Úvod Správy Slovnaft Cup Najmilšie prekvapenie s jedným z najkrajších gólov

Najmilšie prekvapenie s jedným z najkrajších gólov

Alen Mustafič po pohárovom triumfe nad Trenčínom.

Belasí postúpili do nášho šiesteho finále Slovnaft Cupu v rámci posledných siedmich rokov. Od edície 2015/16 sme v ňom chýbali len raz. K triumfu 2:1 v semifinálovej odvete nad Trenčínom prispel aj Alen Mustafič, ktorý krátko po príchode z lavičky strelil rozdielový gól.

Alen naskočil do hry v 36. minúte namiesto Jaromíra Zmrhala, ktorý vynútene striedal zo zdravotných príčin. Po necelých štyroch minútach vyslal krásnu strelu z prvej, ktorá zapadla do ľavého horného rohu Kukučkovej brány.

„Nebolo jednoduché naskočiť okamžite do hry, zvlášť v chladnom počasí, ktoré panovalo. Z prvej lopty, ktorú som dostal, bol gól. Ešte predtým som tam mal nejakú hlavičku, no toto bol tuším prvý kontakt nohou,“ vyhlásil šťastný strelec, ktorý priblížil gólový moment na 2:0. „Tím predviedol veľmi dobrú a rýchlu akciu. André mi prihral a našťastie som to tam trafil. Veľmi sa teším. Gól bol predovšetkým veľmi dôležitý pre tím. Pre mňa osobne to bol jeden z najkrajších presných zásahov v doterajšej kariére.“

V prvom polčase mali belasí popri dvoch presných zásahoch ešte ďalšie príležitosti, Trenčín najviac pohrozil hlavičkou Kupusoviča do brvna. Po prestávke hostia zvýšili aktivitu a vrhli všetky sily do ofenzívy so snahou vynútiť si minimálne predĺženie. V týchto fázach duelu sme si prežili náročné momenty.

„Druhý polčas bol veľmi náročný. Neviem presne povedať prečo, no nehrali sme jednoducho tak dobre ako v tom prvom. Z toho sa musíme poučiť a dať si do budúcna pozor, aby sme si zápas za priaznivého stavu nenechali vziať z rúk. Napokon sme to však zvládli, opäť sme ukázali, že tento tím má silu víťaziť,“ skonštatoval 22-ročný stredopoliar z Bosny a Hercegoviny.

Dnes je na programe druhá semifinálová odveta, Trnava cestuje do Senice, ktorú trápia rôzne problémy, s trojgólovým náskokom. Vo finále, ktoré by sa malo odohrať 8. mája, nás teda s najväčšou pravdepodobnosťou čaká ďalšie derby. Slovan a Spartak sa naposledy vo finále pohára stretli v sezóne 2009/10, belasí vtedy v Michalovciach deklasovali Trnavčanov 6:0. „Myslím si, že finále bude z akéhokoľvek pohľadu špecifické. Už teraz sa naň tešíme, môže to byť ďalšia skvelá výzva. Najprv sa však treba koncentrovať na najbližšie ligové duely, aj v nich chceme byť úspešní.“

Alen Mustafič sa počas jesene dostával do hry len sporadicky, na jar patrí prakticky medzi stabilných členov základnej zostavy. K výkonom a práci pre tím pridáva aj čísla, keď strelil tri góly a na jeden prihral.

„V prvom rade som veľmi vďačný trénerovi za poskytnutú šancu. Prvá polovica sezóny bola pre mňa ťažká, ale je za to za mnou. Neprestal som veriť a stále som na sebe tvrdo pracoval. Som šťastný, že sa mi aktuálne darí a dokážem byť pre tím platný. Aj tímu sa darí, čo je pre mňa to najpodstatnejšie. Chcem sa samozrejme naďalej zlepšovať a ďalej na sebe pracovať,“ vyhlásil 22-ročný stredopoliar. Za jeho jarným nárastom formy netreba hľadať žiadne tajomstvo. „Všetko je o hlave a nastavení. Treba makať, veriť a potom prídu správne veci,“ uzavrel Alen Mustafič.

Weiss: Najmilšie prekvapenie

Na tlačovej konferencii po zápase s Trenčínom sa zástupcovia médií pýtali hlavného trénera belasých Vladimíra Weissa st. aj na jeho pohľad na Alena Mustafiča.

„Pre mňa je Alen Mustafič najmilším prekvapením sezóny. Dostal sa do zostavy a v posledných zápasoch bol jedným z našich najlepších hráčov. Takto nejako si predstavujem hráča, ktorý je mladý, perspektívny a bojuje o svoju šancu,“ skonštatoval Vladimír Weiss st.

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Naše ženy zvládli dva zápasy na ihriskách súperiek.
Futbalisti David Hrnčár a Martin Trnovský sa zúčastnili na podujatí Deň Tehelného poľa.

Neprehliadnite

Futbalisti David Hrnčár a Martin Trnovský sa zúčastnili na podujatí Deň Tehelného poľa.
Základné školy, ktoré navštívili posledné domáce zápasy Slovana Bratislava v minulej sezóne súťažili o zaujímavé ceny v podobe vstupeniek na predstavenie do Slovenského národného divadla, vecné ceny od ŠK Slovan, či prehliadku štadióna Tehelné pole.
Ponúkame vám zvýhodnený balíček na Európsku konferenčnú ligu.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.