Úvod Správy Petr Kašpar odpovedá fanúšikom

Petr Kašpar odpovedá fanúšikom

Generálny riaditeľ Petr Kašpar odpovedá fanúšikom Slovana na ich otázky.

ŠK Slovan Bratislava poskytol pred vyše týždňom možnosť opýtať sa generálneho riaditeľa ŠK Slovan Petra Kašpara na vybrané témy súvisiace s naším klubom.  Spoliehame sa na fanúšikov, že ocenia tento jedinečný prístup a v porovnaní s inými klubmi v našich zemepisných šírkach aj nevídaný. Z množstva otázok sme vybrali tie najzaujímavejšie a tie, na ktoré bolo možné odpovedať. Na niektoré otázky nebolo možné odpovedať z dôvodu ochrany záujmov klubu. Sme presvedčení, že fanúšikovia Slovana budú diskutovať  na fóre nášho webu, či iných fórach o  otázkach a odpovediach p.Kašpara. Zároveň však veríme a očakávame, vyspelosť, kultúru a racionalitu v príspevkoch zobrazujúcich sa v diskusiách. Úcta a rešpekt je to, čo by malo medzi nami v celom Slovane fungovať.


Petr Kašpar, generálny riaditeľ ŠK Slovan:

Vážení fanúšikovia,
v prvom rade vám chcem poďakovať za váš záujem a za veľké množstvo otázok, ktoré ste mi poslali. Vzájomná komunikácia nás určite posunie dopredu. Pri pohľade zvonku bez poznania bližších súvislostí sa mnoho vecí môže javiť inak. Zároveň však môžu byť vaše názory obohacujúce pre nás, ktorí sa pohybujeme priamo v centre diania a každodenne riešime veľa problémov súvisiacich s chodom takého veľkého klubu, akým Slovan na naše pomery bez pochýb je. Vítam aj konštruktívnu kritiku, na druhej strane ma však mrzia otázky typu, čo vôbec som pre tento klub priniesol. V súčasnej pozícii pracujem od 1. júla 2010 a aj keď to spočiatku tak nevyzeralo, sezóna 2010/11 bola pre Slovan najúspešnejšou v ére samostatného Slovenska. Krátko nato sa nám podarilo vybojovať historický postup do skupinovej fázy Európskej ligy. V tomto ročníku hráme okrem zápasov v Európe o prvé priečky v našej lige a postúpili sme do štvrťfinále pohára. Samozrejme nechcem tvrdiť, že tieto výsledky sú len mojou zásluhou. Podieľali sa na nich všetci – hráči, realizačný tím, majiteľ s funkcionármi i fanúšikovia. Myslím si však, že klub, ktorý z pozície generálneho riaditeľa vediem, postupnými krokmi napreduje a smeruje tam, kde ho chceme všetci v budúcnosti mať.


Otázky fanúšikov, odpovede p.Kašpara:

Aktuálne má v českej lige fantastickú formu David Lafata. Neuvažuje sa o jeho angažovaní, nakoľko na pozícií útočníka nás už dlhšie tlačí topánka?

Lafata bol najlepším strelcom českej ligy v minulej sezóne a v tejto je opäť lídrom tabuľky kanonierov. Nepochybne je to kvalitný zakončovateľ a pri uvažovaní o možných posilách pred začiatkom Európskej ligy padlo aj jeho meno. Majiteľ Jablonca pán Pelta je môj veľmi dobrý kamarát, ale svoju oporu nechcel pustiť. Teraz je už pre nás Lafata menej zaujímavý predovšetkým z hľadiska perspektívy, keďže má 30 rokov.


V médiách aj medzi futbalovou verejnosťou sa objavujú názory, že predsezónne posily ako Hartig, Lačný, Táborský nie sú dostatočne kvalitné pre Slovan. Považujete ich príchod za chybu?
Slovan sa posilňoval na poslednú chvíľu, nemyslíte si že výhodnejšie by bolo zháňať posily na začiatku prestupového obdobia, keď je hráčsky trh dostatočne široký?


