Úvod Správy Juniori Učíme sa každým zápasom

Učíme sa každým zápasom

Alexander Tóth o dôležitom triumfe našej U21 i svojom návrate do Slovana.

Belasá U21 v nedeľu dosiahla svoje prvé jarné a zároveň veľmi dôležité víťazstvo. Zverenci Vladimíra Gálu premietli zlepšené výkony po zimnej prestávke aj do bodového zisku a udržali tak svoju nádej na záchranu.

Naši mladíci mohli na jar naplno bodovať už skôr. V prvom jarnom kole v Púchove vyrovnali z 0:3 na 3:3. Za remízového stavu mali vyloženú šancu ujať sa vedenia, namiesto toho inkasovali a odišli naprázdno. Potom doma s Komárnom mali viac príležitostí než súper, no museli brať aj bod za remízu 2:2.

Konečne to prišlo v nedeľu proti Trebišovu, keď sa po dvoch pekných akciách presadili Adler Da Silva a Roman Čerepkai. Východniari ešte do prestávky znížili, no stav 2:1 zostal v platnosti až do konca. „Na zápas sme boli dobre pripravení. Aj predtým sme na jar odohrali dobré duely, rozhodli v nich naše individuálne chyby. Teraz sme si povedali, že už to jednoducho musí vyjsť. Zomkli sme sa. Každú minútu sme sa podporovali a celý čas sme boli lepší. Cez prestávku sme si za priaznivého stavu povedali, že ak už neinkasujeme, vyhráme, no nešli sme len brániť. Stále sme sa snažili o svoju hru, čo sa nám vyplatilo,“ povedal obranca Alexander Tóth, ktorý sa do Slovana vrátil počas zimnej prestávky.

Belasá U21 je v tabuľke naďalej pätnásta, na dvanásty Púchov, ktorý je na prvej nezostupovej priečke, stráca 4 body. Do konca sezóny je teda ešte o čo hrať. „Vnímali sme situáciu v tabuľke, no nedávame samých seba pod prehnaný tlak. Stále hráme svoj futbal. Dovolím si povedať, že ani v jednom zápase sme nehrali vyslovene zle, no možno nám niekedy schádzajú skúsenosti. Každým zápasom sa však učíme a výsledkom je aj víťazstvo nad Trebišovom.“

Alexander Tóth je odchovancom našej Akadémie, v belasom drese pôsobil od roku 2012. Jeho pozíciou je ľavý kraj obrany, aj proti Trebišovu však nastúpil cez nohu napravo. Popri plnení obranných povinností sa výdatne snažil podporovať ofenzívu. „Už mám skúsenosti s postom pravého krajného obrancu. Doma som na ľavom kraji, no nemám problém sa prispôsobiť,“ skonštatoval 20-ročný obranca, ktorý sa do Slovana vrátil po tom, ako rok 2021 strávil v Seredi.

„Cítim sa konečne veľmi dobre. Nemám za sebou veľmi vydarený rok, pribrzdilo ma zranenie kolena a operácia. Teším sa, že mám dôveru od trénera Gálu a od chalanov, sme super kolektív. Na ihrisku sa stále cítim lepšie a lepšie, koleno drží tak ako má. Uvedomil som si, že Slovan je to najlepšie, čo na Slovensku je, bez ohľadu na to, či hovoríme o áčku alebo béčku. Podmienky sú dobré. Cením si, že dnes môžem byť v Slovane a hrať za tento klub,“ uzavrel Alexander Tóth.

Zdroj foto: TASR

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan získal druhú letnú posilu.
Naša prípravka zdolala aj Bayern Mníchov.
Belasí v stredu absolvovali komplexné fyzické testovanie.

Neprehliadnite

Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.
ŠK Slovan získal výraznú posilu do ofenzívy.
Aktuálna edícia dresov zaznamenala veľký úspech u fanúšikov

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.