Úvod Správy S jeseňou sa treba rozlúčiť víťazne

S jeseňou sa treba rozlúčiť víťazne

Igor Žofčák vie, na ktorých Ružomberčanov si treba dávať pozor, aby sa úspech dostavil.

Na ŠK Slovan Bratislava čaká v sobotu posledný corgoňligový zápas tohto kalendárneho roka. Zverenci Vladimíra Weissa si v sobotňajšom stretnutí osemnásteho kola zmerajú sily s tabuľkovým susedom z Ružomberka.

Slovanisti majú o motiváciu postarané. Po remíze zo Zlatých Moraviec je cieľ viac než jasný. Nič iné ako plný bodový zisk na domácom trávniku očakávať nemožno. Navyše, ide o rozlúčku s jeseňou a boj s tabuľkovým susedom.

„S ligou sa chceme pred prestávkou rozlúčiť víťazne,“ velí pred bojom s Ružomberčanmi Igor Žofčák a doložil: „Musíme v tomto stretnutí uspieť, ak chceme zostať aj naďalej v boji o titul. Triumf je náš jasný cieľ. Špic tabuľky je totiž veľmi vyrovnaný.“

Výkon Bratislavčanov naposledy na tri body nestačil. Pred posledným domácim zápasom Corgoň ligy v roku 2011 treba niečo zmeniť. „Hlavne musíme hrať tak ako v Zlatých Moravciach po našom góle. Tých dvadsať, možno dvadsaťpäť minút bolo z našej strany výborných. Následne sme prestali behať. Ak zopakujeme predvedenú hru z týchto momentov hry a vytrváme plných deväťdesiat minút, budeme úspešní,“ myslí si bratislavský stredopoliar.

Žofčák ružomberské prostredie dôverne pozná. V MFK pôsobil a vie, čo na súpera môže platiť. „My musíme hrať svoju hru. Treba predviesť kombinačný futbal a musíme byť kompaktní pri držaní lopty. Ružomberok má množstvo kvalitných hráčov ako napríklad Ďubeka, alebo zatiaľ najlepšieho ligového strelca Masaryka. Treba si na to dať pozor, nepustiť ich do šancí a nedať im priestor na ihrisku,“ znie podľa hráča s číslom desať recept na úspech.

Dvadsaťosemročný stredopoliar verí, že na posledný ligový duel v tomto roku sa príde pozrieť i hojná divácka kulisa. „Je na divákoch, či sa rozhodnú pomôcť nám a prídu nás povzbudiť. Ja verím, že ich príde čo najviac, pretože ich podpora je pre nás veľmi dôležitá,“ zakončil Igor Žofčák.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Zažite aj v novej sezóne neopakovateľné chvíle a zážitky na našom Tehelnom poli s novou permanentkou na sezónu 2023/2024. Predaj permanentiek spúšťame v pondelok 12. júna.
Slovinský útočník sa sťahuje na východ republiky.
Belasé srdce o.z. poslalo darčeky ku Dňu detí do Detského kardiocentra NÚSCH a.s. pre malých pacientov, ktorým sme sa snažili aspoň trošku spríjemniť pobyt v nemocnici.

Neprehliadnite

Zapojením do dražby podporíte dobrú vec.
Zabezpečená obrana je veľakrát to, čo rozhoduje o úspechu alebo neúspechu v dôležitých zápasoch.
Zažite aj v novej sezóne neopakovateľné chvíle a zážitky na našom Tehelnom poli s novou permanentkou na sezónu 2023/2024. Predaj permanentiek spúšťame v pondelok 12. júna.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.