Spomínaní hráči k nám prišli po postupe cez AS Rím do Európskej ligy. Naším cieľom pred sezónou bolo prebojovať sa do skupinovej fázy niektorej medzinárodnej súťaže, ale ruku na srdce... Kto by po žrebe play-off povedal, že sa nám podarí prejsť cez taký veľkoklub ako AS Rím? Veľké šance sa nám rozhodne nedávali, no my sme sa dokázali postarať o senzáciu aj s kádrom, ktorý sme mali v tej chvíli k dispozícii. Následne sme mali iba týždeň na to, aby sme doplnili na súpisku nových hráčov. Nebolo to jednoduché, lebo ostatné kluby sa snažili situáciu využiť a ich požiadavky okamžite rástli do nereálnych výšok. Často pýtali aj o sto percent viac ako predtým. V daných podmienkach sa sotva dalo spraviť viac. Pôsobenie hráčov, ktorí sú u nás na hosťovaní, komplexne zhodnotíme spolu s trénerom po skončení jesennej časti sezóny a rozhodneme sa, či môžu byť pre nás prínosom aj v budúcnosti.


Veľa sa spomínajú mená ako Lester Peltier, Jorge Salinas, ktorí by boli výbornými posilami pre Slovan? Je reálny ich príchod do Slovana?

Čo sa týka hráčov Trenčína, s klubom sme viedli konkrétne rokovania. Aj požiadavky Trenčanov sa však neúmerne zvyšovali, a tak k dohode nakoniec nedošlo. Neboli sme stopercentne presvedčení, že pomer kvality a ceny by bol v prípade týchto hráčov pre nás pozitívny. Pozrite sa na tabuľku... Trenčín je aj s Depetrisom, Peltierom a Salinasom v jej spodnej časti.


Mário Pečalka a ani Radoslav Zábavník nedostávajú vo svojich kluboch dostatok priestoru. Slovan má dlhodobo problém pri zraneniach Erika Čikoša a Lukáša Pauscheka s obrannou fázou. Registrujete týchto hráčov ako možné posily?

Lukáš s Erikom sú odchovancami Slovana resp. bratislavského futbalu. Vynechali časť jesene pre zranenia, ale práve v nich vidíme perspektívu. Radšej počkáme, kým budú úplne v poriadku a na postoch krajných obrancov dáme šancu im, ako keby sme mali niekoho kupovať.
Slovenskí futbalisti pôsobiaci v zahraničí sú v mnohých prípadoch zvyknutí na iné podmienky, aké im môžeme ponúknuť na Slovensku a niektoré ich požiadavky je veľmi náročné splniť.


V médiách sa objavila informácia, že člen širšieho kádra Radoslav  Augustín nemá zatiaľ podpísanú zmluvu so Slovanom? Čo je na tom pravdy?

Radov pracovno-právny vzťah so Slovanom je upravený štandardným spôsobom. Je naším hráčom a v juniorke podával na jeseň veľmi dobré výkony. Má smolu, že na jeho postoch je v A-mužstve veľká konkurencia. Zostava je v kompetencii trénera Weissa, ale som presvedčený, že ak si Augustín, ale aj ktorýkoľvek iný hráč udrží vysokú výkonnosť, príležitosť dostane.


Jakub Sylvester, odchovanec Slovana a bývalý reprezentant do 21 rokov momentálne nedostáva šancu v Diname Zagreb. Patrí Jakub medzi hráčov, ktorý by mohli prísť na hosťovanie do konca sezóny?

Jakub mal predstavu, že Dinamo preňho bude slúžiť ako odrazový mostík do väčšieho klubu a prestížnejšej súťaže. Žiaľ, pravidelne nehráva. My sme zatiaľ konkrétne rozhovory s ním ani s jeho súčasným zamestnávateľom nemali. Je otázne, či by vôbec Jakub a Dinamo mali záujem na takomto riešení jeho situácie.


Ako to vyzerá s príchodom Mária Božiča späť do Slovana? Hlavný tréner Vladimír Weiss sa pre klubovú televíziu vyjadril, že srdciarov ako Mário Slovan potrebuje a zároveň je to veľká osobnosť do kabíny.

Mario Božič mal ponuku od izraelského klubu Ashdod a my sme s jeho odchodom súhlasili. S Izraelčanmi máme platnú zmluvu o prestupe hráča, a rovnako aj Mario profesionálny kontrakt. Prestup sa však dodnes nezrealizoval, lebo Ashdod si neplnil svoje záväzky. Hráč aj my sme sa obrátili na Medzinárodnú futbalovú federáciu a musíme počkať do konca roka na jej verdikt. Až potom budeme vedieť, na čom vlastne sme a ako možno túto zamotanú situáciu riešiť.


V zápase Slovan – Bán.Bystrica Martin Jakubko nám vstrelil 2 góly. Nemyslíte si, že so Šebom by mohli vytvoriť kvalitný útočný tandem a navzájom sa dopĺňali?

