Úvod Správy Prípravné zápasy Holman o svojom návrate: Nevedel som sa dočkať

Holman o svojom návrate: Nevedel som sa dočkať

Dávid Holman o svojom návrate po zranení.

V priebehu štvrtka sa belasí presúvajú z Dubaja späť domov do Bratislavy. Od piatka bude ich zimná príprava vrcholiť v domácich podmienkach. Ešte pred odletom z Dubaja sme sa porozprávali s Dávidom Holmanom, ktorý sa v prípravných dueloch s Rigou a Araratom-Armenia vrátil do zápasového diania po dlhodobom zranení. Dávid je stopercentne fit a odhodlaný vrátiť sa silnejší než predtým. Viac si prečítate v rozhovore s naším kreatívnym futbalistom.

Od začiatku zimnej prípravy si nabehol do plného tréningu. S Rigou si naskočil na 16 minút, proti Araratu-Armenia si odohral takmer polhodinu. Ako si sa na ihrisku cítil?

V prvom rade sa veľmi teším, nemohol som sa dočkať, kým už budem môcť znovu hrať. Cítil som sa dobre. Samozrejme, potrebujem ešte viac zápasov a viac času, aby som sa dostal do optimálnej formy. Po dlhom výpadku je to proces, ktorý sa nedá oklamať. Snažím sa dávať maximum do tréningu, každý deň makám, aby som sa vrátil v plnej sile a pomohol tímu. Verím, že to bude fajn. Dám zo seba všetko, aby som bol silnejší než kedykoľvek predtým.

Po operácii predného krížneho väzu si musel vynechať celú jesennú časť. Je už všetko v poriadku, čo sa týka kolena a zdravotne celkovo?

Len zopakujem, že kľúčový je čas. Koleno je pre futbalistu možno aj najdôležitejšie, potrebujete ho pri akomkoľvek pohybe, zmenách smeru a podobne. Podstatné je, že už môžem naplno trénovať, ešte si trochu potrebujem zvyknúť na záťaž v zápasoch. Snažím sa byť stopercentne pripravený na štart jarnej časti.

Pre hráča na podhrotovej pozícii je dôležitá spolupráca s ďalšími členmi ofenzívy. Pre teba to môže byť zaujímavé, pretože s viacerými našimi krídelníkmi či útočníkmi si v zápasoch ešte nespolupracoval...

Sú to všetko veľmi dobrí futbalisti, svojím spôsobom odlišní, no spája ich, že sú šikovní a dobrí. Myslím si, že v súhre vôbec nebude problém. Neviem sa na nich v zápasoch dočkať.

Dnes sa vraciate z Dubaja, aké bolo toto herné sústredenie?

Pre mňa to bolo piate zimné sústredenie v Slovane. Prvýkrát sme boli v Dubaji a hodnotím to veľmi pozitívne. Tréningové ihriská a podmienky celkovo boli skvelé. Dôležitejšie však je, že sme podľa mňa odviedli dobrú prácu, každý deň sme makali. Myslím si, že pre celý tím to bola dobrá príprava, no zrkadlo nám samozrejme vystavia až ostré zápasy.

Aké sú tvoje osobné ciele pre rok 2022?

V prvom rade chcem byť zdravý a hrať čo najviac, ako to pôjde. Pokiaľ budem zdravý a vo forme, tak prídu aj góly a prihrávky pre tím. Skutočne si však predovšetkým prajem zdravie, od neho sa všetko odvíja.

Naši fanúšikovia pozitívne reagovali na skutočnosť, že si sa po viac než šiestich mesiacoch vrátil na ihrisko. Spoločne sa všetci uvidíme už budúcu sobotu v prvom jarnom kole proti Senici. Čo by si fanúšikom odkázal?

Od zranenia mi prišlo veľa správ na mojich sociálnych sieťach a ospravedlňujem sa, ak som niekomu neodpovedal, no správ bolo naozaj veľa. Všetkým vám ďakujem, dali ste mi veľa podpory, energie a motivácie prísť späť a hrať opäť pred vami. Som z toho šťastný a vďačný. Spolu s celým tímom urobím všetko pre to, aby ste boli šťastní, a aby sme spolu zažili pekné veci.

Na záver ešte na jednu mimofutbalovú tému. V závere prvého sústredenia v Bratislave ste si ako tím boli zajazdiť na motokárach. Ako vieme, bol si zo všetkých najrýchlejší, pričom nijako netajíš svoju vášeň k motorizmu. Môžeš nám k tejto téme povedať viac?

Úprimne, mimo futbalu nie som veľký športový fanúšik, no skutočne milujem Formulu 1. Aj v mojich predchádzajúcich kluboch sme niekedy chodili na motokáry a vždy som vyhral. Rovnako ako teraz v Slovane, takže mám možno malý talent aj na pretekanie (úsmev). Som veľký fanúšik Lewisa Hamiltona, nielen pre dosiahnuté úspechy. Verím, že bude pokračovať vo Formule 1 na dlhšie obdobie a dosiahne ešte veľa úspechov. Čiže áno, popri futbale je mojou záľubou aj sledovanie pretekov.

 

 

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.
Július Szöke si znovu zahrá na Tehelnom poli.
ŠK Slovan získal druhú letnú posilu.

Neprehliadnite

Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.
ŠK Slovan získal výraznú posilu do ofenzívy.
Aktuálna edícia dresov zaznamenala veľký úspech u fanúšikov

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.