Úvod Správy Niké liga Zatiaľ najkrajší a najdôležitejší

Zatiaľ najkrajší a najdôležitejší

Ivan Šaponjič krásnou strelou rozhodol o našom víťazstve v derby.

Belasí v 163. derby urobili ďalší významný krok k splneniu cieľa v podobe štvrtého majstrovského titulu v rade. Na pôde najväčšieho rivala zvíťazili 1:0, a šesť kôl pred koncom vedú ligu o 14 bodov pred druhým Ružomberkom, tretí Spartak na nás stráca už 16 bodov.

Derby rozhodol jediný gól, zato však nádherný. Našu akciu v 84. minúte rozbehol Vladimír Weiss ml., ktorý prihral do stredu Ibrahimovi Rabiovi. Ten posunul na os ihriska Ivanovi Šaponjičovi, ktorý sa pred šestnástkou zbavil brániaceho hráča a tesne spoza šestnástkového oblúka vystrelil. Lopta nabrala parádnu trajektóriu a zapadla pod brvno, brankár Rusov bol bezmocný.

„Väčšinou som gólový skôr vnútri šestnástky, no teším sa, že teraz som skóroval aj spoza nej. Ibi mi pekne prihral, vyšiel mi prvý dotyk, našiel som si priestor. Podarilo sa mi trafiť to tak, že brankár nemal žiadnu šancu. Som veľmi šťastný,“ povedal Ivan Šaponjič na margo rozhodujúceho presného zásahu.

Derby prinieslo už tradične množstvo súbojov, emócií, aj faulov. Belasí mali v prvom dejstve dve vyložené príležitosti, Tigran Barseghjan ani Jaromír Zmrhal však zblízka neuspeli. Záverečnú niečo vyše polhodinu sme hrali v početnej výhode po vylúčení Martina Škrtela. Spartak zmenil systém na troch stredných obrancov, no v závere sa slovanistom predsa len podarilo prekonať domácu defenzívu.

„Pre nás to bol dobrý zápas. Išli sme do neho rozumne a s jasným plánom. V prvom polčase to bolo najmä o súbojoch, v druhom sme sa snažili ešte viac pridať aj v ofenzívnej fáze. Prišla červená karta, po ktorej sme mali logicky loptu častejšie na našich kopačkách. Na konci prišiel môj gól ako odmena za tímový výkon. Rád som k nemu takto prispel,“ vyhlásil srbský útočník, pre ktorého to bol štvrtý presný zásah v belasom. „Myslím si, že to bol zatiaľ môj najkrajší a zároveň najdôležitejší gól za Slovan. Verím, že takých príde ešte viac. Urobím všetko pre to, aby som bol pre mužstvo a klub ešte platnejší.“

Na štadióne nemohli byť naši fanúšikovia, tí však tímový autobus štýlovo vyprevadili pri odchode z Bratislavy. „Hneď po príchode do Slovana mi všetci hovorili, aké je derby významné pre klub i fanúšikov. Doma som proti Trnave trafil len žrď, teraz to vyšlo krásne. V šatni vládla po zápase obrovská radosť. Tešíme sa ako celý klub a verím, že sme potešili aj fanúšikov. Teraz nás čaká vo štvrtok pohár, na ktorý sa plne koncentrujeme, chceme získať obe trofeje,“ uzavrel Ivan Šaponjič.

 

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Názory trénerov po prvom zápase 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA 2024/25 ŠK Slovan Bratislava – FC Struga (4:2).
Dvojgólový hrdina Kuco bol, po zápase, pri mikrofóne.

Neprehliadnite

Druhý zápas na Tehelnom poli pre Roba = druhý gól.
Dvojgólový hrdina Kuco bol, po zápase, pri mikrofóne.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.