S Martinom som rokoval v čase, keď sa vracal z Ruska na Slovensko. Mali sme oňho záujem, ale z osobných dôvodov sa chcel vrátiť do Banskej Bystrice.


Počíta sa aj naďalej s hráčmi v B-mužstve Kordič, Ivana, Gábriš, Jánošík?

Hlavný tréner musí po skončení jesennej časti ročníka zhodnotiť, ktorí hráči majú perspektívu pre prvé mužstvo. Na základe jeho koncepcie a predstáv o budovaní tímu budeme riešiť príchody aj odchody hráčov.


Na Slovensku ako aj v Česku býva zvykom hráčov nekupovať, ale iba podpisovať. Nemyslíte si, že ak sa chce Slovan posunúť vyššie bude musieť konečne začať nakupovať kvalitných hráčov?

Pred 3,5 rokmi vstúpil do Slovana nový majiteľ a aj keď presná štatistika neexistuje, myslím si, že za toto obdobie vynaložil Slovan na nákup hráčov viac peňazí ako všetky ostatné kluby v Corgoň lige dokopy. A to nielen na angažovanie hráčov pre A-mužstvo. Snažíme sa získavať aj talentovaných mladých futbalistov, z ktorých by v horizonte niekoľkých rokov mali v našich mládežníckych tímoch vyrásť kvalitní hráči. Nemôžem súhlasiť s tvrdením, že by sme získavali nekvalitných futbalistov. Hráči ako Šebo, Žofčák, Halenár, Guédé, Putnocký či Hroššo sú určite to najlepšie, čo v súčasnosti na Slovensku máme. Samozrejme, nie všetky prestupy sa vydaria, ale v žiadnom klube na svete nemajú krištáľovú guľu, aby dopredu vedeli, ktorý futbalista sa u nich uchytí. Ani európske veľkokluby ako Real Madrid a Manchester United sa nevyhnú angažovaniu hráčov, o ktorých si s odstupom času povedia, že to nebola ideálna voľba.


Slovanu dlhodobo chýba špilmacher, máte vyhliadnutých hráčov na túto pozíciu?

Sme si vedomí, že významná osobnosť v strede zálohy by mohla nášmu mužstvu prospieť. Nájsť a získať takéhoto futbalistu je však jednou z najnáročnejších úloh na hráčskom trhu. Na Slovensku taký hráč snáď ani nie je. Ideálne by bolo takého vychovať, ale to je dlhodobá záležitosť.


Fanúškovia všade vo svete si najviac vážia odchovancov, ktorí do hry dávajú srdce a vážia si belasý dres? Aká je momentálne situácia v mládežníckych výberoch. Rysuje sa nádejný ročník?

Samozrejme, sústrediť sa na vlastných odchovancov je najlepšia cesta pre klub zo všetkých hľadísk. Majú bližší vzťah ku klubu, dobre poznajú prostredie, takže u nich odpadá problém s adaptáciou, sú obľúbení u fanúšikov a aj ich výchova je v konečnom dôsledku lacnejšia ako kupovanie „hotových“ futbalistov. Aj na našich odchovancoch, ktorým sa podarilo presadiť v súčasnom prvom tíme, vidno, že si príležitosť hrať za Slovan mimoriadne vážia.
Prakticky všetky naše mládežnícke výbery sa v posledných rokoch umiestňujú vo svojich súťažiach na popredných priečkach. Talentov máme dosť, viacerí hráči sa pravidelne objavujú v reprezentačných výberoch. Nepochybujem o tom, že aj v budúcnosti dostanú šikovní mladí hráči šancu v áčku, ak budú mať potrebnú výkonnosť.


Ze Vitor stihol v belasom drese odohrať iba jedno súťažné stretnutie a hneď sa zranil. Predĺži Slovan s ním spoluprácu do konca sezóny?

Zé Vitora sme získali na hosťovanie do konca mája budúceho roka. Žiaľ, krátko po príchode do Bratislave si natrhol sval a zranenie sa ukázalo byť pomerne vážne. Zdravotne by už mal byť v poriadku a v uplynulých dňoch pracoval spolu s kondičným trénerom na tom, aby čím skôr mohol hrať zápasy. Možno ho uvidíme na trávniku ešte do konca jesene.


Akým spôsobom funguje scouting hráčov v Slovane?

