Úvod Správy Prípravné zápasy Verí, že aj štvrté hlavné mesto prinesie úspech

Verí, že aj štvrté hlavné mesto prinesie úspech

Tigran Barseghjan a jeho prvé dojmy.

Prvá zimná posila belasých už naplno zarezáva v zimnej príprave. Tigran Barseghjan si pochvaľuje prvé dni v novom klube, no uvedomuje si, že všetko je o tvrdom tréningu a postupnom napredovaní.

„Úvodné dni v Slovane boli veľmi dobré. Stihol som spoznať nových spoluhráčov a realizačný tím. Som veľmi šťastný, že som tu, a môžem sa naplno koncentrovať na dobrú prípravu,“ povedal 44-násobný arménsky reprezentant.

Tigran pre cestovné komplikácie nestihol úvodný zraz, preto je preňho dôležité, aby dohnal zameškané a bol stopercentne pripravený na výzvy, ktoré sú pred nami. „Mal som menšie cestovné komplikácie, nebolo to príjemné. Nie je jednoduché neskôr naskočiť do prípravy, avšak idem krok po kroku a dávam zo seba maximum, aby to bolo z mojej strany čím skôr dobré.“

Od 28-ročného Arména si belasí sľubujú výrazné posilnenie v ofenzíve. Ktorá pozícia Barseghjanovi najlepšie vyhovuje? „Pravé krídlo, jednoznačne. Toto je moja top pozícia. V Astane som hrával naľavo, lepšie sa však cítim napravo. Na pravej strane si totiž môžem zaseknúť loptu dovnútra a vystreliť ľavačkou. Samozrejme, vždy je to na rozhodnutí trénera,“ pokračoval rodák z Jerevanu.

Posledné tri roky strávil Tigran v Kazachstane, kde hral najprv za Kaysar Kyzylorda, a dve sezóny nosil dres Astany. V roku 2020 bol v Astane v hlasovaní fanúšikov vyhlásený najlepším hráčom klubu.

V Kazachstane sa hrá systémom jar-jeseň, u nás hráme tradične jeseň-jar. Nie je to však jediný rozdiel. „Na Slovensku je to iné než v Kazachstane, a pri všetkom rešpekte si dovolím povedať, že lepšie. Tréningové podmienky sú tu skutočne na úrovni. O štadióne Tehelné pole ani nehovoriac, ten je fantastický. V Kazachstane zväčša bolo v zime tak chladno, že sme nemohli trénovať vonku, preto sme celé prípravy trávili v teple. Na Slovensku nie je počasie natoľko kruté. Čo sa týka hracieho systému, všetko je o hlave. Ak sa dobre nastavíte, zvládnete čokoľvek.“

S doterajšou kariérou Tigrana Barseghjana sú späté hlavné mestá. Pôsobil v rodnom Jerevane a úspešné obdobie zažil vo Vardar Skopje, ktorému pomohol ku kvalifikácii do skupiny Európskej ligy. Po angažmáne v hlavnom meste Severného Macedónska hral za Astanu (dnes sa hlavné mesto Kazachstanu nazýva Nur-Sultan).

„Očividne sa mi páčia hlavné mestá (úsmev). Aj v Skopje som bol veľmi spokojný, spája sa s ním pekné obdobie mojej kariéry. Verím, že aj v Bratislave sa mi bude dariť, budem platnou súčasťou mužstva, a budem tešiť fanúšikov. Z Bratislavy a Slovenska mám zatiaľ veľmi dobré pocity,“ uzavrel Tigran Barseghjan.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan získal druhú letnú posilu.
Naša prípravka zdolala aj Bayern Mníchov.
Belasí v stredu absolvovali komplexné fyzické testovanie.

Neprehliadnite

Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.
ŠK Slovan získal výraznú posilu do ofenzívy.
Aktuálna edícia dresov zaznamenala veľký úspech u fanúšikov

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.