Úvod Správy Niké liga Vernon: Dosiahnuť stovku v Slovane pre mňa znamená veľa

Vernon: Dosiahnuť stovku v Slovane pre mňa znamená veľa

Vernon De Marco pred zápasom s Trenčínom.

Vernon De Marco sa nedávno prehupol cez stovku odohraných súťažných zápasov za Slovan, a taktiež cez stovku štartov v našej lige. Do druhej stovky sa pozerá s optimizmom a novými túžbami. Najbližšie si ich chce splniť už v nedeľňajšom zápase v Trenčíne (výkop o 17:00).

Klub v zastúpení športového riaditeľa Richarda Trutza pred posledným domácim stretnutím s Liptovským Mikulášom venoval pamätný dres s číslom sto. „Bolo to veľmi pekné. Niektorí si možno pomyslia, že to nie je také veľké, no pre mňa je stovka štartov významná. Vážim si aj pamätný dres od klubu. Som veľmi hrdý a šťastný, že som mohol sto zápasov dosiahnuť práve v Slovane, chcel by som pridať ďalšie štarty a najdôležitejšie je, aby sme ako tím boli úspešní. Veľmi po tom túžim. V poslednej dobe som si prežil aj ťažšie futbalové momenty, ale v takom období musíte ešte viac makať a vydať zo seba všetko. S pozitívnym prístupom prekonáte aj náročnejšie chvíle," hovorí rodený Argentínčan, ktorý je však už držiteľom aj slovenského občianstva, a je členom slovenskej reprezentácie.

Belasých v nedeľu podvečer čaká duel v Trenčíne, ktorý naposledy zvíťazil v Zlatých Moravciach 1:0 po góle z nadstaveného času. Trenčín sa drží na piatom mieste tabuľky. V prvom vzájomnom zápase v sezóne sme Trenčanov na Tehelnom poli zdolali 2:0.

„Trenčín hrá celkovo dobre, majú kvalitné mužstvo. My sa však v prvom rade koncentrujeme na seba a podobne ako v každom zápase, aj teraz chceme vyhrať a udržať si prvé miesto. Musíme na sebe ďalej pracovať, aby sme našou hrou tešili klub i fanúšikov. Som presvedčený, že sme na dobrej ceste, len musíme vytrvať. Do konca jesennej časti je ešte ďaleko, a všetky duely budú veľmi dôležité,“ vyhlásil Vernon De Marco, ktorému sa proti Trenčínu zvykne strelecky dariť. Do siete tohto súpera skóroval pri našom triumfe 2:0 vo februári 2020, a dvomi gólmi sa podieľal na obrate z 0:1 na 2:1 v auguste 2020, keď ešte AS hrával domáce stretnutia v Žiline. „Mám na Trenčín dobré spomienky, no každý zápas je iný. Ako obranca rád pomáham mužstvu aj gólmi, vždy ma to veľmi poteší. Na prvom mieste je však vždy tím.“

Belasí dali v lige najviac gólov spomedzi všetkých tímov, Trenčín skóroval 18-krát, spolu s Ružomberkom má štvrtý najproduktívnejší útok. „Zápasy ako tie naše s Trenčínom sú pre fanúšikov vždy dobré a zaujímavé. My však chceme ustrážiť ich ofenzívu. Verím, že fanúšikovia sa budú tešiť z toho, ako my budeme útočiť a budeme nebezpeční, a nie naopak,“ uzavrel 28-ročný obranca. 

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.
Viacero individuálnych ocenení pre belasých.

Neprehliadnite

Pozývame vás na Tehelné pole.
Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.