Nie sme ako kluby v Premier League, ale aj my využívame rôzne zdroje na získavanie informácií o hráčoch. Máme ľudí, s ktorými spolupracujeme na Slovensku i v zahraničí. Dôležitú rolu v domácom scoutingu hrajú naši mládežnícki tréneri. Uvedomujeme si, že ešte máme pred sebou úlohu vytvoriť pre mládežníkov špičkové tréningové podmienky a akadémiu, do ktorej by sme mohli sťahovať hráčov z rôznych kútov Slovenska. Treba im niečo ponúknuť, aby mali záujem dať prednosť Slovanu pred inými klubmi u nás či v zahraničí.


V lete sa nepodarilo dotiahnuť prestup Mariana Čišovského do Slovana, ktorý napokom prestúpil do  Plzne. Má Slovan v hľadáčiku typologicky podobného hráča  s kvalitnou rozohrávkou a prehľadom?

Spolu s majiteľom klubu sme s Mariánom rokovali. Vo finálnej fáze ani tak nerozhodli podmienky ako to, že Čišovský ešte chcel pokračovať vo svojej kariére v zahraničí.


Všetci by sme radi videli znovu obliecť slovanistický dres Roba Vitteka. Je táto možnosť do budúcna reálna?

Keď sme vedeli, že Robo odchádza z Ankaragücü, boli sme v kontakte. Platy v Turecku sa nie zriedka pohybujú nad miliónom eur ročne, čo je pre nás rovina snov. Momentálne to nie je reálne, Robo má navyše zdravotné problémy. Ak by však v závere svojej kariéry chcel ešte hrať na Slovensku, určite by sme ho radi privítali v Slovane.


V zápase s Apoelom sme mohli vidieť niekoľko latino-amerických hráčov, ktorí disponujú technickou vyspelosťou a rýchlosťou. Nebude sa Slovan zameriavať aj na tento kontinent?

Všetci sme videli, akú kvalitu mali títo futbalisti a dokazujú to aj v skupinovej fáze Ligy majstrov. Musíme si však uvedomiť, že za kvalitu treba aj zaplatiť. Prestup takéhoto hráča by stál určite viac ako milión eur, plus k tomu treba prirátať jeho plat a ďalšie náklady spojené s angažovaním legionára. Naše možnosti sú v porovnaní so zahraničnými klubmi, ktorým chceme konkurovať, výrazne limitované. Musíme hľadať čo najpriaznivejší pomer medzi kvalitou a cenou. Problém je aj dostať skutočnú špičku na Slovensko. Povedzme si otvorene, z hľadiska futbalu nepatríme medzi najatraktívnejšie krajiny. Máme problémy s infraštruktúrou, na zápasy chodí málo divákov. To sú tiež dôležité faktory, ktoré hráči zvažujú pri porovnávaní ponúk.


Prečo Slovan nehľadá posily aj v tých "lacnejších" ligách, ako sú srbská liga alebo chorvátska liga, kde hrajú talentovaní, mladí hráči, ktorí sa neskôr presadia aj v tých najlepších ligách, tak ako to bolo v prípade Marka Milinkoviča, alebo Nemanija Matiča, ktorý prišli z 3. srbskej ligy?

Každoročne bližšie sledujeme alebo hodnotíme možno aj 20-30 hráčov z týchto krajín. Ponuka na trhu je veľmi veľká a treba ju dôkladne vyselektovať. Ani spomínaní dvaja hráči nežiarili hneď. Tiež im trvalo zhruba dva roky, kým začali hrať stabilne v A-tíme Košíc. Slovan si ťažko môže niečo takéto dovoliť. Nároky na hráčov u nás sú oveľa vyššie ako v iných slovenských kluboch. Musíme stavať predovšetkým na „hotových“ futbalistoch.


Prečo Slovan vôbec podpísal hráča ako Miloš Lačný, ktorý mal nevhodné a urážlivé vyjadrenia na Slovan v minulosti? Takýto hráč nie je hodný nosiť dres Slovana a predsa prirodzene nemôže odovzdávať 100% výkony za klub, ktorý mu nie je sympatický. Toto bol veľký krok vedľa, narobilo to zlú krv medzi fanúšikmi a určite aj v kabíne. Tohto sa treba v budúcnosti vyvarovať.

Priznám sa, že v čase angažovania Miloša na hosťovanie sme o jeho vyjadreniach ani nevedeli. Rozprávali sme sa s ním o tomto probléme. Tie výroky nemyslel celkom tak, ako sa následne objavili v českých médiách. Sám si uvedomil, že to nebolo správne a pri svojom príchode do Slovana deklaroval snahu odovzdať pre náš klub maximum. Nakoľko sa mu to podarilo, budeme hodnotiť spolu s trénerom na v závere jesene.


