Úvod Správy Ženy Z osláv na Tehelnom poli zostanú spomienky na celý život

Z osláv na Tehelnom poli zostanú spomienky na celý život

Rozhovor s Viktóriou Čeriovou, kapitánkou ženského tímu ŠK Slovan Bratislava.

Naše futbalistky v nedeľu vo finále Slovenského pohára žien zdolali Žilinu 1:0 a získali cennú trofej. Belasé po zápase smerovali na Tehelné pole, kde cez prestávku duelu s Trnavou oslavovali zisk pohára aj s fanúšikmi. Nielen o tom nám v rozhovore porozprávala Viktória Čeriová, kapitánka ženského tímu ŠK Slovan Bratislava.

Naše futbalistky môžete prísť podporiť v ďalšom ligovom zápase, v ktorom v stredu 4. mája18:00 vyzvú na Pasienkoch súperky z Nových Zámkov.

Ako s odstupom pár hodín hodnotíš priebeh finálového zápasu so Žilinou?

Do finále sme išli s jasným cieľom a to zisk pohára, čo sa nám podarilo a sme veľmi radi, že tento cieľ je splnený. Zápas sme si užili naplno po každej jednej stránke, predsa finále sa nehrá každý deň. Myslím si, že počas väčšiny zápasu sme boli dominantnejšie a zaslúžene sme zvíťazili. 

Čo bolo to zlomové, čo vo finále rozhodlo vo váš prospech?

Zlomovým momentom úspešného finále bol určite prvý gól vstrelený v úvode zápasu, po ktorom opadla nervozita a hralo sa nám lepšie. Avšak bolo potrebné, aby sme sa po celý zápas maximálne sústredili a neinkasovali, čo sa nám v konečnom dôsledku podarilo. Škoda bola, že nám šťastie neprialo a nepridali sme ďalší gól, ktorý by nás ešte viac ukľudnil.

Slovanu sa v minulosti vo finále až tak veľmi nedarilo, často nás zdolával Bardejov, je o to lepšie to v prvom finále „po Covide“ takto zlomiť?

Je to výborný pocit, takto vstúpiť do pohára a zápasov, keďže sa takú dlhú dobu nehralo a teda o nič nebojovalo. Od posledného finále pohára sa nám káder výrazne zmenil a máme v tíme veľa mladých hráčok, ale aj napriek tomu sme si verili, že to v tomto finále zlomíme a pohár získame. 

Ako to môže pomôcť v náročnom finiši v boji o titul?

Víťazstvo nás určite pozitívne nakopne a budeme sa snažiť nadviazať na výkon z finále v rozhodujúcich ligových zápasoch. 

Ako ste prežívali oslavné „kolečko“ na Tehelnom poli cez prestávku duelu s Trnavou a aj potlesk zo strany fanúšikov?

Celé družstvo sme si to neskutočne užili a sú to spomienky na celý život. Ďakujeme vedeniu za takúto príležitosť, je to nesmierne dôležité pre prezentáciu ženského futbalu na Slovensku. Taktiež ďakujeme fanúšikom, ktorí sa zapojili do spoločného skandovania. 

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Naše ženy zvládli dva zápasy na ihriskách súperiek.
Futbalisti David Hrnčár a Martin Trnovský sa zúčastnili na podujatí Deň Tehelného poľa.

Neprehliadnite

Futbalisti David Hrnčár a Martin Trnovský sa zúčastnili na podujatí Deň Tehelného poľa.
Základné školy, ktoré navštívili posledné domáce zápasy Slovana Bratislava v minulej sezóne súťažili o zaujímavé ceny v podobe vstupeniek na predstavenie do Slovenského národného divadla, vecné ceny od ŠK Slovan, či prehliadku štadióna Tehelné pole.
Ponúkame vám zvýhodnený balíček na Európsku konferenčnú ligu.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.