Úvod Správy S jeseňou sa treba rozlúčiť víťazne

S jeseňou sa treba rozlúčiť víťazne

Igor Žofčák vie, na ktorých Ružomberčanov si treba dávať pozor, aby sa úspech dostavil.

Na ŠK Slovan Bratislava čaká v sobotu posledný corgoňligový zápas tohto kalendárneho roka. Zverenci Vladimíra Weissa si v sobotňajšom stretnutí osemnásteho kola zmerajú sily s tabuľkovým susedom z Ružomberka.

Slovanisti majú o motiváciu postarané. Po remíze zo Zlatých Moraviec je cieľ viac než jasný. Nič iné ako plný bodový zisk na domácom trávniku očakávať nemožno. Navyše, ide o rozlúčku s jeseňou a boj s tabuľkovým susedom.

„S ligou sa chceme pred prestávkou rozlúčiť víťazne,“ velí pred bojom s Ružomberčanmi Igor Žofčák a doložil: „Musíme v tomto stretnutí uspieť, ak chceme zostať aj naďalej v boji o titul. Triumf je náš jasný cieľ. Špic tabuľky je totiž veľmi vyrovnaný.“

Výkon Bratislavčanov naposledy na tri body nestačil. Pred posledným domácim zápasom Corgoň ligy v roku 2011 treba niečo zmeniť. „Hlavne musíme hrať tak ako v Zlatých Moravciach po našom góle. Tých dvadsať, možno dvadsaťpäť minút bolo z našej strany výborných. Následne sme prestali behať. Ak zopakujeme predvedenú hru z týchto momentov hry a vytrváme plných deväťdesiat minút, budeme úspešní,“ myslí si bratislavský stredopoliar.

Žofčák ružomberské prostredie dôverne pozná. V MFK pôsobil a vie, čo na súpera môže platiť. „My musíme hrať svoju hru. Treba predviesť kombinačný futbal a musíme byť kompaktní pri držaní lopty. Ružomberok má množstvo kvalitných hráčov ako napríklad Ďubeka, alebo zatiaľ najlepšieho ligového strelca Masaryka. Treba si na to dať pozor, nepustiť ich do šancí a nedať im priestor na ihrisku,“ znie podľa hráča s číslom desať recept na úspech.

Dvadsaťosemročný stredopoliar verí, že na posledný ligový duel v tomto roku sa príde pozrieť i hojná divácka kulisa. „Je na divákoch, či sa rozhodnú pomôcť nám a prídu nás povzbudiť. Ja verím, že ich príde čo najviac, pretože ich podpora je pre nás veľmi dôležitá,“ zakončil Igor Žofčák.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Naše ženy zvládli dva zápasy na ihriskách súperiek.
Futbalisti David Hrnčár a Martin Trnovský sa zúčastnili na podujatí Deň Tehelného poľa.

Neprehliadnite

Futbalisti David Hrnčár a Martin Trnovský sa zúčastnili na podujatí Deň Tehelného poľa.
Základné školy, ktoré navštívili posledné domáce zápasy Slovana Bratislava v minulej sezóne súťažili o zaujímavé ceny v podobe vstupeniek na predstavenie do Slovenského národného divadla, vecné ceny od ŠK Slovan, či prehliadku štadióna Tehelné pole.
Ponúkame vám zvýhodnený balíček na Európsku konferenčnú ligu.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.