Počíta Slovan v budúcnosti naozaj s výstavbou mládežníckej akadémie a plnohodnotného tréningového centra? Roky sa o tom hovorí a ešte sa nič nespravilo. Toto je ďalšia z vecí, ktoré keď budú fungovať nám môžu v budúcnosti priniesť pekné výsledky, tak ako môžeme vidieť napríklad v prípade Dinama Zagreb.

Určite áno. Vlastníme areál v Ružinove, kde na jeseň pôsobila Petržalka. Už teraz sú tam dve ihriská s prírodnou a jedno s umelou trávou, ako aj kvalitné zázemie i ubytovacie kapacity. V budúcnosti by sme chceli tento areál prebudovať na plnohodnotnú akadémiu.


Nebolo by dobre pozrieť sa po kvalitných futbalistoch napr. aj v Ázii? Pôsobilo a pôsobí tam dosť našich alebo českých trénerov, takže by možno bolo dobre nadviazať s nimi spoluprácu.

Je to ten istý prípad, ako pri jednej z predchádzajúcich otázok o juhoamerických futbalistoch. Získať takýchto hráčov je zložitý proces a zatiaľ nemáme možnosť vytvoriť im potrebné podmienky.


Chcel by som sa spýtať na zámery a plány p.Kašpara so Slovanom, pretože silný klub sa dá vytvoriť len systematickou prácou, teda nie neustálou zmenou trénera, nesystematickou obmenou kádra, dopĺňaním kádra neperspektívnymi hráčmi a slabou prácou s mládežou. Viem, že futbal stojí veľa peňazí a štát u nás športu nepomáha, ale práve preto je dôležitá práca s mládežou, lebo keď nie je na kvalitné posily, tak si hráčov treba vychovávať, vyhľadávať talenty a ešte sa dá na nich aj zarobiť.

O väčšine z týchto tém sme už hovorili. Opäť len zopakujem, že súhlasím s tým, že najlepšou a najefektívnejšou cestou je dlhodobá investícia do výchovy vlastných odchovancov. Rovnako aj v otázke trénera prvého mužstva je potrebná stabilita. Za môjho pôsobenia v klube sme sa o ňu aj snažili. Pred sezónou 2010/11 sme angažovali pána Jankecha, skúseného odborníka a v Slovane veľmi obľúbeného trénera. Žiaľ, po vypadnutí so Stuttgartom a následnej výsledkovej kríze v Corgoň lige sme z oboch strán cítili potrebu zmeny. Siahli sme po Karlovi Jarolímovi. Spolu sme hrávali ešte v Slavii a bol som presvedčený, že je to dobrá voľba, aj keď spočiatku sa mu výsledkovo nedarilo a tiež musel čeliť kritike. Veril som mu a vedel som, že dokáže mužstvo kvalitne pripraviť počas prestávky. To sa aj podarilo a výsledky sa dostavili. Rátali sme s ním aj naďalej, ale dostal lukratívnu ponuku zo SAE, aká sa naskytá raz za život. Požiadal nás o uvoľnenie a v tejto situácii sme ho ťažko mohli držať v klube za každú cenu. Myslím si však, že aj Vlado Weiss spĺňa všetky predpoklady na to, aby sme mohli mať vyriešenú trénerskú otázku na dlhší čas a mohli koncepčne pracovať na skvalitňovaní mužstva.


Mám pripomienku k bufetom na štadióne - zlepšiť kvalitu sortimentu, obsluhujúci personál, výška cien /nie je mysliteľné na EL dávať 50% k cenám oproti ligovým zápasom/

Žiaľ, do konca tohto roka nemá Slovan na bufety a ich majiteľov žiaden dosah. Keď získame potrebné právne prostriedky, určite sa budeme snažiť, aby aj v tejto oblasti bol komfort pre fanúšikov čo najväčší.


Pripomienka k fanshopu - jednoznačne rozšíriť klubový sortiment - sveter, košeľa, viazanka, spodné prádlo, uteráky, utierky, posteľné obliečky, obrus, dáždnik, deky,...... samozrejme v klubových farbách. Základná klubová farba je belasá.

Ponuku budeme dopĺňať. Problémom je, že dodávatelia často vyžadujú odber určitého minimálneho množstva tovaru, ktoré je pre nás pri súčasnej úrovni návštev na štadióne a celkového záujmu o futbal problémom predať. V rámci nového štadióna však určite budeme mať veľký fanshop na úrovni renomovaných zahraničných klubov.


