Úvod Správy Transfery Slovan získal do ofenzívy arménskeho reprezentanta Tigrana Barseghjana

Slovan získal do ofenzívy arménskeho reprezentanta Tigrana Barseghjana

Nová posila sa k belasým pripojí od začiatku roka 2022.

Belasí získali prvú zimnú posilu, ktorá prinesie skvalitnenie a oživenie do ofenzívy. Vedenie klubu podpísalo trojročnú zmluvu so 44-násobným arménskym reprezentantom Tigranom Barseghjanom. Kontrakt začne plynúť od začiatku roka 2022.

Tigran Barseghjan môže nastúpiť na viacerých ofenzívnych pozíciách, primárne však na pravom krídle, odkiaľ ako ľavák vyniká nebezpečnou kľučkou dovnútra. Medzi jeho prednosti môžeme zaradiť dobré rýchlostno-silové parametre, dobrý dribling i strelu. Naposledy pôsobil v FC Astana, ktorému pomohol k primátu vicemajstra Kazachstanu. Zasiahol do ôsmich duelov Arménska v nedávno skončenej kvalifikácii na MS 2022, a strelil víťazné góly v zápasoch s Islandom i Rumunskom.

„Som nesmierne rád, že sa nám podarilo dotiahnuť príchod Tigrana Barseghjana, o ktorého sme už mali viackrát záujem. Prvýkrát sme ho chceli získať pred niekoľkými rokmi, vtedy sme však ako klub neboli natoľko ďaleko, aby sme boli schopní naplniť športové či finančné očakávania, a tak si Tigran zvolil Astanu. Cez skauting sme ho dlhodobo sledovali a dobre ho poznáme. Som presvedčený, že prichádza rozdielový hráč, ktorý nám môže nesmierne pomôcť a priniesť do mužstva ešte viac kvality. V jeho prípade určite nejdeme do neznáma a vieme, aký hráč k nám prichádza. Dokonca aj hlavný tréner Vladimír Weiss mal možnosť Tigrana vidieť v akcii počas pôsobenia v gruzínskej reprezentácii, keď nastúpil za Arménsko. Od Tigrana máme veľké očakávania. Veľmi sa teším, že v tejto náročnej situácii a konkurencii na trhu, kde bol o hráča veľký záujem, dospeli naše rokovania do úspešného konca, a podpísali sme trojročný kontrakt. Tigranovi prajem v našom klube všetko dobré. Verím, že fanúšikovia si ho rýchlo obľúbia, a prajem si, aby už čoskoro zabával našich priaznivcov priamo na tribúnach,“ povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

„Som veľmi šťastný, že budem hráčom tohto klubu. Do Slovana som chcel prísť, pretože má výborný tím, trikrát po sebe vyhral ligu, a je to klub s bohatou históriou. Vnímam to ako veľmi dobrú šancu aj pre seba, aby som napredoval a pomohol Slovanu k úspechu na domácej i medzinárodnej scéne. Na ihrisku urobím všetko, čo bude v mojich silách, aby ma fanúšikovia mali radi. Z tímu zatiaľ poznám oboch Gruzíncov Jabu Kankavu a Gurama Kašiu, pretože sme proti sebe hrali v reprezentácii, teším sa, ako spoznám ďalších chalanov. V Slovane chcem získať čo najviac trofejí a prispieť aj k úspechom v Európe,“ vyjadril sa Tigran Barseghjan.

Rodák z Jerevanu robil prvé futbalové kroky práve v hlavnom meste Arménska, kde pôsobil v klube Banants (dnes Urartu). Doma hral ešte za Gandzasar Kapan. Prvý štart v najvyššej arménskej lige si pripísal v marci 2014 v drese FC MIKA. Po krátkom návrate do Gandzasar Kapan zamieril do zahraničia a opäť pôsobil v hlavnom meste. Tentoraz však v Skopje, hlavnom meste Severného Macedónska.

Angažmán vo Vardar Skopje bol pre Tigrana Barseghjana úspešný. Hneď v prvej sezóne (2016/17) siedmimi gólmi a štyrmi asistenciami prispel k zisku majstrovského titulu. Vardar si tak vybojoval účasť v kvalifikácii Ligy majstrov. Tigran presným zásahom prispel k postupu cez švédske Malmö FF, a gólom sa podieľal aj na vyradení Fenerbahce v play-off Európskej ligy. V skupinovej fáze, kde Vardar získal bod za remízu s Rosenbergom, odohral Tigran všetkých šesť zápasov. V sezóne 2017/18 strelil v lige ďalších deväť gólov. Jeho výkony zaujali aj kluby v zahraničí, a začiatkom roka 2019 sa sťahoval do Kazachstanu, konkrétne do Kaysar Kyzylorda. Tigran si urobil v Kazachstane hneď v prvom ročníku výborné meno. Strelil celkom 14 gólov, pridal k nim šesť asistencií, a prispel k zisku Kazašského pohára.

Po vydarenej sezóne ho získala FC Astana, čiže opäť klub z hlavného mesta (teraz sa nazýva Nur-Sultan). V sezóne 2020 si Tigran v lige pripísal tri góly a sedem asistencií, a v hlasovaní fanúšikov bol vyhlásený najlepším hráčom klubu. V ročníku 2021 mal na konte sedem gólov a sedem asistencií. Pridal k nim dva góly v Kazašskom pohári. Dva presné zásahy dal aj v kvalifikácii Európskej konferenčnej ligy.

Patrí k oporám arménskej reprezentácie. Za Arménsko odohral 44 medzištátnych duelov, dal v nich 8 gólov. Zrejme najlepšie mu vyšiel trojzápas z marca 2021, keď pri triumfoch 2:0 nad Islandom i 3:2 nad Rumunskom strelil rozhodujúce presné zásahy svojho tímu.

Vizitka Tigrana Barseghjana

Dátum a miesto narodenia: 22. septembra 1993 v Jerevane (Arménsko)

Výška: 1,79 m

Kluby: Banants (ARM), Gandzasar (ARM), MIKA (ARM), Vardar Skopje (MKD), Kaysar Kyzylorda (KAZ), FC Astana (KAZ)

Reprezentácia: Arménsko „A“ (44 zápasov/8 gólov), Arménsko „21“ (4 zápasy)

Slovan TV
Aktuálne novinky
Zápas sa odohrá v nedeľu o 18:00 na štadióne v Poprade.
Myenty Abena pred odvetou s Olympiakosom.
André Green vás pozýva na odvetu s Olympiakosom.

Neprehliadnite

André Green vás pozýva na odvetu s Olympiakosom.
Vstupenky sú v predaji na Ticketmedia.sk.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.