Úvod Správy Slovnaft Cup Už myslíme na nedeľu a domáci zápas

Už myslíme na nedeľu a domáci zápas

Adrián Chovan po prvom pohárovom semifinále v Trenčíne.

V Trenčíne sa vo štvrtok večer opäť potvrdilo, že zápasy končiace so skóre 0:0 nemusia byť vôbec nudné. Nebyť viacerých dobrých zákrokov oboch brankárov sa totiž mohol duel skončiť iným výsledkom s vyšším počtom gólov. Adriána Chovana tešilo, že si spoločne s mužstvom opäť udržal nulu, no mrzeli ho naše nepremenené príležitosti.

Po prvom pohárovom semifinále je tak stav nerozhodný. Keďže góly z ihriska súpera už nie sú nijako zvýhodnené, je pred odvetou na Tehelnom poli (utorok 19. apríla o 19:30) doslova všetko otvorené. „Zhruba sme vedeli, čo nás v Trenčíne bude čakať. Prvý zápas vonku som osobne vnímal ako menšiu výhodu pre nás. Na umelej tráve si to totiž Trenčania vedia dať, pripravovali sme sa, že budeme musieť hrať kompaktnejšie, a že sa nás budú snažiť aj zatlačiť. Čakali sme na naše rýchle protiútoky, tie prišli, len sme nedali gól. Z tohto pohľadu sme trošku smutní, no je to prvý polčas, ešte nás čaká domáci zápas,“ povedal Adrián Chovan v pozápasovej mix-zóne.

Náš brankár vychytal na jar piate čisté konto. Predviedol niekoľko dôležitých a náročných zákrokov. V prvom polčase zmaril prudkú strelu Kadáka k bližšej žrdi, po prestávke sa blysol pri dvoch nepríjemných pokusoch Soaresa k žrdi. Bol istotou belasých medzi tromi žrďami.

„Každá jedna z tých striel bola nebezpečná, nerozlišujem, ktorý zákrok bol najnáročnejší. Vedel som, že to treba chytiť, aby sme stále boli v hre o úspech. Čisté konto pripisujem celému tímu, nielen sebe. Vzadu nastalo v zostave pár zmien, no aj títo chalani odviedli výbornú robotu,“ skonštatoval 26-ročný brankár.

Belasí sa v štvrtok neskoro večer vrátili do Bratislavy a v piatok dopoludnia už absolvovali tréningovú jednotku. V nedeľu podvečer (výkop o 17:00) privítame na Tehelnom poli v ďalšom ligovom kole Dunajskú Stredu. Môžeme spečatiť zisk štvrtého titulu v rade. Stať sa tak môže v prípade, ak naše mužstvo zdolá DAC, a zároveň Ružomberok nezvíťazí v Trnave nad Sereďou.

„Zostávame pozitívne naladení. V pohári nás čaká odveta, najprv však myslíme na nedeľu. Máme doma Dunajskú Stredu, tento zápas chceme zvládnuť. Veríme, že na Tehelné pole nás prídu podporiť aj fanúšikovia v čo najväčšom počte. Potom nás čaká v lige Ružomberok a až následne odveta s Trenčínom. V každom prípade chceme byť úspešní v lige i pohári,“ uzavrel Adrián Chovan.

 

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Skvelá skúsenosť pre belasú prípravku na turnaji v Poľsku.
Juraj Kucka po zápase v Michalovciach.

Neprehliadnite

ŠK Slovan Bratislava – MFK Skalica 1:0.
ŠK Slovan Bratislava – LOSC Lille 1:1.
Belasá krv opäť potečie na dobročinné účely.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.