gašparík (tréner Spartaka): „Pre mňa to bol zatiaľ najdôležitejší a asi najťažší zápas trénerskej kariéry. Išlo sa do predĺženia, hrozili penalty. Čelili sme Slovanu, najlepšiemu mužstvu v lige. Museli sme sa nachystať tak, aby sme eliminovali kvalitu, ktorá tam bola. Nejakých 14 dní sme na tom pracovali. Už v týždni pred ligovým derby sme sa dlho venovali tomuto systému, chceli sme skúsiť niečo zmeniť. Slovanu sme totiž predtým nedali ani gól. Klobúk dole pred hráčmi, ako vstrebali všetky informácie. Išli sme do trojobrancového systému s dvomi šestkami, čo nehrávame, krídla boli viac vnútri. Veľa vecí sme zmenili a podriadili sme všetko úspechu. Viac sme bránili, v predošlých dvoch dueloch sme mali vyššie držanie lopty než Slovan. Súper nás však vždy vytrestal z brejku či pri prepadnutí v pressingu. Chceli sme to zmeniť a nechať viac Slovan hrať. Trpeli sme bez lopty, preto boli aj vynútené striedania, hráči mali kŕče. Myslím si však, že sme boli nebezpečnejší, mali sme tam ešte veľa nádejných situácií. Kľúčová bola rýchla reakcia na gól Slovana.“

Slovan TV
Aktuálne novinky
Pozrite si prvú reakciu Vladimíra Weissa ml.
Hodnotenie hlavného trénera Vladimíra Weissa st. po zápase Európskej konferenčnej ligy UEFA 2023/24 s KÍ Klaksvík (2:1).
ŠK Slovan Bratislava – KÍ Klaksvík 2:1.

Neprehliadnite

Vstupenky budú dostupné výhradne online.
ŠK Slovan Bratislava – KÍ Klaksvík 2:1.
V predaji sú už aj samostatné vstupenky na jednotlivé zápasy.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.