Úvod Správy Víťazstvo a čisté konto

Víťazstvo a čisté konto

Brankár Matúš Putnocký proti Ružomberku zatiahol roletu

Slovan zakončil jesennú časť Corgoň ligy víťazne. Triumf bez inkasovaného gólu je vždy vzpruhou. Tú hráči v belasých dresoch určite potrebujú, pretože kým ostatné kluby najvyššej slovenskej súťaže už myslia na zimný odpočinok, Bratislavčanov ešte čakajú záverečné vystúpenia v Európskej lige.

„Bol to veľmi dobrý zápas,“ vrátil sa k súboju s Ružomberkom brankár Matúš Putnocký a pokračoval: „V prvom polčase sme ukázali, že vieme hrať futbal. Dali sme dva góly a hrali sme s rozumom presne to, čo sme potrebovali. V druhom dejstve nás súper mierne zaskočil. Ružomberčania začali byť veľmi aktívni, no my sme dokázali odolať a neinkasovali sme.“

Mladý gólman sa tak vrátil medzi tyče víťazne. Výhra 2:0 bola ešte satisfakciou navyše. Veď čo môže brankár urobiť pre tím viac, ako nedostať gól...

„Som rád, že som mužstvu pomohol, čisté konto určite teší. V obrane boli nejaké chyby, no čím menej ich urobíme, tým to je lepšie. Proti Ružomberku sme v defenzíve výrazne neprepadli a aj preto sme dokázali zvíťaziť bez inkasovania,“ potešil sa Putnocký.

Víťazný návrat sa nerodil jednoducho. Súper hrýzol počas celého zápasu a napríklad po Slobodovej šanci mohlo byť znížené. Proti bol bratislavský brankár.

„Dosť nečakane sa dostal predo mňa,“ opísal Matúš Putnocký nebezpečnú situáciu pred svojou bránou. „Videl som, že v prvom momente zaváhal. Následne vystrelil, no trafil mňa. Mal som i trochu šťastia. Som rád, že som chlapcom pomohol a podržal som ich. Výhru sme síce mohli okoreniť ešte niekoľkými gólmi, no najdôležitejšie sú predsa body.“

Sám Putnocký priznal, že nečakal situáciu, s ktorou sa musí pasovať. V majstrovskom kádri bol jasnou jednotkou, no po príchode Lukáša Hrošša je všetko inak. Zdravá konkurencia však posúva každého hráča vpred. „Konkurencia je dobrá na zlepšovanie sa, to je samozrejmé. S takouto situáciou som ale nerátal. Tak dlhý čas bez zápasu som ešte nezažil,“ zakončil urastený ochranca svätyne Slovana.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Aleksandar Čavrič po zápase so Zlatými Moravcami.
Všetko začalo založením v roku 2007 a odvtedy sa z 11teamsports stal jeden z najväčších futbalových online obchodov pre jednotlivcov i celé tímy v Európe.
Pozrite si zostrih a ohlasy po stretnutí s ViOnom.

Neprehliadnite

Guram Kašia po prehre v Žiline.
Čo nás čaká ďalej v Európe?

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.