Pán Kašpar, jedna z najčastejších otázok fanúšikov bola ohľadne odchodu Michala Breznaníka? Mohli by ste popísať čo sa vlastne stalo a prečo bol Breznaník vyradený z kádra?

Všetci dobre vieme, že Michal spravil v zápase v Stuttgarte veľkú hlúposť. Za stavu 2:0 pre nás sa nechal zbytočne vylúčiť. V oslabení sme dvakrát inkasovali, čo nás stálo postup do skupinovej fázy Európskej ligy. Preto dostal disciplinárny postih, ale napriek tomu sme mu chceli dať druhú šancu. Nastúpil v zápasoch v Prešove i v Senici, jeho výkony však neboli dobré. Sám priznal, že vzniknutú situáciu ťažko znášal a jeho manažér prišiel s požiadavkou, aby sme ho pustili na polročné hosťovanie, počas ktorého by si mohol v novom prostredí „prečistiť hlavu“. V Liberci sa uchytil a oznámil nám, že by tam rád zostal. Nemalo zmysel ťahať ho späť nasilu, a tak sme sa s Libercom dohodli na jeho prestupe.


Má Slovan v hľadáčiku konkrétnych hráčov? Z ktorých krajín?

Konkrétne mená zatiaľ nechceme zverejňovať, aby nám zbytočne nevznikali komplikácie pri získavaní takýchto hráčov. Neradi by sme odkryli karty pred konkurenciou. Prestupy oboma smermi však v týchto dňoch veľmi aktívne riešime.


Slovan nevyvíja žiadnu aktivitu k získaniu mladých fanúšikov? Treba chodiť po základných, stredných školách a propagovať Slovan, aj futbal. Takisto sa to dá využiť na získanie a vyhliadnutie mladých nádejných futbalistov. Organizácia malých turnajov na školách nestojí veľké náklady, chlapci sa môžu predviesť pred hráčmi Slovana a trénermi prípraviek a žiackych družstiev. Treba osloviť školy v Novom Meste a športové gymnázia v celom kraji.

Slovan Bratislava podal v roku 2011 práve dve žiadosti na získanie grantov na takýto program pre mladých. Ani jedna z nich nebola úspešná aj napriek podľa môjho názoru kvalitného projektu. Práve cez zimnú prestávku sa budeme snažiť zrealizovať nový projekt z vlastných zdrojov a zároveň s pomocou partnerov, ktorých oslovíme.


Zaujímalo by ma prečo ešte stále nejazdia po Bratislave prostriedky MHD pomaľované Slovanistickými motívmi, tak ako to ma HC SLOVAN. Alebo dohodnúť akciu s MHD, pri kúpe lístka na futbal MHD zadarmo?

Priestor cez zimnú prestávku chceme tiež využiť na rokovanie s potencionálnymi partnermi, medzi ktorými je aj MHD. Verím, že sa nám to podarí zrealizovať, tak aby sa so Slovanom spájalo čoraz viac osôb, či už fyzických alebo právnických.


Zimný halový turnaj?

Vo štvrtok 24.11. má byť tlačová konferencia organizátora zimného halového turnaja, kde by mali byť predstavení účastníci turnaja, miesto, dátum a ďalšie informácie.


Nerozmýšľa sa nad prenajatím  slušne vyzerajúcej svetelnej obrazovky, ktorá by nahradila tú súčasnú, ktorá nepostačuje ani na ligové zápasy? Ak by sa skutočne postavil nový štadión, tak tá obrazovka by sa dala kľudne preniesť.

V projekte nového štadióna sa počíta s obrazovkou, ktorá bude mať multifunkčné využitie. Táto obrazovka sa z technických, ale aj technologických príčin nedá inštalovať na Pasienky. A zakúpenie novej obrazovky iba pre využitie na Pasienkoch by bolo pri súčasnom vývoji projektu nového štadióna doslova „vyhodením financií“, ktoré klub môže využiť na iné účely.


ŠK Slovan Bratislava ďakuje všetkým fanúšikom za racionálne otázky a konštruktívne pripomienky.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Pripravujeme pre vás veľkú fanzónu s hudobným vystúpením.
Exkluzívny zážitok pre vaše deti.
Ako hrali naši mladíci?

Neprehliadnite

Lukáš Pauschek je novým rekordérom našej ligy.
Cesar Blackman o svojom prvom majstrovskom titule.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.