Úvod Správy Niké liga Každý bod sa bude počítať

Každý bod sa bude počítať

Adrián Chovan po zápase s Dunajskou Stredou.

Víťazná ligová šnúra belasých sa skončila na čísle deväť. Séria bez prehry však po dnešku poskočila na číslo desať. V šlágri s Dunajskou Stredou sme chceli zvíťaziť, po záverečnom hvizde sme chtiac-nechtiac museli brať aj bod.

Vo vskutku nepríjemnom veternom počasí to bol zápas s množstvom osobných súbojov. Väčšinu času sa niesol v našej snahe prebiť sa cez hlboký obranný blok Dunajskej Stredy, ktorá niekedy bránila aj s desiatimi hráčmi pod loptou. Naše najväčšie šance prišli v druhom polčase – Ezekiel Henty v samostatnom úniku neprekonal Jedličku, a v závere sa neujala ani pekná strela, ktorú vyslal Uche Agbo.

„Myslím si, že sme siahali na víťazstvo viac než súper. Škoda, že sme nedali aspoň jeden gól. Dunajská Streda veľmi dobre bránila, vychádzala z kompaktného bloku, kde to bolo dosť prehustené. Niečo sme tam mali, je naozaj škoda, že tam nič nepadlo. Na konci sa bude každý bod počítať, preto musíme brať aj tento,“  povedal Adrián Chovan v pozápasovej mix-zóne.

Aj napriek väčšiemu držaniu lopty a väčšej iniciatíve mali prvú veľkú šancu Dunajskostredčania. V siedmej minúte sa Schäfer prekľučkoval do šestnástky a zakončil prudko k bližšej žrdi. Adrián Chovan reflexívne vyrazil loptu ľavou nohou, a pokryl aj následnú Baličovu dorážku.

„Tie strely prišli dosť rýchlo po sebe. Som v bráne na to, aby som už niečo chytil, takže sa teším, že som pomohol tímu. Oba pokusy boli nepríjemné, dôležité bolo koncentrovať sa a ustáť to. Musíte sa vždy pripraviť na to, čo môže prísť,“ opísal náš brankár svoje zásahy pri príležitostiach DAC.

Belasí sa v piatok napoludnie vrátili z Dánska, v tejto sezóne odohrali 35. súťažný duel. Na porovnanie, DAC absolvoval svoj 22. súťažný zápas v sezóne. Naši hráči však odmietli akékoľvek výhovorky na nabitý program. Všetci sme predsa chceli takúto nabitú jeseň.

„Osobne si veľmi vážim, že to takto je. Človek chce celý život hrať európske poháre a keď sa dočká, bolo by na škodu sa akokoľvek sťažovať. Zápasov je viac, ale pre veľké kluby je to normálne. Vôbec by som nad tým takto nerozmýšľal a určite by som sa nevyhováral na náročný program,“ vyhlásil Adrián Chovan, ktorý vychytal v lige svoje tretie čisté konto v sezóne.

Bodku za kalendárnym rokom 2021 napíšeme budúcu nedeľu v Žiline. Pod Dubňom sa tiež predstavíme v priamom televíznom prenose. „Vždy je dobré začať i skončiť víťazstvom. Naším cieľom bude v Žiline naplno bodovať a pozitívnym spôsobom uzavrieť tento kalendárny rok,“ uzavrel Adrián Chovan.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Pripravujeme pre vás veľkú fanzónu s hudobným vystúpením.
Exkluzívny zážitok pre vaše deti.
Ako hrali naši mladíci?

Neprehliadnite

Lukáš Pauschek je novým rekordérom našej ligy.
Cesar Blackman o svojom prvom majstrovskom titule.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.